SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-09-25, Sekmadienis, 14:59:52 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Šiukšlyno valdytojai prauliavojo „apvalią“ sumą

Šiukšlyno valdytojai prauliavojo „apvalią“ sumą

 • Šiukšlyno valdytojai prauliavojo „apvalią“ sumą

  Sunkia finansine padėtimi besiskundžiantys šiukšlyno valdytojai neapsiribojo kukliu paminėjimu savo įstaigoje, tačiau šventei išsinuomojo Šiauliuose esančius prabangius Chaimo Frenkelio rūmus. Rajono politikams padidinus įkainį už šiukšlių išvežimą ateityje turbūt bus galima surengti dar prašmatnesnes puotas. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

 • Sunkia finansine padėtimi besiskundžiantys šiukšlyno valdytojai neapsiribojo kukliu paminėjimu savo įstaigoje, tačiau šventei išsinuomojo Šiauliuose esančius prabangius Chaimo Frenkelio rūmus. Rajono politikams padidinus įkainį už šiukšlių išvežimą ateityje turbūt bus galima surengti dar prašmatnesnes puotas. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

  Į susitikimą su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais ir Tarybos nariais atvykęs Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis (antras iš dešinės) politikus įtikinėjo, esą rinkliavą už šiukšles didinti būtina, nes ji nebuvo kelta nuo 2017 metų. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

 • Sunkia finansine padėtimi besiskundžiantys šiukšlyno valdytojai neapsiribojo kukliu paminėjimu savo įstaigoje, tačiau šventei išsinuomojo Šiauliuose esančius prabangius Chaimo Frenkelio rūmus. Rajono politikams padidinus įkainį už šiukšlių išvežimą ateityje turbūt bus galima surengti dar prašmatnesnes puotas. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

  Į prabangius Chaimo Frenkelio rūmus susirinkę šiukšlių administratoriai ir jų pakviesti politikai skanavo specialiai šiai progai iškeptą žalios spalvos špinatų ir serbentų skonio tortą. ŠRATC nuotr.

Paaiškėjo nauji skandalingi faktai apie šiukšlių išvežimo kainų padidinimą Radviliškio rajono gyventojams. „Radviliškio naujienų“ turima informacija rodo, kad rajono politikams suokę apie sunkią finansinę padėtį ir apie būtinybę branginti šiukšlių išvežimą šiukšlyno valdytojai tiesiog maudosi piniguose ir rengia prašmatnias puotas išsinuomotuose rūmuose.

Vien per praėjusius metus ši įstaiga, kuriai rinkliavą už atliekų išvežimą moka visi gyventojai ir įmonės, uždirbo daugiau kaip pusantro milijono eurų pelno. Panašu, kad beveik trečdaliu pabranginti atliekų išvežimą šią vasarą nusprendę rajono politikai aklai pasitikėjo šiukšlyno šeimininkų žodžiais ir net nepasidomėjo tikrąja jų finansine situacija.

Įtikinėjo, kad rinkliavą už šiukšles didinti būtina

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme apie tai, kad šių metų birželio 23 dieną Radviliškio rajono taryba, vadovaujama „žaliojo“ mero Vytauto Simelio, nusprendė pakelti kainas gyventojams už atliekų išvežimą.

Kainos padidintos nesismulkinant – beveik trečdaliu, esą vos galą su galu suduriantis sąvartyną valdantis Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras nebegali toliau dirbti „į minusą“.

Rajono valdžia branginti mokestį už šiukšlių išvežimą nusprendė iš milijoninių skandalų neišbrendančio Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pageidavimu. Apie būtinybę branginti rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą rajono vadovus įtikino į savivaldybę atvykę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai.

Į susitikimą atvykusiems savivaldybės vadovams ir susirinkusiems rajono Tarybos nariams Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis su kolegomis pateikė keletą variantų, kaip reikėtų didinti kainą. Atliekų tvarkymo centro direktorius politikus įtikinėjo, esą rinkliavą už šiukšles didinti būtina, nes ji nebuvo kelta nuo 2017 metų.

Meras siūlė tik džiaugtis

Ilgai laukti rajono valdžios sprendimo nereikėjo. Birželio 23 dieną vykusiame rajono Tarybos posėdyje politikams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame numatyta šiukšlių išvežimą pabranginti kone trečdaliu.

Advokatauti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui per rajono Tarybos posėdį ėmėsi pats meras Vytautas Simelis, kuris ėmė aiškinti, kaip puikiai veikia regioniniai atliekų tvarkymo centrai. „Čia tik reikia džiaugtis“, - svarstant klausimą dėl šiukšlių mokesčio padidinimo rajono Tarybos nariams kalbėjo meras V. Simelis.

Kainų kėlimui pritarė ir „valstietis“ Jonas Povilaitis. „Jeigu nekelti kainų – pasakykit, ką daryti. Iš kur paimsim pinigus ir kaip suvesim galus? Atsisakom ŠRATC-o paslaugų, darom savo ar ką?“ - emocingai kalbėjo politikas.

„ŠRATC-as - tai mes. O čia yra tik samdyta administracija. Jie dirbantys mūsų labui, o ŠRATC-ą sudarom tai mes - savivaldybės. Mes esam akcininkai to darinio. Ir mes turim prisiimti atsakomybę“, - už didesnes kainas politikus ragino balsuoti meras V. Simelis.

Dauguma rajono Tarybos narių pakluso mero raginimui ir pritarė kainų didinimui.

Įstaigos pelnas – daugiau kaip pusantro milijono eurų

Tik vėliau ėmė kilti abejonės, kad pasakaitėmis apie sudėtingą šiukšlyno valdytojų finansinę situaciją patikėję ir už atliekų branginimą nubalsavę rajono politikai galėjo būti apmulkinti, nes paaiškėjo, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras tiesiog maudosi prabangoje.

Tokią abejonę pasėjo į „Radviliškio naujienų“ redakciją paskambinęs pilietis, kuris prisistatė esantis Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro darbuotoju, dėl suprantamų priežasčių prašęs neatskleisti jo tapatybės. Jis žurnalistams pasiūlė pasidomėti šiukšlyno valdytojų finansinėmis ataskaitomis, kurios yra labai iškalbingos.

Ir iš tikrųjų - 2021 metų finansinių ataskaitų aiškinamajame rašte, kurį pasirašė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro gamybos vadovas, pavaduojantis direktorių, Tomas Bielskis, ir vyriausioji buhalterė Laima Izokaitienė, juodu ant balto skelbiama, kad šios įstaigos pelnas praėjusiais metais siekė net 1 milijoną 523 tūkstančius 124 eurus!

 Ponams palinksminti pasamdė aktorius

Tai, jog ši įstaiga nejaučia finansinio bado, patvirtina ir vieną dieną prieš Radviliškio rajono tarybos posėdį, kuriame nuspręsta pabranginti šiukšlių išvežimą rajono gyventojams, surengtas prašmatnus Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro 20-ojo gimtadienio pobūvis.

Beje, per Radviliškio rajono tarybos posėdį svarstant klausimą dėl šiukšlių branginimo rajono meras V. Simelis prasitarė, kad ir jis dalyvavo šioje šventėje, tačiau net nesuabejojo, iš kur „skurstantis“ atliekų tvarkymo centras randa pinigų tokiems prašmatniems pobūviams.

Sunkia finansine padėtimi besiskundžiantys šiukšlyno valdytojai neapsiribojo kukliu paminėjimu savo įstaigoje, tačiau šventę surengė išsinuomoję Šiauliuose esančius prabangius Chaimo Frenkelio rūmus.

Prauliavota gana „apvali“ suma – beveik 10 tūkstančių eurų, o tiksliau – 9749 eurai. Pasak Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistės Monikos Krėpštienės, renginyje dalyvavo beveik 70 kviestinių svečių.

Oficialia konferencija prasidėjęs Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro jubiliejus vėliau tęsėsi sveikinimais, kuriuos vainikavo simboliškai žalio špinatų ir serbentų skonio torto pjaustymas ir svečių sudainuotas „Ilgiausių metų“.

Į šventę suvažiavusiems aplinkinių rajonų merams ir kitiems ponams palinksminti buvo pasamdyti teatro „Kitas kampas“ aktoriai, kurie už 1600 eurų sumą pristatė savo pasirodymą atliekų tvarkymo tematika.

Vaišėmis padengtas stalas – viso renginio metu

Įdomi detalė: nors, tinklalapio rekvizitai.lt duomenimis, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre dirba net 104 darbuotojai, tačiau minėtos šventės suorganizuoti savo jėgomis turbūt nesugebėjo. Tam buvo pasamdyta Šiauliuose esančiame privačiame name registruota firma, apie kurios oficialiai įdarbintus darbuotojus tinklalapyje rekvizitai.lt apskritai nėra jokios informacijos.

Minėta privati firma Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pobūviui ir išnuomojo Chaimo Frenkelio rūmus, o maisto patiekalus užsakė iš kitos privačios įmonės.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras pasirūpino, kad šventės svečiai bet kurią akimirką turėtų ką įsidėti į burną. Minėto renginio paslaugos pirkimo techninėje specifikacijoje, kurią parengė šiukšlyno valdytojai, išvardinti reikalavimai maitinimo paslaugos teikėjui. Pavyzdžiui, svečiai turėjo būti maitinami pagal iš anksto suderintą meniu, karštieji patiekalai turėjo būti neatvėsę, padavėjai privalėjo laiku pateikti maistą, nuimti naudotus indus ir aptarnauti svečius. Be to, nurodoma, kad renginio organizavimo vietoje turėjo būti viso renginio metu padengtas stalas, ant kurio patiekti užkandžiai ir gėrimai, kurie turėjo būti suderinti su užsakovu, o gėrimai, jei reikalinga, papildomi viso renginio metu.

Jonas MARCINKUS

Į susitikimą su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais ir Tarybos nariais atvykęs Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis (antras iš dešinės) politikus įtikinėjo, esą rinkliavą už šiukšles didinti būtina, nes ji nebuvo kelta nuo 2017 metų. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.
Į prabangius Chaimo Frenkelio rūmus susirinkę šiukšlių administratoriai ir jų pakviesti politikai skanavo specialiai šiai progai iškeptą žalios spalvos špinatų ir serbentų skonio tortą. ŠRATC nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
 • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
 • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
 • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas