Pagrindiniai vonios priežiūros patarimai

Kad vonios kambaryje nesikauptų ir nesidaugintų bakterijos, pastaroji turi būti švari. Reguliari priežiūra ir valymas padeda išvengti didesnių bei didesnių išlaidų kainuojančių problemų. Dėsningas ir tinkamas švarinimas palengvina priežiūrą, nes nereikia dorotis su nešvarumais, susikaupusius per savaites ar mėnesius.

Tinkamas valymas

Būtinai įsitikinkite, kad valymo priemonės yra saugios Jūsų voniai. Nesugadinkite plytelių bei vonios paviršių abrazyviniais valikliais, kurie nėra tam skirti. Derinyje su karštu vandeniu naudokite neabrazyvines valymo priemones ir to užteks įprastai priežiūrai.

Natūralios valymo ir dezodoravimo medžiagos taipogi puikiai palaiko vonios švarą, tačiau nepažeistą. Taigi natūralių valiklių naudojimas yra pigesnis ir saugesnis.

Reguliarus vonios valymas padeda išvengti pelėsio ir nešvarumų kaupimosi, kuriuos ilgainiui sunku pašalinti. Kartą per savaitę patartina nuodugniai išvalyti vonią.

Vonios vaškavimas

Reguliariai tepdami vaško sluoksnį išvengsite vonios paviršiaus sugadinimo. Tai padeda užtikrinti, kad vanduo ir nešvarumų likučiai neužsilaikytų ten, kur neturėtų. Vaško naudojimas padeda užsandarinti mažus įtrūkimus, kol juos sutvarkysite.

Galite naudoti įprastą automobiliams skirtą vašką, tačiau taip pat galite įsigyti produkto, skirto specialiai vonios priežiūrai.

Įdaužų remontas

Verta kreiptis į santechniką, jei turite pažeistų plytelių ar jų siūlių, kad specialistai galėtų įvertinti situaciją. Plyšių įtrūkimai lemia miltligės augimą, kurio nekontroliavimas sukelia rimtas ligas. Kartą per metus patikrinkite, ar plytelės nėra pažeistos ir, esant reikalui, užsandarinkite. Taip užtikrinsite, kad vanduo nepateks į sienų ertmes, ir išvengsite žalos.

Silikono sandariklis

Silikono sandariklis užsandarina bet kokius galimus įtrūkimus, kad pažeidimai ilgainiui neūmėtų. Reguliariai, maždaug kartą per metus, patikrinkite sandariklio vientisumą sujungimo vietose. Patirtis rodo, kad sandarinimas gali trukti net apie penkerius metus.

Vonios durys

Stumdomoms vonios durims reikalingas nuoseklus tikrinimas, kad pastebėtumėte, ar mechanizme nesikaupia vanduo, kuris yra puiki terpė kauptis nešvarumų likučiams ir daugintis bakterijoms. Pastebėjus besikaupiantį vandenį, galima įtarti apie netinkamai veikiančią drenažo sistemą. Jei pastebėjote, jog vanduo pro duris patenka už dušo zonos ribų, turėtumėte kreiptis į santechniką, kad gautumėte profesionalios pagalbos. Taigi nuosekli priežiūra leis užbėgti problemoms už akių.

Kasdienė priežiūra

Be jau minėtų vonios priežiūros priemonių yra dar keletas dalykų, kurių įtraukimas į rutiną padėtų išvengti pelėsio bei sunkiai pašalinamų dėmių. Po maudynių įsitikinkite, kad visi nešvarumai yra pašalinti į kanalizaciją ir ant vonios paviršiaus neliko šampūno ar muilo likučių. Taip pat galite sausu rankšluosčių nuvalyti susikaupusį vandenį nuo dušo užuolaidos ar durų, kad išvengtumėte miltligės kaupimosi dėl drėgmės pertekliaus. Įtraukę šiuos paprastus dalykus į kasdienę rutiną, savaitinis valymas nebus tokia nemėgstama užduotis.

Jei susiduriate su vonios problemomis, reikalinga pagalba išsirenkant tinkamą vonios įrangą, priedus voniai, susisiekite su šios srities profesionalais, kurie padės ne tik išsirinkti geriausią variantą Jūsų namams, tačiau ir suteiks išsamią informaciją priežiūros klausimais: https://www.laikasnamams.lt/vonios-iranga/vonios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE