SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-07-25, Sekmadienis, 18:06:53 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Radviliškio miesto kultūros centre visą savaitę skrajojo „Laisvieji aitvarai“

Radviliškio miesto kultūros centre visą savaitę skrajojo „Laisvieji aitvarai“

Po ilgo sąstingio, įsibėgėjus nerūpestingai vasarai, Radviliškio miesto kultūros centras tradiciškai pakvietė mažuosius smalsuolius į savaitę trukusią vaikų vasaros stovyklą „Laisvieji aitvarai“. Organizatoriai, džiaugdamiesi gausiu kasmetiniu mažylių antplūdžiu bei puikiais praėjusių metų stovyklos gimnazistų atsiliepimais, ir šiais metais organizavo dieninę etnografinę vaikų vasaros stovyklą.

Stovykloje - net 42 vaikai

Kokybiškai atostogauti po metus trukusio gyvenimo stabtelėjimo buvo labai įdomu. Vaikai išsiilgę ne tik įdomių užsiėmimų, vaikiško krykštavimo, draugų, bet ir paprasčiausio bendravimo, buvimo draugų būryje.

Stovykloje šiais metais dalyvavo didelis būrys - net 42 vaikai. Dėl pandeminės situacijos reikalavimų stovyklautojai buvo suskirstyti į tris grupes, kuriose atskirai nuo kitų grupių ir vyko veiklos.

Mažiausiųjų (geltonųjų) grupės stovyklos gyventojai buvo 1–2 klasių mokiniai, vidurinieji, žalieji, – 2–3 klasių ir vyriausieji, raudonieji, – 4–8 klasių mokiniai.

Stovyklautojai, kaip ir kiekvienais metais, buvo pakviesti užsiimti meninėmis, kultūrinėmis, sportinėmis, logikos, inžinerijos, šokio veiklomis.

Raudonųjų komanda jau pačią pirmą stovyklos dieną turėjo galimybę sudalyvauti išskirtiniame projekte „Atminties kelias“, kuriame sužinojo daug istorijos apie holokaustą, susitiko su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Yossef Levy, užsienio reikalų ministerijos ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Mariumi Janukoniu, Tarptautinės teisingumo komisijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Vilkiene. Nors karščiu alsuojanti diena vaikus nualino, tačiau namo grįžo kupini įspūdžių.

Vyko į ekskursiją po Kurtuvėnų regioninį parką

Visi stovyklautojai liepos 15 dieną vyko į ekskursiją po Kurtuvėnų regioninį parką, kuriame apsilankė įvairiose edukacijose ir ekskursijose su gidais: aplankė įspūdingą Milžinų interaktyvią ekspoziciją, per interaktyvias programėles susipažino su gamtos reljefo struktūra, sužinojo apie vulkanų susidarymą ir turėjo galimybę savo rankomis supilti aukščiausius kalnus bei pamatyti išsiveržiančius vulkanus.

Mažiausieji ieškojo laimės pasagos, gidas vedė ekskursiją po bažnyčios rūsius, kriptas, kuriose gausų palaidotų žmonių palaikų, sužinojo įvairiausių istorijų apie žymius baroko laikų šviesuolius ir ponus, apie jų neįprastas laidojimo tradicijas, aplankė Kurtuvėnų žirgyną, pabendravo su draugiškai nusiteikusiais žirgais, susipažino su ypatingai gausia retų rūšių gamtos augmenijos įvairove. Taip pat turėjo galimybę pabūti įstabaus grožio gamtos kampelyje – Kurtuvėnuose.

Sugrįžusių iš ekskursijos stovyklautojų laukė stovyklos vinimi tapusi „Naktis kultūros centre“. Mažieji stovyklos dalyviai ne tik šėlo su draugais, žaidė stalo ir judriuosius žaidimus, žiūrėjo filmą, bet ir džiaugėsi pirmuoju kartu, kai miegojo atskirai nuo tėvelių ir dar tokiame dideliame būryje draugų.

Įvairių veiklų netrūko

Įvairiose edukacijose, kurios vyko kultūros centre, Latvių kultūros centre, parke, medžio drožybos meistro dirbtuvėse, didžiojoje scenoje ir kitose vėsiose vietose, vaikai ne tik šokio liaudiškus, linijinius, sportinius šokius, žaidė liaudiškus ir judriuosius, komandinius žaidimus, mokėsi dainavimo pagrindų ir dainavo dainas, lipdė iš molio baltiškuosius simbolius, rišo lėlytes, dalyvavo įspūdingų karpinių edukacijoje, darėsi sapnų gaudykles, dalyvavo patyriminėje STEAM veikloje „Eksperimentų gatvė“, buvo pakviesti į profesionalią fotosesiją, sukūrė drugelius, kurie namuose papuoš vaikų buitį, bei atliko daugelį kitų veiklų.

Kiekviena stovyklos programos diena prasidėdavo 9 valandą ryto ir baigdavosi 17 valandą vakare. Užsiėmimai vyko 3 grupėse po 14-15 vaikų. Kiekvieną dieną mažieji turėjo galimybę išbandyti ir patobulinti savo vaidybinius gebėjimus kurdami vaidmenis su režisiere G. Každailyte. Mažųjų teatriniai bandymai, dainos, šokiai ir rankdarbiai buvo pristatyti stovyklos uždarymo renginyje ir labai nuoširdžiai įvertinti tėvelių, nes vaiko pasiekimai – didžiausia dovana.

Daug įspūdžių - ne tik mažiesiems, bet ir organizatoriams

Pralėkusi nuotykių kupina vasaros savaitė stovykloje vaikučiams dovanojo ypatingų įspūdžių. Tokio pobūdžio veiklos ne tik praplečia jaunosios kartos akiratį, moko įvairiausių naujovių, padeda atrasti dar neatsiskleidusius talentus, bet ir ugdo empatijos jausmą, suteikia istorinių žinių, ugdo etnokultūrinį suvokimą.

Siautulinga stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, paliko daug įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams.

Radviliškio miesto kultūros centras, kasmet organizuodamas vaikų vasaros etninę dienos stovyklą, atranda vis naujų veiklų ir poslinkį tobulėti. Džiaugiamės mažųjų klegesiu, trykštančiomis emocijomis ir nuoširdžiai dėkojame visiems veiklų vadovams, kurie nepagailėjo savo laiko ir pasidalijo savo veiklos patirtimi su mažaisiais.

Kaip viesulas praūžusi savaitė įsuko stovyklos dalyvius į „Laisvųjų aitvarų“ sūkurį, kuriame skambėjo ne tik vaikiškas juokas, šėlionės, dainos, šokiai ir vasariška nuotaika, bet ir rimtimi dvelkiantis nuoširdus darbas didžiojoje scenoje.

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Laisvieji aitvarai“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą rėmė UAB „Aloyzo Grigaliūno transportas“. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo ir rėmimo.

Parengta pagal Radviliškio miesto kultūros centro informaciją

Radviliškio miesto kultūros centro nuotr.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė stovykla „...
Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas