Radviliškio ambasadorius Airijoje – iš Alksniupių kilęs klasikinės muzikos atlikėjas

Siekdami plėsti ryšius su svetur išvykusiais tautiečiais, įvairūs Lietuvos miestai dalyvauja „Globalių regionų programoje“, kurios tikslas – aktyviausius kraštiečius įvairiose šalyse skirti miestų ambasadoriais. Šiuo tikslu Lietuvos ambasada Airijoje 2019 metais įkūrė „Ambasadorių Airijoje klubą“. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė tokio pobūdžio organizacija išeivijoje.

Šis klubas bendram darbui suvienijo nemažą būrį Airijoje aktyviai veikiančių Lietuvos miestų ir sporto klubų ambasadorių. Miestų ambasadoriai Airijoje vykdo labai aktyvią veiklą, palaiko nuolatinį ryšį su Lietuva ir gimtaisiais miestais, puoselėja lietuvybę Airijoje, aktyviai dirba bendruomenėse, puoselėja tautinę kultūrą ir istorinį paveldą, sportą. Jie organizuoja paramą ir labdarą gimtųjų miestų socialiai remtiniems žmonėms, ypač – vaikams, skatina ir puoselėja ryšius tarp mokyklų.

Airijoje savo ambasadorius turi Alytus, Marijampolė, Šiauliai, Tauragė, Panevėžys, Vilkaviškis, Kaunas, Kėdainiai, Klaipėda, Mažeikiai, Radviliškis ir kiti miestai. Radviliškio rajonui „Ambasadorių Airijoje klube“ atstovauja Eimantas Didžbalis, klasikinės muzikos atlikėjas, saviugdos mokytojas, kilęs iš Alksniupių.

Ar tikėjotės, kad kada nors tapsite ambasadoriumi? Kiek metų jau gyvenate ne Lietuvoje ir kas pakvietė jus atstovauti Radviliškio rajonui Airijoje?

Airijoje gyvenu 14 metų, kad kada nors tapsiu ambasadoriumi, tikrai nesitikėjau, bet gerbiamas Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pakvietė atstovauti Radviliškiui Airijoje.

Kokiomis veiklomis užsiimate gyvenime?

Vedu kaučinimo (saviugdos) kursus Olandijoje, muzika ir verslas.

Kokia veikla, Jūsų nuomone, prasminga siekiant palaikyti išvykusių kraštiečių ryšį su gimtąja šalimi, gimtuoju kraštu?

Šiuo metu naujai sukurta Airijos Lietuvių asociacija ALKA, burianti Lietuvos atlikėjus, kurių tikslas skleisti lietuvybę per muziką, poeziją ir kitas meno sritis.

Ar bendraujate su kitų miestų ambasadoriais, ar dalijatės idėjomis, kaip galima būtų Airijos gyventojams geriau, įdomiau pristatyti Lietuvą, jos kultūrą, ekonomikos galimybes, skatinti airius vykti į Lietuvą ir į konkrečius miestus?

Sveikoje politikoje aktyviai bendradarbiaujame, ieškome naujų idėjų ir kuriame naujus projektus.

Ar turite planų grįžti gyventi į Lietuvą? Kodėl ne, o jei taip, ką planuojate veikti?

Tikslas – grįžti į Lietuvą ir aktyviai prisidėti kuriant žmonių gerovę.

Kokius pokyčius matote Lietuvoje?

Matau, kad Lietuva gražėja, tvarkosi. Kas mane džiugina, atsiranda supratimas, kad galime pasimokyti iš kitų šalių patirties: edukacijos – iš skandinavų, verslo idėjų – iš japonų, politinės kultūros – iš vokiečių ar olandų.

Ką pakeistumėte?

Istorija rodo, kad šalies gerovei visada didelę įtaka darė grįžę emigrantai, tad manau, kad grįžus naujų idėjų ir bendraminčių netrūktų.

Kokią vertę – emocinę, materialinę, dvasinę – palieka panašūs projektai kaip BendruoMENIŠKAS mažų miestelių gyventojams?

Kiekvienas meninio pobūdžio projektas mums leidžia pažiūrėti į savo pasaulį kitu kampu, o tai yra esminis faktorius asmenybės ugdymui ir augimui. Manau, kad iki šiol vis dar nepilnai įvertiname panašių projektų naudą.

Kaip šiuo metu, vis dar gyvendamas Airijoje, prisidedate prie Lietuvos gerovės kūrimo?

Aš manau, kad kiekvienas žmogus, nesvarbu, kokios srities specialistas bebūtum, gali prisidėti, kad pasaulis būtų geresnis rytoj nei šiandien. Tą ir darau per muziką, verslą, o kartais – tiesiog pakeldamas ne vietoje numestą šiukšlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE