SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-06-08, Ketvirtadienis, 12:15:00 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos „Pedagoginė ferma“ – vieta ir pramogai, ir ugdymui

„Pedagoginė ferma“ – vieta ir pramogai, ir ugdymui

  • „Pedagoginė ferma“ – vieta ir pramogai, ir ugdymui

    Priklausomai nuo oro sąlygų, vakare septintą ar aštuntą valandą pedagogas ir jo padėjėjai ponį ir kumelę paruošia vakarui, pravedžioja. Autorės nuotr.

Aušra LAURINKIENĖ

Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje „Pedagoginėje fermoje“ vaikų dėmesiu ir meile mėgaujasi ponis Trepsis ir kumelė Persika.

Vienas iš idėjos iniciatorių mokytojas Arūnas Bagdonas sako, kad gyvulių priežiūra – ne tik puiki ugdymo priemonė specialiųjų poreikių vaikams nuo pradinukų iki 21 metų amžiaus, bet ir visam Šeduvos bendruomenės jaunimui: „Visi laukiami. Geriau laiką praleisti čia ir įgyti naudingų žinių, nukreipti dėmesį tinkama linkme, nei šlifuoti asfaltą“.

Du augintiniai – tik pradžia

Su pasididžiavimu parko teritoriją ir visą inventorių rodantis pedagogas džiaugiasi: „Du mūsų „Pedagoginės fermos“ augintiniai – tik pradžia. Dabar pas mus gyvena prieš šešerius metus pas mane augęs ir jau apjodinėtas ponis Trepsis bei privačių žirgų savininkų, susidomėjusių mūsų veikla, padovanota kumelė Persika, gimusi Pušalote. Prieš trejus metus mums leido iš dviejų arklių išsirinkti vieną – tai su mokytoja Virginija Budriene, kuri – puiki entuziastė ir žirgų mylėtoja, išrinkome šią kumelę ir pataikėme. Prieš tai turėjome penkis žirgus ir jie mums netiko. Tai charakteris prastas, tai su kitais žirgais pykosi, tai vaikams nepatiko. O Persika – puikus pasirinkimas“.

Fermos įkūrėjai nestokoja planų. A. Bagdonas pasakoja, kur bus apgyvendintas vištų pulkas ir pagal Šeduvos tradiciją - avytė su avinėliu. „Tiriame aplinką ir džiaugiamės, kad niekas, ką paliekame per naktį, neprapuola“, - šypteli mokytojas.

Rodydamas sukrautus padargus A. Bagdonas sako, kad kumelė – pusiau darbinė, tad vaikai galės pamatyti ir kaip dirbama žemė: „Ugdymui tai – labai svarbu. Vaikai supras ne tik pramogos, bet ir darbo prasmę. Per iškilimingą atidarymą seniūnas padovanojo gražų balną, skanėstų arkliams. Visi juos myli ir lepina“.

Prisijungė prie Lietuvos Tautinio specialiojo Olimpinio komiteto

Žirgų terapiją prieš šešerius metus taikyti pradėjusi Šeduvos gimnazija kreipėsi į Raudondvario žirgyną, kurio savininkas mielai sutiko bendradarbiauti. Ilgą laiką Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus auklėtiniai jodinėjo, susipažino su žirgo gyvenimu. Tuomet pedagogams kilo puiki idėja – prisijungti prie Lietuvos Tautinio specialiojo Olimpinio komiteto, globojančio sutrikusio intelekto vaikus ir kultivuojančio daugelį sporto šakų. Tai – puikus būdas parodyti, kad sutrikusio intelekto žmonės gali mokytis, džiaugtis ir gauti naudos iš dalyvavimo individualiame ir komandiniame sporte.

Mes - pirmoji gimnazija Lietuvoje, su specialiųjų poreikių vaikais ir žirgais prisijungusi prie šio komiteto ir pradėjusi Raudondvario bazėje, o vėliau ir čia, Šeduvos gimnazijos poilsio ir užimtumo parke, vykdyti Lietuvos specialiosios olimpiados žirginio sporto čempionatą „Suvaldyk žirgą“, į kurį suvažiuoja mokyklos iš visos Lietuvos. Akcentuojame, kad, priklausomai nuo vaiko pasiruošimo lygio, jis gali joti savarankiškai, stebint treneriams ir auklėtojams, joti su pagalba vedant žirgą ar net treneriams bei pedagogams prilaikant raitelį. Mūsų tikslas – pajusti jojimo malonumą. Per kliūtis čempionate nešokinėjame. Kad būtų paprasčiau, išvedžiojame figūras, nes mums svarbiausia – saugumas”, - „Radviliškio naujienoms“ pasakoja mokytojas A. Bagdonas.

Gyvulį reikia mylėti ir juo rūpintis

Pasakodamas, kaip kilo idėja įkurti „Pedagoginę fermą“, pedagogas sako, kad nebeužteko vien nuvažiuoti į Raudondvarį pajodinėti valandą ar dvi: „Tai – labiau pramoginis užsiėmimas. Tėvai, kurie suinteresuoti, gali nuvežti vaikus į žirgyną ir papramogauti. Mes norime, kad vyktų ugdymas nuo pačios elementariausios arklio priežiūros. Kad vaikai, kurie neturi galimybių, pajustų, jog gyvulį reikia mylėti, jį prižiūrėti. Ne tik joti, bet ir rūpintis jo mityba ar gyvenimo sąlygomis. Kaip minėjau, čia laukiami visi – galbūt miesto vaikai taip pat labai myli gyvulius, nori jais rūpintis, tačiau neturi galimybių. Galbūt kai kurie iš neturėjimo ką veikti be tikslo trina gatves ir prikrečia šunybių. Čia jie savo energiją gali nukreipti tinkama linkme. Priklausomai nuo oro sąlygų, vakare septintą ar aštuntą valandą atvedame žirgus, paruošiame vakarui, pravedžiojame. Visi, kurie nori čia pabūti, yra mielai laukiami“.

Pedagogo A. Bagdono teigimu, atėjus į Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtą „Pedagoginę fermą“ derėtų ir tinkamai elgtis – valdyti emocijas: „Negalima rėkauti ne tik iš pagarbos kaimynams, bet ir nenorint išgąsdinti gyvulių“.

Vaikai pajus gerą gyvulių energiją

Sena raitelių išmintis byloja, kad didžiausią laimę pasaulyje pajusi sėdėdamas ant arklio nugaros. Tam pritaria ir Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys: „Žirgų terapija – visiems plačiai žinoma. Įkurta „Pedagoginė ferma“ leis vaikams pajusti jų skleidžiamą gerą energiją ir puikias emocijas. Manau, kad specialiųjų poreikių vaikams ir visam Šeduvos bendruomenės jaunimui tai bus puiki proga ne tik papramogauti, bet ir įgyti naudingų žinių, susipažinti su gyvūnų priežiūra, juos globoti ar tiesiog puikiai praleisti laiką Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke“.

 

Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurta ir neseniai iškilmingai atidaryta „Pedagoginė ferma“.

Ponis Trepsis šešerius metus augo pas pedagogą Arūną Bagdoną, tačiau naujuose namuose jis jaučiasi puikiai.

Atėjus į Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtą „Pedagoginę fermą“ derėtų tinkamai elgtis – valdyti emocijas.

Vienas iš idėjos iniciatorių mokytojas Arūnas Bagdonas sako, kad gyvulių priežiūra –puiki ugdymo priemonė specialiųjų poreikių vaikams.

Pusiau darbinė kumelė Persika – padovanota privačių žirgų savininkų, susidomėjusių Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus veikla.

7. Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys tiki, kad įkurta „Pedagoginė ferma“ leis vaikams pajusti jų skleidžiamą gerą energiją ir puikias emocijas.

Autorės nuotr.

 

 

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas