SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-06-25, Penktadienis, 03:54:37 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Su vėžio ląstelėmis svarbu kovoti net ir pasveikus: galima pasitelkti ginklus iš gamtos

Su vėžio ląstelėmis svarbu kovoti net ir pasveikus: galima pasitelkti ginklus iš gamtos

Onkologinės ligos išsiskiria tuo, kad net ir po sėkmingo gydymo išlieka didelė jų atsinaujinimo rizika. Dėl to vėžiu sergantys ir jį įveikę pacientai turi stengtis gyventi taip, kad ligai progresuoti ar sugrįžti būtų kuo mažiau galimybių. Ilgametis fitoterapeutas Juozas Ruolia sako, jog tam, kad vėžys negrįžtų, pacientams svarbu rūpintis savo mityba, sveikiau gyventi, pozityviau mąstyti, taip pat padėti organizmui nuo ligos apsisaugoti vartojant preparatus nuo vėžio.

Kodėl kova su vėžiu svarbi ir po gydymo?

J. Ruolios teigimu, kovojant su onkologinėmis ligomis pirmiausia būtina laikytis gydytojų numatyto gydymo plano. Anot jo, šiais laikais medicina yra smarkiai pažengusi ir gydant vėžį leidžia pasiekti išties gerų rezultatų, užtikrinti ilgesnę pacientų gyvenimo trukmę ir geresnę gyvenimo kokybę, o neretai ligą ir visiškai įveikti.

„Derinant chemoterapiją, radioterapiją ir kitus gydymo metodus su liga galima efektyviai kovoti ir ją kontroliuoti. Dėl to pacientai turėtų pasitikėti šiuolaikine medicina. Visgi ji negali garantuoti, kad vėžys neatsinaujins net ir po sėkmingo chemoterapijos kurso. Tad onkologiniams ligoniams po gydymo rekomenduojama toliau stiprinti organizmo atsparumą vėžiniams procesams ne tik rūpinantis sveika mityba ir gyvensena, bet ir vartojant tam tikras patvirtintas nuo vėžio saugančias medžiagas“, – sako J. Ruolia.

Kad išvengtume vėžio atkryčio, Nacionalinio vėžio instituto Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje yra patvirtinta sirgusiųjų vėžiu stebėsenos ir gydymo plano 5 metų metodika, pagal kurią pacientas stebi savo tyrimus, vartoja tam tikrų priemonių ląsteliniam imunitetui palaikyti, organizmui atkurti. Metodika būtent tam ir sudaryta, kad padėtų sumažinti ligos atsinaujinimo tikimybę ir pailgintų išgyvenamumą.

„Šią metodiką taikau ne vienus metus. Pastebėjau, kad, jei pagal parengtą individualų gydymo ir stebėsenos planą pacientas stiprina imunitetą, vartoja antioksidantų, ugniažolių preparatų, stebi šlapimo pH, kad jis būtų šarminis (nes kai šlapimo pH yra 6–6,5, galimybė vėžiui atsinaujinti mažėja), tariasi dėl visų augalų ar preparatų, kuriuos ketina vartoti, tuomet vėžio atsinaujinimo rizika labai sumažėja“, – sako fitoterapeutas J. Ruolia.

Galingą ginklą prieš vėžio ląsteles suteikia Lietuvos gamta

J. Ruolios teigimu, šiuo požiūriu onkologiniams ligoniams gali būti išties naudinga fitoterapija, arba kitaip – gydymas remiantis įvairiais veikliųjų medžiagų turinčiais augalais.

„Mūsų krašto gyventojams naudingiausi yra tie augalai, kurie natūraliai auga mūsų krašte. Tarp jų yra ir tokių, kurie pasižymi stipriu priešvėžiniu poveikiu. Pavyzdžiui, Lietuvoje auganti ugniažolė turi daug onkologiniams pacientams reikalingų alkaloidų ir glikoproteinų. Šios medžiagos „išgaudo“ piktybines vėžio ląsteles, neleidžia joms plisti ir ligai atsinaujinti. Dėl šių savybių ugniažolės terapiją savo praktikoje taikau jau apie 20 metų ir įsitikinau jos efektyvumu“, – sako J. Ruolia. Būtent Nacionalinio vėžio instituto pacientų stebėsenos programa numato ugniažolių preparatų saugiomis dozėmis vartojimą.

Ar galima ruošti ugniažoles patiems?

J. Ruolia pabrėžia, kad ugniažolių ar kitų stiprų poveikį turinčių augalų užpilų ar arbatų negalima ruošti patiems. Ugniažolė yra stiprus augalas, ir mėgėjų pagamintais raugais, „užpiliukais“ galima stipriai pakenkti kepenims ar kitiems organams, pabloginti onkologinės ligos rodiklius.

„Per daugiau nei 30 metų praktiką teko sutikti ne vieną pacientą, kuris pats prisiverda ugniažolių raugų, arbatų, bet tai gali smarkiai pakenkti organizmui, nes, kaip minėjome, ugniažolė yra labai stipri. Tuo tikslu Nacionalinio vėžio instituto fitoterapijos laboratorijoje prieš daugiau nei septynerius metus sukūrėme ugniažolių preparatą, kuriame yra saugi ugniažolių dozė, kartu su medetkomis ir gysločiais. Tokiame derinyje ugniažolių priešvėžinis poveikis geriausiai atsiskleidžia. Tuo pačiu medetka gerina kraujotaką, mažina skausmą, uždegimus, turi priešgrybelinių savybių. Gyslotis pasižymi antibakterinėmis, antimikrobinėmis, žaizdas gydančiomis savybėmis, gydo uždegimų sukeltas ligas, valo kraują, stabdo kraujavimą, laisvina užkietėjusius vidurius, padeda atsikosėti, ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą, mažina kraujo spaudimą, malšina skausmus ir atpalaiduoja spazmus. Tad po chemoterapijos, vėžio profilaktikos metu, itin naudingi saugūs ir dozuoti ugniažolių preparatai su medetka ir gysločiu, prieinami pacientams Lietuvos vaistinėse“, – sako J. Ruolia.

Anot fitoterapeuto, ugniažolių preparatai rekomenduojami tik mitybai reguliuoti esant susilpnėjusiam ląsteliniam imunitetui vėžio profilaktikos metu, siekiant pagerinti onkologinių ligonių gyvenimo kokybę, esant skrandžio, žarnyno, kepenų, tulžies pūslės latakų, kvėpavimo takų spazmams, uždegimams.

„Mokslas jau įrodė, kad ugniažolių alkaloidai veikia vėžinių ląstelių branduolius ir taip padeda jas sunaikinti. Tad siekiant sustabdyti vėžio plitimą ir sumažinti ligos atsinaujinimo riziką iš tiesų verta pasinaudoti gamtos suteikiamomis saugiomis priemonėmis.

Parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė Sveikatos apsaugos ministro užmojis neskiepytų v...
Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Didelis karštis gali būti dirglumo, koncentraci...
Vasarą skubame į gamtą pailsėti ir pasimėgauti ant grotelių keptais šašlykais, dešrelėmis,...
Žydint įvairiems augalams ir pievoms padaugėja įkvepiamųjų alergenų sukeltų alergijų. Žied...
Atkreipiame dėmesį, kad norėdami teritorinėje ligonių kasoje gauti administracinę paslaugą, t...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai perspėja, kad L...
Mėgautis šviežiomis uogomis, o ypač iš savo daržo – didelis malonumas. Visi gerai žinome be...
Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje toliau tęsis kaitra. Temperatūra dienom...

Ekstremaliausių išbandymų mūsų odai pažeria du metų laikai – žiema ir vasara....

Nebūkime abejingi savo sveikatai ir išnaudokime siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Ši...
Skendimai – didžiausias poilsiautojų prie vandens siaubas. Nors dažnai kalbama apie vasarą tyk...

Vienos geriausių Australijos dietologių, Dr. Rosemary Stanton, teigimu, šiais laikais ga...

Vasarą džiaugiamės šiluma, gausiu daržovių ir vaisių derliumi. Dažnas iš mūsų nuėjęs į...
Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pails...
Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjan...
Ebolos hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) lig...
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos primena, kad rugsėjo 15 d. minima Pasaulinė limfomos diena. ...
Žuvis ir jūros produktai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir reko...
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų...
Neseniai į Vokietiją (Berlyną) gyventi persikėlusi šiaulietė Roma Deiva R. džiaugiasi, kad ga...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas