Radviliškio miesto kultūros centre visą savaitę skrajojo „Laisvieji aitvarai“

Po ilgo sąstingio, įsibėgėjus nerūpestingai vasarai, Radviliškio miesto kultūros centras tradiciškai pakvietė mažuosius smalsuolius į savaitę trukusią vaikų vasaros stovyklą „Laisvieji aitvarai“. Organizatoriai, džiaugdamiesi gausiu kasmetiniu mažylių antplūdžiu bei puikiais praėjusių metų stovyklos gimnazistų atsiliepimais, ir šiais metais organizavo dieninę etnografinę vaikų vasaros stovyklą.

Stovykloje – net 42 vaikai

Kokybiškai atostogauti po metus trukusio gyvenimo stabtelėjimo buvo labai įdomu. Vaikai išsiilgę ne tik įdomių užsiėmimų, vaikiško krykštavimo, draugų, bet ir paprasčiausio bendravimo, buvimo draugų būryje.

Stovykloje šiais metais dalyvavo didelis būrys – net 42 vaikai. Dėl pandeminės situacijos reikalavimų stovyklautojai buvo suskirstyti į tris grupes, kuriose atskirai nuo kitų grupių ir vyko veiklos.

Mažiausiųjų (geltonųjų) grupės stovyklos gyventojai buvo 1–2 klasių mokiniai, vidurinieji, žalieji, – 2–3 klasių ir vyriausieji, raudonieji, – 4–8 klasių mokiniai.

Stovyklautojai, kaip ir kiekvienais metais, buvo pakviesti užsiimti meninėmis, kultūrinėmis, sportinėmis, logikos, inžinerijos, šokio veiklomis.

Raudonųjų komanda jau pačią pirmą stovyklos dieną turėjo galimybę sudalyvauti išskirtiniame projekte „Atminties kelias“, kuriame sužinojo daug istorijos apie holokaustą, susitiko su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Yossef Levy, užsienio reikalų ministerijos ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Mariumi Janukoniu, Tarptautinės teisingumo komisijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Vilkiene. Nors karščiu alsuojanti diena vaikus nualino, tačiau namo grįžo kupini įspūdžių.

Vyko į ekskursiją po Kurtuvėnų regioninį parką

Visi stovyklautojai liepos 15 dieną vyko į ekskursiją po Kurtuvėnų regioninį parką, kuriame apsilankė įvairiose edukacijose ir ekskursijose su gidais: aplankė įspūdingą Milžinų interaktyvią ekspoziciją, per interaktyvias programėles susipažino su gamtos reljefo struktūra, sužinojo apie vulkanų susidarymą ir turėjo galimybę savo rankomis supilti aukščiausius kalnus bei pamatyti išsiveržiančius vulkanus.

Mažiausieji ieškojo laimės pasagos, gidas vedė ekskursiją po bažnyčios rūsius, kriptas, kuriose gausų palaidotų žmonių palaikų, sužinojo įvairiausių istorijų apie žymius baroko laikų šviesuolius ir ponus, apie jų neįprastas laidojimo tradicijas, aplankė Kurtuvėnų žirgyną, pabendravo su draugiškai nusiteikusiais žirgais, susipažino su ypatingai gausia retų rūšių gamtos augmenijos įvairove. Taip pat turėjo galimybę pabūti įstabaus grožio gamtos kampelyje – Kurtuvėnuose.

Sugrįžusių iš ekskursijos stovyklautojų laukė stovyklos vinimi tapusi „Naktis kultūros centre“. Mažieji stovyklos dalyviai ne tik šėlo su draugais, žaidė stalo ir judriuosius žaidimus, žiūrėjo filmą, bet ir džiaugėsi pirmuoju kartu, kai miegojo atskirai nuo tėvelių ir dar tokiame dideliame būryje draugų.

Įvairių veiklų netrūko

Įvairiose edukacijose, kurios vyko kultūros centre, Latvių kultūros centre, parke, medžio drožybos meistro dirbtuvėse, didžiojoje scenoje ir kitose vėsiose vietose, vaikai ne tik šokio liaudiškus, linijinius, sportinius šokius, žaidė liaudiškus ir judriuosius, komandinius žaidimus, mokėsi dainavimo pagrindų ir dainavo dainas, lipdė iš molio baltiškuosius simbolius, rišo lėlytes, dalyvavo įspūdingų karpinių edukacijoje, darėsi sapnų gaudykles, dalyvavo patyriminėje STEAM veikloje „Eksperimentų gatvė“, buvo pakviesti į profesionalią fotosesiją, sukūrė drugelius, kurie namuose papuoš vaikų buitį, bei atliko daugelį kitų veiklų.

Kiekviena stovyklos programos diena prasidėdavo 9 valandą ryto ir baigdavosi 17 valandą vakare. Užsiėmimai vyko 3 grupėse po 14-15 vaikų. Kiekvieną dieną mažieji turėjo galimybę išbandyti ir patobulinti savo vaidybinius gebėjimus kurdami vaidmenis su režisiere G. Každailyte. Mažųjų teatriniai bandymai, dainos, šokiai ir rankdarbiai buvo pristatyti stovyklos uždarymo renginyje ir labai nuoširdžiai įvertinti tėvelių, nes vaiko pasiekimai – didžiausia dovana.

Daug įspūdžių – ne tik mažiesiems, bet ir organizatoriams

Pralėkusi nuotykių kupina vasaros savaitė stovykloje vaikučiams dovanojo ypatingų įspūdžių. Tokio pobūdžio veiklos ne tik praplečia jaunosios kartos akiratį, moko įvairiausių naujovių, padeda atrasti dar neatsiskleidusius talentus, bet ir ugdo empatijos jausmą, suteikia istorinių žinių, ugdo etnokultūrinį suvokimą.

Siautulinga stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, paliko daug įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams.

Radviliškio miesto kultūros centras, kasmet organizuodamas vaikų vasaros etninę dienos stovyklą, atranda vis naujų veiklų ir poslinkį tobulėti. Džiaugiamės mažųjų klegesiu, trykštančiomis emocijomis ir nuoširdžiai dėkojame visiems veiklų vadovams, kurie nepagailėjo savo laiko ir pasidalijo savo veiklos patirtimi su mažaisiais.

Kaip viesulas praūžusi savaitė įsuko stovyklos dalyvius į „Laisvųjų aitvarų“ sūkurį, kuriame skambėjo ne tik vaikiškas juokas, šėlionės, dainos, šokiai ir vasariška nuotaika, bet ir rimtimi dvelkiantis nuoširdus darbas didžiojoje scenoje.

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Laisvieji aitvarai“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą rėmė UAB „Aloyzo Grigaliūno transportas“. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo ir rėmimo.

Parengta pagal Radviliškio miesto kultūros centro informaciją

Radviliškio miesto kultūros centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE