NULL

Prieskonių malūnėliai ir peiliai – kiekvienos virtuvės pažiba

Ką virtuvėje privalo turėti kiekvienas virtuvės šefas net tuo atveju, jeigu jis virtuvės šefas tik savo namuose? Žinoma, tai tinkami virtuvės peiliai bei indeliai, pilni gardžiausių prieskonių. Kaip išsirinkti tinkamus peilių rinkinius ir prieskonių malūnėlius?

Kuo ypatingi prieskonių malūnėliai?

Prieskonių malūnėliai – prietaisas, atliekantis net keletą funkcijų. Pirmoji ir bene svarbiausia iš jų – prieskonių ir druskos malimas. Šviežiai malti prieskoniai patiekalams suteikia nepakartojamą aromatą ir skonį. Antroji funkcija – individualus patiekalų gardinimas, t. y., naudodamasis tokiu malūnėliu kiekvienas jūsų šeimos narys ar jūsų svečias lengvai gali pats pagardinti maistą, pasirinkdamas norimą prieskonių ir druskos kiekį.

Iš kokių medžiagų yra gaminami prieskonių malūnėliai?

Prieskonių malūnėlių korpusas gali būti gaminamas iš medžio, stiklo arba nerūdijančio plieno. Stikliniai malūnėlių indeliai prieskoniams pranašesni tuo, kad visi besinaudojantys juo asmenys gali lengvai matyti, kokie prieskoniai yra jo viduje. Tokio tipo malūnėliai dažnai yra serviruojami tada, kai namuose yra svečių. Mediniai ir nerūdijančio plieno malūnėliai yra nepermatomi, todėl dažnai naudojami tik šeimos, kuri žino, kokie prieskoniai yra jų viduje, rate. Prieskonių malūnėlių malimo mechanizmas gali būti „įtaisytas“ arba prieskonių malūnėlio viršuje, arba jo apačioje. Pats malūnėlio mechanizmas yra keramikinis. Ši medžiaga leidžia užtikrinti prieskonių malūnėlio malimo mechanizmo aštrumą ir ilgaamžiškumą.

Kuo skiriasi prieskonių malūnėliai su malimo mechanizmu viršuje nuo tų, kurių malimo mechanizmas yra apačioje?

Pirmasis skirtumas yra labai akivaizdus, t. y., vieno prieskonių malūnėlių mechanizmas yra „įtaisytas“ malūnėlio viršuje, o kito – prieskonių malūnėlio apačioje. Prieskoniai malūnėliai su malimo mechanizmu viršuje turi pranašumą, lyginant juos su malūnėliais, kurių malimo mechanizmas yra apačioje: kai yra nenaudojami prieskonių malūnėliai su mechanizmu viršuje yra apverčiami, tokiu būdu yra apsisaugoma nuo prieskonių likučių išbyrėjimo. Tiesa, kai kurie prieskonių malūnėliai su mechanizmu apačioje turi specialius padėkliukus. Šie padėkliukai taip pat apsaugo nuo prieskonių likučių išbyrėjimo.

Ką galima malti prieskonių malūnėliais?

Labai dažnai būna, kad prieskonių malūnėlių tvirtumas priklauso nuo kainos, už kurią jį įsigyjame. Pipirams ir stambiai druskai malti tinka ir pigesni malūnėliai, tačiau prieskoninės žolelės jiems labai dažnai yra neįveikiama užduotis. Prieskoninėms žolelėms smulkinti galima rasti atskirą, nebrangų malūnėlį. Brangesni prieskoninių malūnėliai mala ir stambią druską, ir pipirus, ir prieskonines žoleles.

Iš ko yra gaminami peiliai?

Peiliai yra sudaryti iš ašmenų ir rankenos. Ašmenys dažniausiai yra gaminami iš specialaus aštraus ašmenų plieno, o peilių rankenos gali būti pagamintos iš tokių medžiagų, kaip plastikas, nerūdijantis plienas arba mediena. Brangesni peiliai yra iškalti vientisai, neturi sujungimų tarp peilio koto ir geležtės, todėl yra itin higieniški.

Kokie peiliai sudaro peilių rinkinius?

Peilių rinkinių būna įvairių dydžių. Trijų peilių rinkinius sudaro šefo peilis, pasižymintis 20 cm siekiančiais ašmenimis, virtuvinis peilis, kurio ašmenų ilgis – 14 cm, bei daržovių peilis, pasižymintis „kukliais“ 9 cm ilgio ašmenimis. Didesnius peilių rinkinius, sudarytus iš 5 peilių, sudaro šefo peilis, išpjaustymo peilis, duonos peilis, iškaulinimo peilis ir universalus virtuvinis peilis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE