SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-09-25, Sekmadienis, 15:16:21 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio savivaldybėje įdiegtas „vienos tvoros“ principas

Radviliškio savivaldybėje įdiegtas „vienos tvoros“ principas

 • Radviliškio savivaldybėje įdiegtas „vienos tvoros“ principas

  Dėl kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą į Radviliškio rajono savivaldybę atvykusi gyventoja savo kailiu patyrė, kaip veikia „vienos tvoros“ principas. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

 • Dėl kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą į Radviliškio rajono savivaldybę atvykusi gyventoja savo kailiu patyrė, kaip veikia „vienos tvoros“ principas. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

  „Kažkada esu rašiusi, kad taip, kaip dirba mūsų rajono savivaldybės darbuotojai, turėtų pasimokyti daugelis. Deja, tai negali būti taikoma visiems Radviliškio specialistams“, - savo nuomonę pakeitė į savivaldybę su reikalais užsukusi rajono gyventoja. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

 • Dėl kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą į Radviliškio rajono savivaldybę atvykusi gyventoja savo kailiu patyrė, kaip veikia „vienos tvoros“ principas. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

  Mero Vytauto Simelio vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybė nuo gyventojų apsitvėrė metaliniais atitvarais, kuriuos jau spėta praminti „vienos tvoros“ principu. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

Radviliškio rajono gyventojai skundžiasi, kad po to, kai mero Vytauto Simelio vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybė nuo paprastų žmonių atsitvėrė metaliniais atitvarais, patekti pas specialistus tapo ne ką lengviau negu pas patį prezidentą.

„Šis „vienos tvoros“ principas psichologiškai veikia taip, kad nesinori ne tik 50 kilometrų važiuoti pagalbos į rajono savivaldybę, bet net arčiau kaip 50 metrų eiti link valdžios pastato durų“, - valdžios ponų elgesiu nusivylė Radviliškio rajono gyventoja, kuri su reikalais užsukusi į savivaldybę pasijuto taip, tarsi būtų pasiųsta paskui rusų karinį laivą.

Kreipėsi dėl kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą

„Netikiu, kad esu pirma, susidūrusi su problema Radviliškio rajono savivaldybėje, bet negaliu nutylėti apie tai, kaip jų pačių savivaldybėje šiuo metu yra „aptarnaujami“ savivaldybės gyventojai. Nors negalima net pavadinti savivaldybėje, nes tai vyksta tiesiog savivaldybės prieigose“, - pasakojimą pradėjo „Radviliškio naujienų“ žurnalistams paskambinusi rajono gyventoja R., prašiusi viešai neskelbti jos pavardės (redakcijai vardas ir pavardė žinomi).

Pasak rajono gyventojos, po ilgo laiko jai prisireikė kreiptis į rajono Socialinės paramos skyrių dėl kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą. Kadangi telefonu susisiekti keletą dienų nepavyko (gal atostogos?), moteris nusprendė užpildyti internete rastas panaudos sutartis bei prašymus kompensacijai gauti ir išsiruošė į kelią. Atsižvelgiant į dabartines kuro kainas, kelias buvo ne toks jau trumpas, nes moteris gyvena pačiame rajono pakraštyje, kelias dešimtis kilometrų nutolusiame nuo rajono centro.

Pakvietė užeiti pro 2 metrų aukštyje kabančias duris

„Vos pravėrus savivaldybės duris - tvora. Pasirodo, vadžia dirba „vieno langelio“ principu. O gal „vienos tvoros“? Interesantus pasitinkanti moteriškė vos spėja skambinėti specialistų telefonais, kad iškviestų juos prie laukiančiųjų už tvoros. Mano klausimas irgi sulaukė eilės, po to - ir specialisto, kuris pasiūlė įeiti pro galines duris, - įspūdžiais iš savo vizito savivaldybėje dalijasi gyventoja. - Patenkinta nudrožiau į kitą pastato pusę, kurioje durys palikusios... 2 metrų aukštyje, nes ten jau net laiptus nuėmė. Pasijutau nejaukiai. Gal čia toks mandagus pasiuntimas paskui rusų karinį laivą?“.

Nusivylusiai gyventojai vėl teko apsisukti ir grįžti atgal į savivaldybę, prie tvoros.

„Paprašiau kito specialisto. Manęs pradėjo klausinėti, kodėl aš neužsiregistravusi. Nuo kada į savo rajono savivaldybę kreipiantis pagalbos ar patarimo reikia registruotis? Gal Radviliškyje pats prezidentas priiminėja?“ - stebisi savivaldybės klientė.

Išsiuntė į namus dokumentus pildyti iš naujo

Vis tik rajono gyventojai pavyko išsiprašyti, kad ji galėtų dokumentus priduoti be išankstinės registracijos.

„Priėmė. Tik mane, bet ne dokumentus. Peržvelgusi mano užpildytus dokumentus su krakmoliniu mandagumu specialistė pareiškė, kad šios formos jau pasenusios, nes ten nėra sakinio su žodžiu „neatlygintinai“, tarsi to sakinio nebūtų galima įrašyti ranka. Bet specialistė nukirto griežtai: netinka, reikia perrašyti. Prašymai taip pat netiko, nes nepatvirtinta forma“, - nusivylimo valdininkų darbu neslepia moteris.

Pašnekovės teigimu, savivaldybės darbuotoja jai atspausdino „tinkamas“ formas ir išsiuntė namo pasitaisyti.

„Seniai jau buvau susidūrusi su tokiu mandagiai krakmoliniu valdišku elgesiu. 50 kilometrų iki savivaldybės, 50 kilometrų atgal. Ir dar kartą. O gal ir vėl kažkas netiks? Bet vien „vienos tvoros“ principas psichologiškai veikia taip, kad nesinori ne tik 50 kilometrų važiuoti pagalbos, bet net arčiau kaip 50 metrų eiti link valdžios pastato durų“, - valdžios supratingumo pasigedo rajono gyventoja.

Ištratinta nemažai mokesčių mokėtojų lėšų

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme, kad šių metų pradžioje mero V. Simelio vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybė nuo gyventojų atsitvėrė metaliniais atitvarais, kurie saugos rajono valdžios ponus nuo nekviestų piliečių įsibrovimo.

Naujoji tvarka Radviliškio rajono savivaldybės pastate įsigaliojo nuo sausio 19 dienos, kai pirmajame pastato aukšte buvo įrengti metaliniai atitvarai ir praėjimo mechanizmas, kuris prasivers tik pateikus specialius leidimus.

Tam, kad valdžios ponai netrukdomi eilinių piliečių galėtų gurkšnoti „valdišką“ kavutę, teko ištratinti nemažai mokesčių mokėtojų lėšų.

Radviliškio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Eligija Zoltnerienė informavo, kad atitvarai bei individuali leidimų sistema mokesčių mokėtojams kainavo 11 tūkstančių 549 eurus.

Leidimų neprašo iš policijos ir gaisrininkų...

Prieš savivaldybės tarpduryje išdygstant „tvorai“, buvo patvirtinta leidimų patekti į savivaldybės pastatą išdavimo, naudojimo ir galiojimo tvarka. Pagal šią tvarką net valdininkams, norintiems patekti į savo darbo kabinetus, teko kreiptis į Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyrių ir pateikti prašymus išduoti leidimus.

Eilinis rajono gyventojas savivaldybės koridoriais gali žengti tik tuo atveju, jeigu jį malonės įsileisti kažkuris valdininkas ir jeigu jam pasirodys, kad žmogaus problema yra tiesiogiai susijusi su to valdininko einamomis pareigomis.

Be leidimų į Savivaldybės patalpas įleidžiami tik policijos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės apsaugos, gelbėjimo, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojai.

Privilegija nepateikus leidimo įžengti į savivaldybės pastatą suteikta ir Lietuvos Prezidentui, Seimo Pirmininkui, Ministrui Pirmininkui, ministrams ir juos lydintiems asmenims bei Seimo nariams.

Meras aiškaus atsakymo pateikti nesugebėjo

„Radviliškio naujienos“ mero V. Simelio jau seniau teiravosi, kodėl jo vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybė nusprendė metaliniais atitvarais atsitverti nuo eilinių gyventojų?

Meras aiškaus atsakymo pateikti nesugebėjo, o žurnalistą, kaip jau tapo įprasta, pasiuntė pas konservatorius.

Jonas MARCINKUS

„Kažkada esu rašiusi, kad taip, kaip dirba mūsų rajono savivaldybės darbuotojai, turėtų pasimokyti daugelis. Deja, tai negali būti taikoma visiems Radviliškio specialistams“, - savo nuomonę pakeitė į savivaldybę su reikalais užsukusi rajono gyventoja. „Radviliškio naujienų“ nuotr.
Mero Vytauto Simelio vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybė nuo gyventojų apsitvėrė metaliniais atitvarais, kuriuos jau spėta praminti „vienos tvoros“ principu. „Radviliškio naujienų“ nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
 • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
 • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
 • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas