SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-09-25, Pirmadienis, 17:10:45 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Šaltibarščiai į Pakiršinį priviliojo tūkstančius žmonių

Šaltibarščiai į Pakiršinį priviliojo tūkstančius žmonių

„Šalti šaltibarščiai – karštiems žmonėms“ – toks šūkis skambėjo jau ketvirtus metus rugpjūčio 5 dieną Pakiršinyje praūžusiame ketvirtajame respublikiniame Šaltibarščių gaminimo čempionate.

Čempionato dalyviai ir svečiai rinkosi į Pakiršinio kaimo bendruomenės ir Pakiršinyje įsikūrusio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro suorganizuotą jau tradiciniu tapusį renginį. Šiais metais šaltibarščius gamino 23 komandos iš visos Lietuvos.

Atidaryta A. Žaromskio fotografijų galerija

Šio renginio tikslas – per kultūrinę, meninę ir kitokią netradicinę veiklą (šaltibarščių gaminimą) suburti ne tik Pakiršinio kaimo, Baisogalos seniūnijos, tiek Radviliškio, tiek ir kitų Lietuvos rajonų gyventojus, bet ir skatinti tradicijų išsaugojimą ir perdavimą, aktyviai įtraukti jaunąją kartą ir senjorus, emigrantus. Smagu, kad šiais metais čempionate dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos vietovių: Tauragės, Panevėžio, Kauno, Šiaulių rajonų ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

Ketvirtasis šaltibarščių gaminimo čempionatas atnešė ir naujovių. Renginio pradžioje Pakiršinio dvaro parke esančioje Šaltibarščių alėjoje atidaryta Arvydo Žaromskio fotografijų galerija. Galerijoje eksponuojamos nuotraukos iš anksčiau vykusių trijų šaltibarščių gaminimo čempionatų. Šaltibarščių galeriją finansavo Radviliškio rajono savivaldybė pagal Pakiršinio kaimo bendruomenės įgyvendinamą projektą „Gražėjantis kaimas – laimingas žmogus“.

Žiūrovams paruošta daug erdvių

Pakiršinyje įsikūrusio Etninės kultūros ir amatų centro darbuotojai ilgai dirbo, kol paruošė visas fotoerdves į ketvirtąjį šaltibarščių čempionatą atvykusiems žiūrovams.

Pakiršinio dvaro parke visus pasitiko milžiniška rožinė kėdė, šaltibarščių grafitis, ant kurių užlipę galėjo nusifotografuoti visi, atvykę į šventę, šaltibarščių valtis ir kiti šaltibarštiški akcentai. Pakiršinio dvaro salėse visų laukė tapybos parodos: Irmos Žaromskytės-Morkuckienės ir Vilmos Samackienės.

Mažiesiems renginio dalyviams buvo paruošta gausi pramogų ir edukacijų zona, kurioje smagiai darbavosi Baisogalos „Jaunimo erdvių“ atstovai.

Šaltibarščių alėjoje savo grafičių piešimo sugebėjimus galėjo išbandyti kiekvienas atvykęs, nes grafičio meistras Adas Juška purškė gigantišką šaltibarščių grafitį su atvykusiais šventės svečiais.

Gamino tradicinius ir neįprastus šaltibarščius

Šaltibarščių mėgėjams čempionato metu buvo suorganizuotas konkursas siekiant, kad dalyviai galėtų pasivaržyti, kas gali suvalgyti daugiau šaltibarščių. Daugiausia šaltibarščių suvalgiusiam konkurso dalyviui įteiktas specialus prizas.

Čempionato dalyvius ir žiūrovus, šaltibarščių ragautojus ir komisijos narius linksmino grupė „Vairas“, grupė „Allegreto.Band“, grupė „Žemaitukai“, Baisogalos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio dainininkės, dainininkas Eimantas Didžbalis, renginį vedė Violeta Mičiulienė.

Šaltibarščių gaminimo čempionate dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: vieni gamino netradicinius, neįprastus šaltibarščius, kiti – tradicinius. Abiejų grupių nugalėtojams buvo įteikti specialūs rėmėjų įsteigti prizai.

Ir kokių tik nebuvo šaltibarščių – sveikuoliškų su saulėgrąžų pienu, su česnakais, su krienais su kepta stinta ir juodomis bulvėmis, plaktų, trintų, žalių, geltonų...

Išrinkti skaniausių šaltibarščių laimėtojai

Išradingiausiai ir skaniausiai šaltibarščius kitaip gamino ir specialų prizą už 1-ąją vietą gavo Dapkiškių kaimo klubas „Raktas“ (Tauragės rajonas), 2-oji vieta atiteko Baisogalos priestočio bendruomenės komandai „Imantai“ (Radviliškio rajonas), 3-iąją vietą iškovojo Radviliukų komanda.

Skaniausius tradicinius šaltibarščius pagamino ir 1-ąją vietą iškovojo Skėmių Traktieriaus komanda (Radviliškio rajonas). 2-osios vietos nugalėtojais tapo Baisogalos seniūnijos komanda „Rožinė svajonė“ (Radviliškio rajonas), 3-osios vietos laimėtojais buvo išrinkta komanda „Sviokliukai“ atstovaujantys Panevėžio rajono VšĮ „Vilties sodas“.

Ketvirtajame šaltibarščių gaminimo čempionate dalyvavo daugiau nei 7 tūkstančiai žiūrovų. Šiais metais pirmą kartą už skaniausius šaltibarščius galėjo balsuoti ir žiūrovai, klijuodami jiems išdalintus specialius renginio lipdukus.

Maži ir dideli rado įvairių veiklų

Renginio metu maži ir dideli rado įvairių veiklų: apsilankė tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų mugėje, pažaidė lauko žaidimus, pasivaikščiojo Šaltibarščių alėja ar nusifotografavo prie 3 metrų aukščio šaltibarščių krėslo.

Dvaro rūmuose vyko edukacinės programos. Senųjų automobilių asociacijos „Retromobile“ atstovai ir jų draugai dvaro parke pristatė senovinius automobilius. Žemaitijos baikerių klubas „Road Bears“ demonstravo savo motociklus ir renginio metu kepė ant laužo plokštainį.

Ketvirtasis respublikinis šaltibarščių čempionatas turėjo gausų būrį rėmėjų ir partnerių. Pakiršinio kaimo bendruomenė ir Amatų centras dėkoja visiems, kurie materialiai, geromis idėjomis, viešinimu, darbais, savanoriavimu, patarimais ir palaikymu prisidėjo prie šio rožinio vasaros renginio.

Susitiksime kitais metais penktajame šaltibarščių gaminimo čempionate rugpjūčio 3 dieną Pakiršinio dvaro parke.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro informaciją

Irmos Žaromskytės-Morkuckienės ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Ka...

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas