SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-09-20, Pirmadienis, 22:59:56 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Savivaldybės monkės biznis: sumažintas žemės mokestis labiausiai papildys stambiųjų ūkininkų kišenes

Savivaldybės monkės biznis: sumažintas žemės mokestis labiausiai papildys stambiųjų ūkininkų kišenes

  • Savivaldybės monkės biznis: sumažintas žemės mokestis labiausiai papildys stambiųjų ūkininkų kišenes

    Mero Vytauto Simelio vadovaujama rajono Taryba sumažino mokesčius ūkininkams, dėl to rajono biudžeto pajamos sumažės daugiau kaip ketvirčiu milijono eurų. Nenustebkite, jeigu paprašę išasfaltuoti per kaimą einantį kelią dar dažniau išgirsite atsakymą, kad savivaldybės biudžete tam trūksta lėšų.

  • Mero Vytauto Simelio vadovaujama rajono Taryba sumažino mokesčius ūkininkams, dėl to rajono biudžeto pajamos sumažės daugiau kaip ketvirčiu milijono eurų. Nenustebkite, jeigu paprašę išasfaltuoti per kaimą einantį kelią dar dažniau išgirsite atsakymą, kad savivaldybės biudžete tam trūksta lėšų.

    Nuo balsavimo nusišalinęs ūkininkaujantis vicemeras Vytautas Krikščiūnas patenka į turtingiausių visos Lietuvos politikų dešimtuką, tačiau dėl žemės mokesčio lengvatos naudos turės ir jis.

Praėjusiame Radviliškio rajono tarybos posėdyje mero Vytauto Simelio vadovaujama rajono Taryba penktadaliu sumažino mokestį už žemės ūkio paskirties žemę. Suskaičiuota, kad rajono ūkininkų kišenėse dėl šio sprendimo liks daugiau kaip ketvirtis milijono eurų, o rajono savivaldybės biudžetas neteks tokios pat sumos pajamų, kurias būtų buvę galima paskirstyti rajono gyventojų gerovei: duobėtų kelių ar kiemų tvarkymui.

Žinoma, smulkieji ūkininkai šios lengvatos beveik nepajus, nes mokestis už vieną hektarą jiems sumažės vos trimis eurais, tačiau šimtus hektarų valdantys stambiausi ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės iš šio sprendimo turės daugiausiai naudos.

Tarp turtingiausių politikų – nemažai ūkininkų

Liaudis mėgsta juokauti, kad ūkininkams niekada nebūna gerų metų, nes jie nuolat skundžiasi gamtos kataklizmais: tai laukus nualino sausra, tai derlių supūdė lietūs, tai želmenis pakando šalnos, todėl jie kone kasmet reikalauja kompensacijų ir didesnių išmokų.

Tačiau dažnas gyventojas pastebi ir tai, kokiais brangiais automobiliais važinėja ūkininkai ir kad perka kombainus, kainuojančius šimtus tūkstančių eurų, todėl nuolatiniai ūkininkų verkšlenimai dėl prasto derliaus ne vienam kelia ironišką šypseną.

Beje, ir tarp turtingiausių politikų yra nemažai ūkininkų. Ne išimtis - ir Radviliškio rajonas. Antai portalas lrt.lt, remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamais 2020 metų turto deklaracijų išrašais, neseniai paskelbė, kad Radviliškio rajono mero pavaduotojas „valstiečių“ partijos atstovas Vytautas Krikščiūnas, kuris yra ir ūkininkas, net tarp visos Lietuvos politikų pagal turtingumą užima devintą vietą ir jo turto vertė pernai siekė daugiau nei 4 milijonus eurų.

Neskursta ir kitas garsus ūkininkas, rajono „valstiečių“ partijos lyderis Aurimas Gaidžiūnas, dar visai neseniai televizijoje puikavęsis itin prabangiu automobiliu BMW X7, kurio pigiausias modelis, portalo lrytas.lt duomenimis, kainuoja apie 97 tūkstančius eurų.

Akivaizdu, kad mero Vytauto Simelio vadovaujamos rajono Tarybos sprendimas sumažinti mokestį už žemės ūkio paskirties žemę prisidės prie dar didesnio šių ūkininkų turtėjimo.

Lėšų keliams tvarkyti bus dar mažiau

Gyventojams, kurie rajono valdžios prašo asfaltuoti gatves, tvarkyti šaligatvius ar daugiabučių kiemus, dažnai atkertama, kad savivaldybės biudžete trūksta lėšų, todėl reikės dar pakentėti. Todėl atrodo labai keista, kaip rajono politikų galvose apskritai gimė tokia mintis – dar labiau susimažinti rajono biudžeto pajamas, paliekant jas ūkininkų kišenėse.

Paaiškėjo, kad šią idėją rajono valdžiai pasiūlė Radviliškio krašto ūkininkų sąjunga, kuri paprašė šiuo metu galiojantį 1,3 procento žemės mokesčio tarifą sumažinti iki 0,9 procento.

Rajono politikams buvo pateikti du sprendimo variantai: sumažinti dabar galiojantį žemės mokesčio tarifą penktadaliu – nuo 1,3 procento iki 1,04 procento arba palikti dabar galiojantį 1,3 procento tarifą, bet maždaug penktadalį nuo surinktos šio mokesčio sumos skirti vietinės reikšmės keliams, gatvėms ir kiemams rekonstruoti.

Beje, pastarąjį sprendimo projektą prieš Tarybos posėdį viešai palaikė „valstiečių“ atstovas rajono Taryboje Mindaugas Pauliukas. „Komitete (ir Tarybos posėdyje) balsuosiu už tai, kad nemažinti žemės mokesčio tarifo ir 200 tūkstančių eurų tikslingai skirti rajono kelių būklės gerinimui. Kodėl? Noriu, kad rajone iš vis nebūtų žvyruoto kelio arba jo būtų minimaliai. Noriu kokybiškos kelių infrastruktūros“, - prieš posėdį savo poziciją viešai skelbė šis politikas.

Deja, rajono Tarybos posėdyje M. Pauliukas nedalyvavo ir savo valios nepareiškė, o posėdyje sėdėję Tarybos nariai nubalsavo už tai, kad žemės mokestis ūkininkams būtų sumažintas 20-čia procentų, todėl rajono savivaldybės biudžetas neteks apie 260 tūkstančių eurų pajamų, kurias būtų buvę galima skirti kelių tvarkymui.

Kas daugiausiai turi, tam daugiausiai duoda

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad siekdamas išvengti viešųjų ir privačių interesų konflikto nuo balsavimo nusišalino ūkininkaujantis vicemeras V. Krikščiūnas, tačiau nors pats ir nebalsavo, bet mažesnis mokesčio tarifas jam vis tiek bus taikomas kaip ir kitiems rajono ūkininkams.

Iki šiol rajono ūkininkai už žemės ūkio paskirties žemės hektarą mokėjo apie 16 eurų mokestį. Sumažinus mokesčio tarifą, mokesčiai už vieną hektarą žemės atpigs maždaug trimis eurais. Todėl smulkieji ūkininkai, pavyzdžiui, valdantys vos keletą hektarų žemės, per metus sutaupys apie 9 eurus, o daugiausiai naudos turės stambieji ūkininkai ar žemės ūkio bendrovės, dirbantys šimtus hektarų žemės.

Beje, žemės mokesčio lengvata kažkodėl nebus taikoma kolektyvinių sodų žemės sklypeliams ir apleistiems žemės sklypams.

„Manau, kad siekdama didesnio socialinio teisingumo, rajono valdžia turėjo visiškai nuo žemės mokesčio atleisti mažuosius ūkininkus ir sodininkus, o stambieji ir toliau galėjo mokėti įprastus mokesčius, nes nepanašu, kad jie būtų nuskurdę. Dabar gavosi taip, kad Vytauto Simelio vadovaujama rajono Taryba tam, kas daugiausiai turi, daugiausiai ir duoda. Negana to, savivaldybės biudžete sumažės lėšų, už kurias būtų galima tvarkyti kelius bei daugiabučių kiemus. Sakyčiau, kad gavosi toks savivaldybės monkės biznis“, - savo nuomone pasidalijo vienas rajono politines aktualijas stebintis gyventojas.

Jonas MARCINKUS 

Nuo balsavimo nusišalinęs ūkininkaujantis vicemeras Vytautas Krikščiūnas patenka į turtingiausių visos Lietuvos politikų dešimtuką, tačiau dėl žemės mokesčio lengvatos naudos turės ir jis.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas