SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-02-03, Penktadienis, 19:37:36 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Pirmas žingsnis - į šviesią rajono ugniagesių ateitį

Pirmas žingsnis - į šviesią rajono ugniagesių ateitį

 • Pirmas žingsnis - į šviesią rajono ugniagesių ateitį

  Sidabravo ugniagesiams gelbėtojams pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“ su modernia hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga. Iki šiol ugniagesiai į nelaimes vykdavo gaisrine autocisterna ZIL-131 (dešinėje). Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

 • Sidabravo ugniagesiams gelbėtojams pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“ su modernia hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga. Iki šiol ugniagesiai į nelaimes vykdavo gaisrine autocisterna ZIL-131 (dešinėje). Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

  Kol kas iš ministerijos duotų didžiųjų pažadų prieš ugniagesių jungtuves išpildytas tik vienas – tai naujas automobilis Sidabravo ugniagesių komandai, o kiti pažadai dar tebelaukia savo eilės. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Nuo praėjusių metų spalio mėnesį patvirtintų Radviliškio rajono savivaldybės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžių ugniagesių komandų jungtuvių išpildytas pirmasis iš daugelio centrinės valdžios gražių pažadų apie šviesią rajono ugniagesių ateitį - Sidabravo ugniagesių komandai pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“, kuris pakeis senutėlį ZIL-ą.

Vis dar laukiama, kada pažadėtos naujos transporto priemonės atkeliaus į Grinkiškį bei Šaukotą ir kada bus atnaujinti arba pastatyti nauji priešgaisrinių tarnybų pastatai Sidabrave, Šaukote, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje.

Atvežė ir naujas uniformas

Sausio 19 dieną Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Sidabravo ugniagesių komandai buvo neeilinė diena. Ugniagesiams gelbėtojams pristatytas naujas gaisrinis automobilis „Renault“ su modernia hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga.

Iki šiol ugniagesiai į nelaimes vykdavo gaisrine autocisterna ZIL-131. Šis automobilis keliaus į rezervą.

O naujomis darbinėmis uniformomis, apsauginėmis aprangomis bei kitomis priemonėmis aprūpintos ne tik Sidabravo, bet ir visos Radviliškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos.

Ugniagesių komanda džiaugėsi naujomis drėgmei, vėjui bei ugniai atspariomis pirštinėmis, kepurėmis bei šalmais su žibintuvėliais. Iki šiol tokių darbo priemonių jie tiesiog neturėjo.

Džiaugėsi puikia reformos pradžia

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis palinkėjo Sidabravo ugniagesių komandai gero darbo ir pasidžiaugė, kad reforma prasidėjo sklandžiai ir produktyviai.

Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis džiaugiasi, kad nauja įranga, technika bei kitos priemonės leis dirbti efektyviau: „Prasidedantis pilotinis projektas ir įgyvendinamos priemonės sudaro geresnes darbo sąlygas Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesiams. Visa tai turi užtikrinti operatyvų ugniagesių atvykimą į gaisrą, kokybišką jo gesinimą, mūsų visų gyvybių ir turto išsaugojimą“.

Bandomaisiais triušiais“ sutiko būti tik Radviliškis

Šie pokyčiai – tik dalis vykdomos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reformos. Praėjusių metų spalio 20 dieną pasirašytoje sutartyje Radviliškio rajono savivaldybė, Vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įsipareigojo sujungti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrines tarnybas į vieną struktūrinį vienetą.

Vykdyti šią reformą buvo siūloma ne vienai savivaldybei, tačiau „bandomaisiais triušiais“ iš visos Lietuvos sutiko pabūti tik vienintelio Radviliškio rajono valdžia.

Pridalino daug gražių pažadų

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme, kad prieš reformą politikams buvo gražiai suokiama, jog rajono ugniagesius perdavus Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Sidabrave, Grinkiškyje ir Šaukote veikiančios komandos bus aprūpintos atnaujintomis transporto priemonėmis.

Be to, buvo žadama, kad per 5-erius metus po susijungimo bus atnaujinti arba pastatyti nauji priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatai Sidabrave, Šaukote, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje.

Esą įgyvendinus šia reformą pagerės Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtis, aprūpinimas, atsiras daugiau galimybių kelti jų profesinę kvalifikaciją bei bus užtikrintas operatyvesnis pajėgų reagavimas į nelaimes.

Kol kas iš šių didžiųjų pažadų išpildytas tik vienas – tai naujas automobilis Sidabravo ugniagesių komandai, o kiti pažadai dar tebelaukia savo eilės.

Politikams kilo daug klausimų

Ministerijos atstovai žarstė pažadus, kad pritarus departamento ir savivaldybės ugniagesių jungtuvėms nenukentės nė vienas naikinamoje savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje dirbantis žmogus, nes visi jie bus įdarbinti į naujai sukurtą jungtinį darinį, ir buvo garantuota, kad penkerius metus jie nebus atleisti iš darbo. Buvo žadama ir ne trumpiau mažiau kaip 5-erius metus išlaikyti iki reformos Radviliškio rajono savivaldybėje veikusias šešias ugniagesių komandas.

Tačiau jau tada kilo klausimų, kas visų tų žmonių laukia praėjus penkeriems metams ir pasibaigus ministerijos įsipareigojimams. Kas gali garantuoti, kad jie neatsidurs gatvėje?

Per Tarybos posėdį, kuriame rajono politikai svarstė, ar pritarti reformai, ėmė aiškėti ir tai, jog Vidaus reikalų ministerijoje apskritai nėra jokių teisės aktų, kurie įpareigotų tuos penkerius metus išlaikyti darbo vietas, nes pasikeitus šalies ar ministerijos valdžiai gali būti persigalvota.

Parengė Jonas MARCINKUS

Kol kas iš ministerijos duotų didžiųjų pažadų prieš ugniagesių jungtuves išpildytas tik vienas – tai naujas automobilis Sidabravo ugniagesių komandai, o kiti pažadai dar tebelaukia savo eilės. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • už Kazimierą Račkauskį (Lietuvos socialdemokratų partija)
 • už Ernestą Mončauską (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)
 • už Jolantą Margaitienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
 • už Justiną Pranį (Liberalų sąjūdis)
 • už Gediminą Lipnevičių (Lietuvos regionų partija)
 • už Vytautą Krikščiūną (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
 • už Zitą Žvikienę (Darbo partija)
 • nežinau, nesu apsisprendęs
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas