Festivalyje pagonybės laikus iliustravo bei renginį pradėjo Šeduvos globos namų šokių kolektyvas „Žemyna“

Šviesų ir meno festivalis Šeduvoje nepaliko abejingų

Rugsėjo 3 dieną Šeduvoje nuvilnijo antrasis šviesų ir meno festivalis „Nakties intencijos“. Į festivalį sugužėjo daugybė gyventojų iš visos Lietuvos, o programa nepaliko abejingų – kelionė laiku leido pasižvalgyti po turiningą ir nepakartojamą Lietuvos istoriją.

Festivalyje pagonybės laikus iliustravo bei renginį pradėjo Šeduvos globos namų šokių kolektyvas „Žemyna“, vadovaujamas Kornelijos Staševičės.

„Viduramžiai LT“ edukacinė programa ne tik pagilino viduramžių istorijos dalyko žinias, bet ir lavino vaizduotę, kūrybiškumą, leido gyvai prisiliesti prie istorijos. Edukaciją-pasirodymą vedė edukatoriai, dėvintys atkurtus istorinius kostiumus bei šarvus.

Šeiko šokio teatro spektaklis-istorinė ekskursija „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ nukėlė visus į Naujuosius laikus. Dalyviu tapę žiūrovai, girdėdami ausinėse ištraukas iš karalienės ir dvariškių laiškų bei dienoraščių, tapo jos aplinkos liudytojais, o Luizės mėgta violončelės muzika ir lakoniškas judesys parko erdvėse sukūrė magišką patirtį.

Reikšmingą Lietuvai partizanų istorijos laikotarpį simbolizavo operos solistų Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino, Sandros Lebrikaitės ir patriotinio roko grupės „Thundertale“ opera „Priesaika“. Šio laikotarpio iliustravimui Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai vedė edukacijas „Partizanų ginklai“.

Lietuvos atgimimo laikotarpiui atstovavo atlikėjas, dainų autorius, bardas Andrius Kaniava su muzikine programa „Gyvenimas gražus“.

Festivalį vainikavo iliuzijų šou programa „Sapnas X“. Tai futuristinių technologijų spektaklis, kuriame žiūrovai pasijuto tarsi sapnuodami plačiai atmerktomis akimis. Šviesos, garso, vaizdo ir šokio sintezė scenoje nukėlė visus į magišką iliuzijų pasaulį, ištrinantį ribas tarp sapno ir realybės.

Visos „kelionės“ metu žiūrovai turėjo galimybę stebėti unikalų vaizdą – vizualaus meno kūrėjos Lauros Guokės performansą, gyvo paveikslo kūrimą. Visų nuostabai iš juodos drobės renginio pradžioje po menininkės prisilietimo į visus žvelgė prieš metus amžinybėn iškeliavusi garsioji šeduvė etnografė, kraštotyrininkė, ilgametė folkloro ansamblio „Šeduva“ vadovė Emilija Brajinskienė.

Renginį vedė Šiaulių dramos teatro aktorius Romanas Dudnikas.

Parengta pagal Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE