SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-06-08, Ketvirtadienis, 12:18:20 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškis ir Skara drauge jau dvidešimt metų

Radviliškis ir Skara drauge jau dvidešimt metų

  • Radviliškis ir Skara drauge jau dvidešimt metų

    Skaros ir Radviliškio draugystės būrelių aktyviausieji nariai susitiko Radviliškyje.

Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo Radviliškyje. Skaros miesto atstovai į Radviliškį pakviesti paminėti Radviliškio ir Skaros savivaldybių bendravimo dvidešimtojo jubiliejaus. Į Radviliškį atvyko aktyviausi būrelio nariai: dabartinis, jau dešimt metų būreliui vadovaujantis Sune Wallström, Karl-Gustav Bynke, Annika Winberg, Larserik Olson, pirmasis būrelio pirmininkas Kjell Jonsson. Šių žmonių dėka Radviliškio mokiniai turėjo galimybę išvykti metams gyventi šeimose ir mokytis į Skarą, Radviliškio rajone gyvenančios daugiavaikės šeimos, įvairios sveikatos, socialinės ir švietimo įstaigos ir organizacijos gavo ir vis dar gauna nemažą materialinę paramą. Skara – vienas pirmųjų Radviliškio rajono savivaldybės miestų partnerių.

Sveikindamas svečius iš Skaros, šventės dalyvius radviliškiečius, Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys pasidžiaugė vaisinga dvidešimties metų būrelių bendradarbiavimo patirtimi. „Drauge su Skaros atstovais vykdytos įvairios švietimo, socialinės programos suteikė neįkainojamos patirties mums, lietuviams, kuriems 1990 metais kovo 11-ąją Lietuvos valstybė gimė iš naujo, o mes patys, tuomet 24 metais jaunesni, pajutome laisvę. Ambicingi, norintys veržtis į priekį, kalnus nuversti savo entuziazmu. Mūsų visų širdys buvo pilnos noro būti laisviems, tvarkytis taip, kad būtų gera žmogui savo šalyje gyventi. Norėjosi išmokti gyventi kitaip. Tuomet pradėta ieškoti, kas mus, lietuvius, galėtų išmokyti laisvai kvėpuoti. Lietuvių iš švedų draugijų sąjungai pasiūlius, rasti partneriai Skaroje“, – kalbėjo meras.

Skaros savivaldybės merė Barbro Hassel išreiškė viltį, kad šiuo metu šiek tiek priblėsęs bendradarbiavimas atgims su nauja jėga, kad atsiras naujų bendradarbiavimo idėjų, bendrų projektų, nes tie ryšiai, kurie jau yra užsimezgę, yra stiprūs.

Tiesa, turtingą bendradarbiavimo programą lėmė noras bendrauti ir bendradarbiauti. Radviliškio ir Skaros bendradarbiavimo programą drauge su švedais kūrė ir tuometinis Radviliškio rajono savivaldybės meras, Radviliškio–Skaros būrelio pirmininkas nuo pat būrelio įkūrimo Vytautas Simelis. „1993 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, Skaroje ir Radviliškyje įkurti draugystės klubai. Prasidėjo intensyvus, įvairiapusiškas bendravimas: vizitai, projektai, mokymai, kita veikla. Neapsiribota labdara ir parama, nors tuo metu Radviliškiui, kaip ir visai Lietuvai, jos labai reikėjo“, – sakė jis.

Radviliškiečiai mokiniai vyko mokytis į Skarą, radviliškiečiai mokytojai, medikai kėlė kvalifikaciją Skaroje, Radviliškio rajono daugiavaikės šeimos, medicinos, švietimo, socialinės globos įstaigos (vaikų globos namai, vyresnių žmonių globos namai) iki šiol sulaukia nemažai materialinės paramos. Radviliškio ligoninės Vaikų ligų skyriuje švedų paramos dėka įkurtas Žaidimų terapijos kambarys, 2001 metais gauta greitosios pagalbos mašina naudojama iki šiol. Jau dvidešimt metų rajono švietimo, globos įstaigos gauna taip pat nemažai materialios paramos įvairioms reikmėms.

Nuo 1998 metų iki šiol Skaros miesto Rotary klubas rūpinasi Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“ globotinių vasaros atostogomis. Jo nariai skiria pinigų, kurių pakanka net dviem stovykloms per vasarą. Kasmet apie 30 vaikų poilsiauja vasaros stovyklose įvairiuose Lietuvos miestuose.

Nuo 2010 metų Katedral gimnazijos iš Skaros mokiniai vykdo socialinį projektą, kurio metu į Radviliškio vaikų globos namus ir Polekėlės globos namus atvyksta 4–5 vaikai kartu su mokytojomis Solveig Eliasson ir Margaret Kraepelien Lundch. Švedų vaikai bendrauja su vaikų globos namų globotiniais, moko žaidimų, susipažįsta su suaugusiųjų gyvenimu globos namuose. Katedral gimnazijoje Skaroje organizuojamos mokinių pagamintų daiktų mugės, kuriose surinktos lėšos skiriamos žaislams, dovanėlėms ar kitiems reikalingiems daiktams Radviliškio vaikų globos namų auklėtiniams ir Polekėlės globos namų globotiniams pirkti. 2014 metais atvykę mokiniai taip pat planuoja aplankyti Radviliškio ligoninės Slaugos skyrių, Dienos užimtumo centrą.

Daug dėmesio švedai skiria Polekėlės globos namams ir ten globojamiems žmonėms. 2001–2013 metais Polekėlės globos namai iš Skaros gavo apie 30 tūkst. Lt paramos. Už ją įsigyta įranga virtuvei, medicininio inventoriaus, akinių, higienos reikmenų, buitinės technikos avalinės, drabužių ir tekstilės gaminių, iš dalies suremontuoti globotinių kambariai.

Prisiminimais apie šių dviejų miestų bendradarbiavimo pradžią, tiesa, išdėstytais raštu, pasidalijo ir pirmuosius dešimt metų Skaros–Radviliškio būreliui vadovavęs Kjell Jonsson.

Dvidešimtmečio minėjimo šventėje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybių įstaigų vadovai, kurių vadovaujamos įstaigos yra gavusios paramą iš Skaros–Radviliškio draugystės būrelio.

Šventiniame minėjime padėkota visiems buvusiems ir esamiems būrelio vadovams, aktyvistams, visiems nariams, visiems Skaros gyventojams, kurie prisidėjo ne tik materialia parama, bet ir geru žodžiu, palaikymu, patarimais.

Skaros atstovai lankėsi Burbiškyje, dalyvavo Tulpių žydėjimo šventėje, Nidoje, susitiko su Skaroje metus besimokiusiais ir šeimose gyvenusiais globotiniais radviliškiečiais, kurie, puikiai per Švedijoje praleistą laiką išmokę švedų kalbą, šiandien dirba darbus, kuriuose reikalingi šie jų įgūdžiai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys Skaros atstovams įteikė atminimo ir 20 metų bendravimo rezultatus įprasminančią dovaną.

Švedus sužavėjo Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare.

 

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas