SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-01-30, Pirmadienis, 15:52:59 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Sidabraviškiai paminėjo miestelio ir bažnyčios 185-ąjį gimtadienį

Sidabraviškiai paminėjo miestelio ir bažnyčios 185-ąjį gimtadienį

 • Sidabraviškiai paminėjo miestelio ir bažnyčios 185-ąjį gimtadienį

  Joana Jelinskienė - Sidabravo garbės pilietė.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ajam gimtadieniui ir vėliavos ir herbo 15-ajam jubiliejui paminėti Sidabrave buvo organizuota daug renginių, kurie padėjo telkti ir burti Sidabravo bendruomenę, auginti žmonėse kultūringo ir prasmingo laisvalaikio praleidimo apraiškas.

Mišias aukojo vyskupas E. Bartulis

Šventinių renginių ciklas prasidėjo liepos 2 dieną, trečiadienį, dviračių žygiu aplink Butėnų ir Sidabravo kraštą. Jame pedalus mynė apie 40 dviratininkų. Liepos 3 dienos vakare ant išmoningai papuošto Kiršino upelio tilto vyko teatralizuotas miestelio gyventojų susitikimas, vėliau visi persikėlė į sporto aikštyną, kuriame vyko sporto varžybos, sidabraviškių laukė įvairios pramogos. Liepos 4 dieną sporto aikštyne vykusiose naktinio krepšinio varžybose 3x3 dalyvavo apie 20 komandų.

Liepos 5 dieną Sidabravo krašto žmonės paminėjo Valstybės dieną ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ąsias metines. Jau nuo ankstyvo ryto miestelis buvo pilnas šventinio šurmulio. Kaimyninės bendruomenės – Butėnų, Palonų, Vadaktų, Beinoravos – ir patys sidabraviškiai kūrė iš gėlių kompozicijas ir džiugino miestelio svečius ir visus gyventojus.

Seniūnijos salėje Sidabravo vidurinės mokyklos mokytoja Toma Matulevičienė pristatė Sidabravo vidurinės mokyklos mokinių tapybos darbų parodą „Metų laikai“, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Po parodos prie Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčios būriavosi žmonės. Jie laukė J. Em. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio. Vyskupą senoviniu kabrioletu atvežė kraštietis Eugenijus Paškauskas, jaunimas vyskupą sutiko su duona. J. Em. vyskupas Sidabravo bažnyčioje aukojo Mišias už Sidabravo krašto žmones, jose pagerbė Sidabravo miestelio vėliavą ir herbą, sukurtus lygiai prieš 15 metų, suteikė Sutvirtinimo sakramentą gausiam jaunimo būriui.

Mišių pabaigoje Sidabravo seniūnijos atstovai padėkojo Sidabravo klebonui Remigijui Katiliui, išvykstančiam į Liolių parapiją, už 10-ties metų tarnystę Sidabravo parapijoje.

Atidarytas Vlado Žuko atminimo kambarys

Sidabravo miestelio bibliotekoje iškilmingai atidarytas ir pašventintas Vilniaus universiteto profesoriaus lituanisto, habilituoto mokslų daktaro Vlado Žuko atminimo kambarys. Atidaryme dalyvavo šviesios atminties velionio Vlado Žuko sūnus Vaidotas Žukas, giminės ir artimieji. Kambaryje eksponuojama Žukų šeimos dovanota gausi meno, vertingų knygų, daiktų kolekcija.

Įamžintas prieš metus Amžinybėn išėjusio iškilaus sidabraviškio, garbės piliečio Antano Vaškelio atminimas: prie Sidabravo karšto muziejaus buvo atidarytas memorialinis kambarys. Iškilmėse dalyvavo šviesios atminties A. Vaškelio dukros Dalia ir Edita, sūnus Vilius su šeimomis, buvę A. Vaškelio bendražygiai ir kolegos, giminių vardu kalbėjo, visiems padėkojo Dalia Vaškelytė–Dockienė.

Sidabraviškiams – rajono valdžios sveikinimai ir padėkos

Pagrindinė šventės dalis vyko Sidabravo miestelio centre. Kaip visada, ji pritraukė būrį tėviškėn sugrįžusio jaunimo, smalsuolių, vietinių, nes šviečianti saulė, skambanti muzika ir šventinis šurmulys suteikė šiai dienai išskirtinumo ir šventiškumo. Šventėje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės vadovai: meras Darius Brazys ir mero pavaduotojas Kazimieras Augulis.

Valstybės dienos ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ojo gimtadienio šventė prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, Sidabravo kultūros namų menine programa, kuriai vadovavo Eugenijus Janeliūnas.

Lietuvos Respublikos Seimo nario Vytauto Juozapaičio padėkas už aktyvią bendruomeninę veiklą ir iniciatyvų dalyvavimą sociokultūrinėje seniūnijos veikloje gavo Sidabravo bendruomenės pirmininkė Vanda Vaškevičiutė, Beinoravos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas, Sidabravo seniūnaitijos seniūnaitė Virginija Alūzienė, Beinoravos seniūnaitijos seniūnaitė Rūta Jelinskienė, Vadaktų kaimo bendruomenės pirmininkė ir Vadaktų seniūnaitijos seniūnaitė Juzefa Stuknienė.

Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklu buvo apdovanota Sidabravo garbės pilietė, labdaros ir paramos fondo steigėja Alma Adamkienė. Šis fondas 15 metų rėmė Sidabravo vidurinę mokyklą, rūpinosi gabiais vaikais, atskleidė jų talentus, dovanojo mokyklai daug knygų, spaudinių.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys Padėkos raštus už puoselėjamas patriotiškumo ir tautiškumo tradicijas įteikė Stanislavai Breivienei, Irenai Klevečkienei, Vitai Masėnienei, Leonui Janušiui, Jonui Lapinskui, Aleksui Astrauskui ir A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo vadovei Sigutei Kačinskienei.

Paskelbti trys Garbės piliečiai

Sidabravo seniūnas V. Blužas paskelbė Sidabravo garbės piliečius: Joaną Jelinskienę, Aleksą Astrauską ir Stasį Jonušką. Tai sidabraviškiai, kurie visą gyvenimą puoselėjo krikščioniškąsias vertybes, dalyvavo visuomeniniame gyvenime.

Už nuoširdų sielovados darbą ir krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą seniūnas V. Blužas įteikė garbės ženklą „Už nuopelnus Sidabravo seniūnijai“ Sidabravo Šv. Trejybės, Vadaktų Šv. Agotos ir Dapšionių Dievo Apvaizdos parapijų klebonui kun. Remigijui Katiliui. Už aktyvią visuomeninę bei sportinę veiklą seniūno padėkos raštais apdovanoti Sidabravo vidurinės mokyklos abiturientai Iveta Varneckytė ir Rokas Žalys.

Už geranorišką iniciatyvą ir nuoširdų dalyvavimą Valstybės dienos paminėjimo ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ojo gimtadienio šventėje, už bendruomenių sukurtas gėlių kompozicijas seniūno padėkos įteiktos Sidabravo, Beinoravos Vadaktų Butėnų Palonų kaimo bendruomenėms.

Seniūno padėkomis už iniciatyvą remti bei puoselėti gimtojo krašto tradicijas apdovanoti kraštiečiai Julius ir Aldona Masėnai, Sidabravo žemės ūkio bendrovė, ŽŪK „Dobilas“, ūkininkas Vytautas Čepaitis.

Šventėje pasveikinti ilgaamžiai Sidabravo seniūnijos jubiliatai: 90-ies sulaukęs Julius Stasevičius iš Ožaičių kaimo, 85-erių Adelė Petraitienė iš Sidabravo mstl. ir 80-metį minintis Vileikių kaimo gyventojas Alfonsas Kavaliauskas, tradiciškai pasveikinti gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkai.

Šventėje visiems dainavo Vytautas Šiškauskas ir grupė „Dinamika“, o vakaro žarose miestelį gražiai nušvietė fejerverkai.

Sidabravo seniūnijos informacija

Vyskupas E. Bartulis su jaunimu po Sutvirtinimo sakramento.

Sidabravo kultūros namų meninė programa.

Atidaromas profesoriaus Vlado Žuko atminimo kambarys.

Pasveikinti Sidabravo seniūnijos ilgaamžiai, švenčiantys jubiliejus, su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais ir Sidabravo seniūnu.

Stasys Jonuška - Sidabravo garbės pilietis.

Butėnų kaimo bendruomenės gėlių kompozicija.

Palonų kaimo bendruomenės gėlių kompozicija.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
 • už Kazimierą Račkauskį (Lietuvos socialdemokratų partija)
 • už Ernestą Mončauską (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)
 • už Jolantą Margaitienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
 • už Justiną Pranį (Liberalų sąjūdis)
 • už Gediminą Lipnevičių (Lietuvos regionų partija)
 • už Vytautą Krikščiūną (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
 • už Zitą Žvikienę (Darbo partija)
 • nežinau, nesu apsisprendęs
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas