SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-06-25, Penktadienis, 03:34:24 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškio rajone dirbantys vaistininkai, prekybininkai, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojai bus tikrinami dėl koronaviruso

Radviliškio rajone dirbantys vaistininkai, prekybininkai, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojai bus tikrinami dėl koronaviruso

Radviliškio rajone jau pasirengta prevenciniam vaistininkų, prekybininkų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų testavimui dėl koronaviruso infekcijos.

Patvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje esančių prekybos vietų darbuotojų, veiklą vykdančių vaistinių darbuotojų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo tvarkos aprašai.

Vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojai (nepriklausomai nuo jų pavaldumo ir nuosavybės formos, bus testuojami prioriteto tvarka.

Testuojant tiek vaistininkus, tiek prekybos vietų, tiek ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojus, bus laikomasi prioriteto tvarkos – kita prioriteto grupė gali būti tiriama tik tada, kai bus ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės ėminiai.

Vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vadovai sudarys įstaigoje dirbančių ir prevenciniu tikslu tikrintinų darbuotojų sąrašus, atsižvelgdami į prioritetines grupes.

Vaistinių darbuotojų prioritetai: dirbantieji vaistinėse, kurios vykdo veiklą asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba yra kurios yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų; vyresni nei 60 metų amžiaus; dirbantieji vaistinėse, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose dideli lankytojų srautai); visi kiti.

Prekybos vietų darbuotojų prioritetai: veiklą vykdantys asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba dirbantys įstaigose, kurios yra nutolusios nuo asmens sveikatos priežiūros arba globos įstaigų ne toliau kaip 200 metrų; vyresni nei 60 metų amžiaus; dirbantys prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose dideli lankytojų srautai). Tiriami prekybos vietų darbuotojai, kurie tiesiogiai aptarnauja pirkėjus.

Ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų prioritetai: teikusieji vaikų priežiūros paslaugas karantino metu; dirbantieji įstaigose, kuriose pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą ugdoma 150 ar daugiau vaikų; visi kiti.

Kita prioriteto darbuotojų grupė tiriama tik tuomet, kai ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės asmenys. Darbuotojai, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu ar nedirba, netiriami.

Vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojai, kuriems pasireiškia bent vienas ūmus viršutinės kvėpavimo takų infekcijos simptomas, dėl COVID-19 ligos turi būti tiriami nedelsiant.

Atsakingi asmenys, paskirti vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vadovų, sudaro tyrimų atlikimo grafiką, informuoja darbuotojus, kada ir kur bus atliekamas tepinėlio iš nosiaryklės paėmimas, supažindina darbuotojus su registracijos tvarka.

Darbuotojai skambina į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808, nurodo datą, kada tikrinsis ir registracijos kodą, būtiną registracijai patvirtinti (apie jį informuoja darbdavys). Karštoji linija informuoja darbuotoją trumpąja žinute į nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo darbuotojas turi atvykti.

Vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojams tepinėlius dėl laboratorinių tyrimų COVID-19 ligai diagnozuoti ėminių paėmimas vykdomas Šiaulių mobiliajame punkte adresu: J. Jablonskio g. 16, Šiauliai (prie Šiaulių arenos). Į mobilų punktą darbuotojas vyksta automobiliu, dėvėdamas asmens apsaugos priemones: veido kaukę ir vienkartines pirštines (aprūpina darbdavys), ir su savimi privalo turėti mobilųjį telefoną, iš kurio skambino į Karštąją liniją, ir ant A4 formato lapo užrašytą minėto mobiliojo telefono numerį.

Profilaktiškai atliekamas vaistinių, prekybos vietų, ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų testavimas užtikrins tiek jų pačių, tiek ir aptarnaujamų gyventojų, ugdytinių ir jų šeimų saugumą.

Jau beveik dvi savaites vykdomas sveikatos priežiūros specialistų, socialinės globos ir slaugos įstaigų darbuotojų profilaktinis testavimas Radviliškio rajone vyksta sklandžiai, šiose grupėse nėra užfiksuota nė vieno COVID-19 ligos atvejo.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas