SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-11-27, Šeštadienis, 15:48:39 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Visame Radviliškio rajone knygos bičiulius subūrė Šiaurės šalių literatūra

Visame Radviliškio rajone knygos bičiulius subūrė Šiaurės šalių literatūra

 • Visame Radviliškio rajone knygos bičiulius subūrė Šiaurės šalių literatūra

  Sidabravo bibliotekoje garsiniai skaitymai sukvietė suaugusiuosius.

 • Sidabravo bibliotekoje garsiniai skaitymai sukvietė suaugusiuosius.

  Garsiniai skaitymai vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje.

 • Sidabravo bibliotekoje garsiniai skaitymai sukvietė suaugusiuosius.

  Skaitytojus kvietė „Šiaurės šalių kampelis“ Baisogalos bibliotekoje.

 • Sidabravo bibliotekoje garsiniai skaitymai sukvietė suaugusiuosius.

  Pociūnėlių bibliotekoje – vėliavų spalvinimas.

 • Sidabravo bibliotekoje garsiniai skaitymai sukvietė suaugusiuosius.

  Garsiniai skaitymai Tyrulių bibliotekoje.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, populiarinti literatūrą. Tai tikra šviesos ir knygos šventė. Šiais metais ji tęsėsi lapkričio 15–21 dienomis, o jos tema ir parinkta literatūra siejosi su svajonėmis, ilgesiu. Ir dar – su Alandų salomis, nes minimas šio regiono autonomijos šimtmetis.

Radviliškio viešoji biblioteka bei jos filialai garsiniams skaitymams ir rinkosi tai atitinkančias ištraukas: vaikams – iš Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“, suaugusiesiems – iš Sally Salminen knygos „Katryna“.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tradicinė savaitė pradėta vaikams skirtais skaitymais „Auštant“ žvakių šviesoje. Skaitymuose dalyvavo miesto Vaižganto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių „Drugeliai“ ir „Bitutės“ vaikai su mokytojomis Jolanta Pocevičiūte ir Jurgita Bačanskiene. Dalyviai klausėsi bibliotekininkių skaitomo švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinio „Lota moka važiuoti dviračiu“. Po skaitymų su vaikais vyko pokalbis apie svajones. Visą savaitę skyriuje veikė Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda.

Į Skaitytojų aptarnavimo skyriuje kvietusią „Sutemų valandą“ rinkosi bibliotekininkai, kuriuos pasitiko suomių rašytojų knygų paroda. Po suaugusiesiems skirtų skaitymų dalyviai turėjo galimybę įsigilinti į savas svajones ir ilgesį, užrašydami mintis renginiui specialiai paruoštuose lapeliuose, kurie nugulė į voką iki kitų metų skaitymų.

Kutiškių bibliotekoje knygos bičiulių grupė irgi buvo susibūrusi dalyvauti teminiuose skaitymuose. Pastarieji čia orientuoti į bendrystę, buvimą kartu, skaitant knygas.

Pociūnėlių bibliotekoje organizuotuose skaitymuose dalyvavo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai su vadove Roma Buivydiene. Po skaitymų surengta viktorina apie Šiaurės šalių literatūrą, kalbas bei geografiją, buvo spalvinamos Šiaurės šalių vėliavos, piešiami piešiniai, susipažįstama su Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda.

Grinkiškio biblioteka į skaitymus jungėsi su miestelio Jono Poderio gimnazijos pradinukais. Po skaitymų susipažinta su Šiaurės šalimis, rašytojais, aptartos svajonių ir ilgesio temos, pasidalyta mintimis apie perskaitytą knygą, ant sulankstytų lėktuvėlių užrašytos svajonės paleistos išsipildyti.

Beinoravos bibliotekoje vyko skaitymai „Sutemų valanda“, skirti suaugusiesiems. Ištraukas skaitė Sidabravo gimnazijos priešmokyklinės klasės mokytoja Laima Ožalinskienė ir buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audronė Jokūbauskienė. Antroje renginio dalyje beinoravietė, aktyvi bibliotekos skaitytoja Irena Kalvaitienė renginio dalyvius supažindino su švedų rašytojos, romanistės, novelistės Selmos Lagerliof biografija. Visą savaitę biblioteka aktyviai kvietė rinktis ir skaityti Šiaurės šalių autorių knygas.

Raudondvario bibliotekoje skaitymuose dalyvavo Raudondvario vaikų dienos centro vaikai su mokytoja Jūrate Rostkauskiene. Ištrauką skaitė Šeduvos gimnazijos mokinės Karolina ir Gabrielė Valantinaitės, Lina Gildutytė ir Alksniupių pagrindinės mokyklos mokinys Kristupas Žaromskis. Po skaitymų vaikai dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis. Bibliotekoje veikė Šiaurės šalių rašytojų kūrinių parodėlė.

Alksniupių bibliotekoje lankėsi Alksniupių pagrindinės mokyklos 4-osios klasės mokiniai su mokytoja Jurgita Markuliene. Popietės metu mokiniams papasakota apie Šiaurės šalių literatūros savaitės prasmę. Paskui dalyviai klausėsi skaitomos ištraukos iš norvegų rašytojo Klauso Hagerupo knygelės „Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas“. Renginyje žaista keletas teminių žaidimų.

Baisogalos bibliotekos skaitytojus kvietė „Šiaurės šalių kampelis“. Čia jaunieji skaitytojai galėjo pavartyti, paskaityti Norvegijos, Švedijos, Danijos, Suomijos rašytojų kūrinius, daugiau sužinoti apie tas šalis, nusipiešti, pasigaminti išsirinktos šalies vėliavą. Susirinkusieji klausėsi personažo Pirato skaitomos ištraukos.

Šeduvos bibliotekoje kartu su jaunaisiais bibliotekos lankytojais aptarta tradicinės savaitės esmė, pagrindiniai tikslai – puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą bei skatinti skaitymą. Vyko garsiniai skaitymai „Auštant“.

Pakalniškių bibliotekoje į skaitymus atvyko mobilios jaunimo erdvės Radviliškio rajone darbuotojos Mingailė Šveckutė ir Justina Stašauskienė. Kartu su Pakalniškių jaunimo erdvės dalyviais aktyviai dalyvauta tradicinėje akcijoje.

Pavartyčių bibliotekoje tąkart susiburta su mažaisiais knygos bičiuliais bendriems skaitymams, pokalbiams apie svajones, ilgesį bei Šiaurės šalių literatūrą.

Šiaulėnų biblioteka taip pat prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros skaitymų ir organizavo juos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.

Palonų bibliotekoje rengiamuose skaitymuose, skirtuose jaunimui, dalyvavo Palonų dienos centro ikimokyklinio ugdymo grupė „Pelėdžiukai“, o skirtuose suaugusiesiems – vyresnieji bibliotekos lankytojai.

Skėmių bibliotekoje vykusiuose skaitymuose dalyvavo kaimo mokyklos vaikai. Lankytojai susipažino su Šiaurės šalių literatūra, dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas, dalyvavo viktorinoje, kalbėjosi apie artimųjų ilgesį ir savo svajones.

Šaukoto bibliotekos knygos mylėtojai renginyje ne tik perskaitė ištrauką, ją aptarė, bet ir susipažino su Šiaurės šalių kultūra, apžiūrėjo tų šalių rašytojų kūrybos parodą.

Sidabravo bibliotekoje skaitymuose, kuriuose vyravo svajonių ir ilgesio tema, aktyviai dalyvavo vyresnio amžiaus skaitytojai.

Šniūraičių bibliotekoje į organizuotus skaitymus rinkosi skaitytojai, kurių pagrindinė įvardinta svajonė – kad laisvam skaitymui neatsirastų jokių kliūčių.

Tyrulių, Daugėlaičių, Žeimių ir Vėriškių bibliotekose skaitymai buvo orientuoti tik į suaugusiuosius.

Visi vykę skaitymai turėjo keletą pagrindinių akcentų: jauki žvakių šviesa, sklindanti šiluma ir šypsena, džiaugiantis išsiilgtais susibūrimais, į kuriuos vienijo skaitoma knyga.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Garsiniai skaitymai vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje.
Skaitytojus kvietė „Šiaurės šalių kampelis“ Baisogalos bibliotekoje.
Pociūnėlių bibliotekoje – vėliavų spalvinimas.
Garsiniai skaitymai Tyrulių bibliotekoje.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...

Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio ...

Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Baisogalos mokyklos–darželio auklėtiniai kiekvienais metais sveikina savo mamas, skirdami joms p...
Neseniai iš Maskvoje vykusio tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Zvučit M...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje surengtas seminaras „Bibliotekos žaisloteka: realybė ir viz...
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė paro...
Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje suburtos geriausios ir daugiausiai skaitančios Radvili...
2014 m. birželio 10–12 dienomis Radviliškio miesto kultūros centras organizuoja nemokamą vaik...
1989 m. rugpjūčio 23 d. žmonės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sudarė ilgiausią
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė par
Kalendorinė vasara prasidėjo dviem gražiomis šventėmis – birželio 1-oji, Tarptautinė vaikų...
Radviliškio viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje baigta eksponuoti Gitanos Evseičikaitės ...
Gegužės 31 dieną jubiliejinė – 50-oji – „Poezijos pavasario 2014“ paukštė „nutūpė...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 8 d. Kojinių mezgimo čempionatas ir folkloro šve...
Ir vėl pražydo ilgai lauktos putotos kvapniosios alyvos ir vėl į Raudondvario kaimo biblioteką ...
Šeduvoje įvyko respublikinis jaunimo ir suaugusiųjų vokalinių ansamblių festivalis-konkursas ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 14 d. 13.00 val. Gedulo ir vilties dienos renginys ...
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro kino salėje veikia tapytojos ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 23–24 d. 22.00–2.00 val. Vasarvidžio nakties p...
475-ąjį gimtadienį šventusi Baisogala savus ir viešinčius miestelyje svečius stebimo mokėjim...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 28 d. 13.00–23.00 val. Radviliškio miesto švent...
Radviliškio parapijos tikintieji dalyvavo tradicinėje Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių...
Balsavimas
 • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
 • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
 • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
 • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas