SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-03-29, Trečiadienis, 23:31:21 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Teatro stebuklas - Šeduvos gimnazijos scenoje

Teatro stebuklas - Šeduvos gimnazijos scenoje

  • Teatro stebuklas - Šeduvos gimnazijos scenoje

    Aktorinį meistriškumą šiemet pademonstravo beveik 225 dalyviai.  

Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, kad traukia savo paslaptimi, emocija ir vaizdu. Teatre viskas geriau – ir spalvos ryškesnės, ir aktorių mimikos išraiškingesnės, ir žodžiai garsesni, ir jausmai gilesni. Teatras kiekvieną žiūrovą nuteikia ypatingai, skatina įsijausti į atmosferą, o scenoje rodomas vaizdas nori nenori verčia prisiminti pačius svarbiausius dalykus. Galbūt dėl to, o gal ir dėl ko nors kito Šeduvos gimnazijoje kiekvieną pavasarį ima karaliauti Teatras...

Šiais mokslo metais respublikinis teatro festivalis ,,Saulės zuikutis-2014“ vyko gegužės 12–16 dienomis. Per savaitę Šeduvos gimnazijos bei Šeduvos kultūros ir amatų centro scenose buvo parodyta 18 spektaklių, aktorinį meistriškumą pademonstravo beveik 225 dalyviai iš Baisogalos, Alksniupių, Radviliškio, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Šeduvos. Jaunuosius aktorius ruošė ir spektaklius režisavo 20 mokytojų bei teatro vadovų.

Visi suaugę žino, kad vaikystėje pamatyti spektakliai ilgai išlieka atmintyje. Juk vaikystės teatras yra tarsi žaidimas, žadinantis vaizduotę, skatinantis patikėti, kad išgalvoti dalykai yra visai neišgalvoti, o tikri atrodo kaip stebuklas...

Šeduvos gimnazijos žiūrovai ir svečiai matė įvairios tematikos ir žanro spektaklius – nuo tradicinių ir šiuolaikinių pasakų iki dramos veikalų, pasakojančių nepaprastas istorijas apie meilę ir draugystę, liūdesį ir išdavystę, laimės siekį ir mokėjimą džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Daugiausia spektaklių – net 10 – pamatė mažieji gimnazijos žiūrovai. Didžiulio dėmesio sulaukė spektakliai: „Trys kiškiai ponai“ (Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Kiškučių teatras“), „Baltoji skruzdėlytė“ (Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Drugelių“ grupė), „Snieguolė ir 7 nykštukai“ (Kėdainių specialiosios mokyklos „Mažasis teatras“), „Voro vestuvės“ (Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos dramos būrelis „Po marga močiutės skara“), „Sagutės istorija“ (Kėdainių rajono Krakių kultūros centro dramos būrelis) „Tikras draugas“ (Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos „Linksmuolių“ kolektyvas) „Vasaros spalvų karalystėje“ (Šeduvos lopšelio-darželio teatro grupė), „Mergelė uogelė“ (Šeduvos lopšelio-darželio „Nykštukų“ teatriukas), „Snieguolė ir 7 nykštukai“ (Šeduvos gimnazijos teatrinio meno studija „Lim-po-po“) ir „Antras gyvenimas“ (Šeduvos gimnazijos dailės studija „Paletė“).

Spektaklyje nuostabiausia yra tai, kad viskas vyksta gyvai čia ir dabar. O kiekvienas žiūrovas scenos reginį „pasimatuoja“ ne protu, o širdimi. Tai ir yra teatro stebuklas...

Vyresnieji Šeduvos gimnazijos mokiniai išvydo profesionaliems teatrams prilygstančius spektaklius: „Baltaragio malūnas“ (Baisogalos gimnazijos dramos studija „Mažoji scena“), „Coliukė“ (Alksniupių pagrindinės mokyklos lėlių teatro „Pelėdžiukas“ trupė), „Sidabrinio kalavijo paslaptis“ (Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos dramos studija „Alterego“), „Liftas“ (Šeduvos gimnazijos abiturientai), „Pra. Vieno aktoriaus vienos dalies prasidėjimas“ (Radviliškio Vaižganto gimnazija) ir „Bandymai prisijaukinti Donelaitį“ (Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos tearinės raiškos grupė).

Respublikinio teatro festivalio ,,Saulės zuikutis-2014“ atidarymo ir uždarymo šventėse gražią programą parodė šokių studijos „Vaivorykštė“ jaunieji šokėjai (vadovas Astijus Poška) bei gimnazijos ansamblio „Dža-da“ dainininkai (vadovė Aurelija Meškauskienė), sveikinimo žodžius tarė gimnazijos vadovai bei mokytojai.

Festivalio organizatoriai Radviliškio SJNUS, Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Makutienė, mokytojai A. Poškienė, D. Mačiūnienė, A. Poška, D. Variakojienė dėkoja visiems dalyviams, svečiams ir žiūrovams už galimybę drauge patirti teatro stebuklą.

O patirti stebuklą yra labai paprasta – tereikia būti pamačius bent vieną respublikinio teatro festivalio ,,Saulės zuikutis-2014“ spektaklį. Nedidukėje Šeduvos gimnazijos scenoje šiais mokslo metais keliolika kartų gimė stebuklas. Ir tegul jis neišnyksta...

Mokytoja Diana Variakojienė

 

 

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...

Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė sto...

Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas