SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-06-08, Ketvirtadienis, 10:54:51 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Rinkėjai „nubuksavo“ kandidatę iš Radviliškio

Rinkėjai „nubuksavo“ kandidatę iš Radviliškio

  • Rinkėjai „nubuksavo“ kandidatę iš Radviliškio

    Rinkimuose į Europos Parlamentą dėl rinkėjų balsų varžėsi ir nuolatiniai Radviliškio rajono varžovai: Radviliškio rajono žmonių į Seimą išrinktas socialdemokratas Algimantas Salamakinas ir radviliškietė Darbo partijos „sąrašinė“ Zita Žvikienė.    

Juozas GINKUS

Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europarlamentaro posto skirtingų partijų sąrašuose varžėsi ir du su mūsų rajonu susiję Seimo nariai: radviliškietė Darbo partijos „sąrašinė“ Zita Žvikienė ir Radviliškio rajone į Seimą išrinktas vienmandatininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Šie politikai pastaraisiais metais nuolat susitinka lemiamame rinkimų į Seimą raunde, tačiau iki šiol sėkmė lydėdavo socialdemokratų atstovą. Todėl buvo įdomu sužinoti, kaip jų veiklą Radviliškio rajono rinkėjai vertina šiuo metu.

Gyventojų simpatijas išdavė pirmumo balsai

Suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškėjo, jog Seimo narys Algimantas Salamakinas mūsų rajone turi kone dvigubai daugiau gerbėjų už kolegę iš Darbo partijos Zitą Žvikienę. Nors A. Salamakinas dar prieš rinkimus „Radviliškio naujienų“ žurnalistui prasitarė, jog visai nenori laimėti Europos parlamentaro posto ir į Briuselį nesiveržia, nes dar daug darbų turi susiplanavęs ir nori nuveikti Lietuvoje, tačiau mūsų rajone jis vis tiek surinko 955 pirmumo balsus, nepaisant to, jog niekur net nesireklamavo.

„Darbietę“ Zitą Žvikienę į reitingavimo langelius Radviliškio rajone įrašė žymiai mažiau rinkėjų – tik 518. Tai nėra didelis pirmumo balsų skaičius, nes kur kas daugiau pirmumo balsų surinko kai kurie su Radviliškio rajonu nesusiję politikai. Pavyzdžiui, „darbiečiai“: Vydas Gedvilas mūsų rajone surinko 619 pirmumo balsų, Kęstutis Daukšys – 539 balsus, konservatoriai: Algirdas Saudargas – 859 balsus, Laima Andrikienė – 859 balsus, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – 650 balsų, liberalai: Antanas Guoga – 682 balsus, Petras Auštrevičius – 668 balsus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai: Ramūnas Karbauskis – 823 balsus, Bronis Ropė – 696 balsus.

Rinkėjų nuotaikos atsispindėjo ir galutiniuose kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose. A. Salamakinas, kurį partijos bičiuliai į kandidatų sąrašą buvo įrašę 17-uoju numeriu, suskaičiavus pirmumo balsus galutiniame sąraše pakilo į 8-ąją vietą. Darbo partijos kandidatę rinkėjai „nubuksavo“ iš 12-osios į 14-ąją vietą.

Radviliškio rajono rinkėjai turėjo savo favoritus

Praėjusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą po dvi vietas pelnė konservatoriai (surinko 17,4 procento balsų), socialdemokratai (surinko 17,27 procento balsų), liberalai (surinko 16,54 procento balsų) ir „tvarkiečiai“ (surinko 14,26 procento balsų), o po vieną vietą iškovojo Darbo partija (surinko 12,83 procento balsų), Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (surinko 8,06 procento balsų) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (surinko 6,61 procento balsų).

Radviliškio rajono rinkėjai labiausiai palaikė socialdemokratų kandidatus, kuriems atiteko beveik ketvirtadalis balsų. Nors, kaip jau minėta, iš Radviliškio kilusi Seimo narė Z. Žvikienė ir nesulaukė labai didelio rajono gyventojų palaikymo, tačiau Darbo partijos kandidatų sąrašas buvo gana populiarus - beveik penktadalis mūsų rajono rinkėjų Europos Parlamente norėjo matyti šios partijos kandidatus. Tai turbūt tik patvirtina posakį, kuris skelbia, jog savame krašte pranašu nebūsi.

Prasčiau nei visoje Lietuvoje Radviliškio rajone sekėsi Liberalų sąjūdžiui, kuriam rinkėjai skyrė tik 9 procentus balsų, tačiau daugiau balsų – net 11,34 procento – nepagailėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašui.

Itin nepopuliarus Radviliškio rajone buvo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“, kuriam mūsų rajono gyventojai atidavė tik 123 balsus, o tai nesiekė nė vieno procento rinkėjų balsų.

Daugiausiai D. Grybauskaitės gerbėjų - Vaitiekūnuose

Jau skelbta, kad Prezidento rinkimus antrajai kadencijai laimėjo dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, kuriai atiteko beveik 58 procentai rinkėjų balsų, o jos oponentas socialdemokratas Zigmantas Balčytis surinko vos truputį daugiau nei 40 procentų balsų.

Tačiau įdomu, kurį kandidatą palaikė Radviliškio rajono rinkėjai. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad mūsų rajone D. Grybauskaitė turi mažiau gerbėjų negu kituose rajonuose, nes Radviliškio rajono rinkėjai jai atidavė tik daugiau kaip 54 procentus balsų, o Z. Balčyčiui skyrė 43 su puse procento.

Kai kuriose rajono vietovėse Z. Balčytis iškovojo netgi daugiau balsų už D. Grybauskaitę. Socialdemokratų kandidatas savo oponentę pralenkė Butėnuose (surinko daugiau kaip 54 procentus balsų), Gražioniuose (surinko daugiau nei 50 procentų balsų), Grinkiškyje (surinko beveik 51 procentą balsų), Pakiršinyje (surinko daugiau kaip 52 procentus balsų), Šaukote (surinko beveik 51 procentą balsų) ir Vadaktuose (surinko daugiau kaip 52 procentus balsų).

Likusiose rinkimų apylinkėse pranašesnė buvo D. Grybauskaitė. Daugiausiai jos gerbėjų gyvena Vaitiekūnuose (surinko daugiau nei 67 procentus balsų), Vėriškiuose (surinko daugiau nei 66 procentus balsų), Kutiškiuose (surinko beveik 66 procentus balsų), Baisogaloje (surinko daugiau kaip 64 procentus balsų), Beinoravoje (surinko daugiau kaip 63 procentus balsų) ir Palonuose (surinko beveik 63 procentus balsų).

 

 

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas