SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-08-15, Pirmadienis, 10:40:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Rajono valdžia rado potvynių kaltininką – tai vamzdis

Rajono valdžia rado potvynių kaltininką – tai vamzdis

 • Rajono valdžia rado potvynių kaltininką – tai vamzdis

  Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje paaiškėjo, esą pakeitus vieną vamzdį radviliškiečiams po lietaus nebereikės kęsti potvynių. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

 • Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje paaiškėjo, esą pakeitus vieną vamzdį radviliškiečiams po lietaus nebereikės kęsti potvynių. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

  Kai kurie radviliškiečiai guodėsi, kad į daržą jau net nebeeina, nes viskas supuvo, o į pasiūlymą prašyti rajono valdžios pagalbos atsakė nebesitikintys, kad rajono valdžia jiems padės. Socialinių tinklų nuotr.

 • Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje paaiškėjo, esą pakeitus vieną vamzdį radviliškiečiams po lietaus nebereikės kęsti potvynių. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

  Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijosi apokaliptiniais vaizdais, kuriuose matėsi apsemti jų daržai, šiltnamiai, sandėliukai ir net namai. Socialinių tinklų nuotr.

Lietinga šių metų vasara atskleidė rimtą rajono problemą – tai po gausesnio lietaus patvinusios gyvenamųjų namų teritorijos. Kadangi Radviliškis – ne mistinė Atlantida ir ne Venecija, tai nuo potvynių nukentėję gyventojai ėmė skersakiuoti į mero Vytauto Simelio vadovaujamos rajono savivaldybės ponus, esą jie kalti, kad problema nesprendžiama jau ne vienerius metus.

Rugpjūčio 2 dieną pagaliau į posėdį susirinkę valdininkai rado potvynių kaltininką – tai... vamzdis. Paaiškėjo, kad tereikia pakeisti tik vieną vamzdį ir daugelį metų gyventojus kamuojanti problema liks tik prisiminimuose.

Lietinga vasara problemą atskleidė „visu grožiu“

Šiemet iškritus gausiam kritulių kiekiui Radviliškio mieste ėmė „plaukti“ gyvenamųjų namų teritorijos bei patys būstai.

Gyventojų skundų dėl tvinstančio vandens būta ir seniau, tačiau šių metų lietinga vasara problemą atskleidė „visu grožiu“.

Ypač skausmingai ši problema palietė Radviliškio miesto Noreikos ir Daukanto gatvių gyventojus. Apsemti jų kiemai, daržai, sandėliukai ir net gyvenamieji būstai.

Gyventojai dalijosi apokaliptiniais vaizdais

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijosi apokaliptiniais vaizdais, kuriuose matėsi apsemti jų daržai, šiltnamiai, sandėliukai ir net namai.

Dažnas nepagailėjo ir riebesnio epiteto rajono valdžios pusėn, nes panašių potvynių būta ir seniau, tad rajono valdžiai ši problema turėjo būti žinoma.

Kai kurie radviliškiečiai guodėsi, kad į daržą jau net nebeeina, nes viskas supuvo, o į pasiūlymą prašyti rajono valdžios pagalbos atsakė nebesitikintys, kad rajono valdžia jiems padės.

„Įžvelk ir pliusų. Baseinas nuosavas - nei pirkti nereikia. Kvieskis panas ir pliažinkitės“, - kai kurie dar bandė juokauti.

Atsirado ir tokių, kurie pasidžiaugė, jog patvinusiems gyventojams nebereikės net į Palangą važiuoti, nes viskas yra vietoje...

 Baloje atsidūrusiems gyventojams padėjo ugniagesiai

Rugpjūčio 2 dieną rajono valdininkai pagaliau išgirdo gyventojų skundus. Į posėdį susirinkusi Ekstremaliųjų situacijų komisija tarėsi, kaip reikėtų spręsti apsemtų teritorijų ir gyvenamųjų namų, esančių Radviliškio miesto Noreikos ir Daukanto gatvėse, problemą.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė kalbėjo, kad rajono valdžia šią problemą esą jau bandė spręsti dar šių metų liepos pradžioje.

Pasak direktorės, tuo metu į pagalbą baloje atsidūrusiems gyventojams atskubėjo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, kuri pasitelkusi siurblius išsiurbė vandenį iš apsemtų teritorijų.

Vandens išsiurbimas - tik kompresas nabašninkui

Netrukus paaiškėjo, kad vandens išsiurbimas tebuvo tik kompresas nabašninkui, o pačios problemos tai neišsprendė, tad liepos pabaigoje dar kartą gausiai palijus gyventojai vėl atsidūrė pelkėje.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje pirmininkė teigė, jog reikia kuo skubiau priimti sprendimus, reikalingus susidariusiai situacijai išspręsti.

UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius Egidijus Barčkus paaiškino, jog gyventojų sklypai tvinsta dėl itin gausaus lietaus vandens kiekio, kurio galimai nespėja praleisti siauresnio diametro vamzdis, esantis Daukanto gatvės prieigose, už geležinkelio.

Manoma, kad pakeitus apie 200 metrų vandens nuotekų vamzdžio į didesnio diametro vamzdį, būtų išspręsta skęstančių gyvenamųjų teritorijų problema.

Prašys pinigų naujam vamzdžiui

Komisijos pirmininkė J. Margaitienė teigė, kad reikia nedelsiant priimti sprendimus, kurie padėtų išspręsti susidariusią situaciją ir gelbėti gyventojų turtą. Ji pasiūlė komisijai įpareigoti įmonę „Radviliškio vanduo“ imtis visų šalies teisės aktuose numatytų priemonių susidariusiai situacijai pašalinti: organizuoti projektavimo, rangovo parinkimo darbus bei trasos rekonstrukciją.

Kadangi šiems darbams atlikti lėšų nebuvo numatyta, nuspręsta kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą ir prašyti rajono politikų, kad šie skirtų lėšų minėtiems darbams atlikti.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariai pasiūlytiems sprendimams pritarė vienbalsiai, todėl tikimasi, kad jau rugpjūčio pabaigoje vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje bus pritarta siūlymui skirti lėšų, už kurias bus pakeistas visų nelaimių kaltininkas – per plonas vamzdis.

Parengė Jonas MARCINKUS

Kai kurie radviliškiečiai guodėsi, kad į daržą jau net nebeeina, nes viskas supuvo, o į pasiūlymą prašyti rajono valdžios pagalbos atsakė nebesitikintys, kad rajono valdžia jiems padės. Socialinių tinklų nuotr.
Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijosi apokaliptiniais vaizdais, kuriuose matėsi apsemti jų daržai, šiltnamiai, sandėliukai ir net namai. Socialinių tinklų nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
 • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
 • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
 • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas