SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-06-29, Trečiadienis, 07:35:38 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Nuteistas medžiotojas, vietoj šerno „nupylęs“ dyzelino cisterną

Nuteistas medžiotojas, vietoj šerno „nupylęs“ dyzelino cisterną

  • Nuteistas medžiotojas, vietoj šerno „nupylęs“ dyzelino cisterną

    Prakiurusi cisterna su tekančiu dyzelinu buvo pastebėta traukiniui atvykus į Radviliškio geležinkelio stotį. Redakcijos archyvo nuotr.

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 33-ejų metų medžiotojui, kuris neatsargiai paleidęs kulką į šerną pataikė į dyzelinį kurą vežusio traukinio cisterną ir ją prakiurdė. Kiauras vagonas su iš jo tekančiu dyzelinu važiavo keliasdešimt kilometrų, kol Radviliškio geležinkelio stotyje buvo pastebėtas tekantis kuras.

Ištekėjo daugiau kaip 3 tonos dyzelino

Anot Šiaulių apskrities policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, 2020 metų rugsėjį dyzeliną vežusiam traukiniui atvykus į Radviliškio geležinkelio stotį, buvo pastebėta, kad galiniame vagone dalis gabento dyzelino tekėjo pro čia atsiradusią skylę. Darbuotojai nusekė išbėgusių degalų pėdsakais ir jie atvedė į vieno medžiotojų būrelio medžioklės vietą.

Buvo iškelta baudžiamoji byla dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 33-ejų metų medžiotojas A. J. taikėsi į per traukinio bėgius einantį šerną, o pataikė į tuo metu pravažiuojančio 55 vagonų traukinio paskutinę cisterną. Iš prakiurdytos cisternos išsiliejo daugiau nei 3 tonos arktinio dyzelino, kurio vertė siekia daugiau nei 3 tūkstančius eurų.

Kulką paleidęs 33-ejų metų medžiotojas A. J. per ikiteisminį tyrimą tvirtino tuo metu nejutęs, kad važiavo traukinys, traukinio nematęs, per medžioklę buvo tamsu, o jokio traukinio apšvietimo irgi esą nebuvo.

Nors kaltu ir neprisipažino, tačiau dar tyrimo metu įtariamasis medžiotojas geležinkelio bendrovei atlygino žalą už į aplinką išbėgusį dyzeliną ir jo sutvarkymą.

Eksperimento metu pakartojo šūvį

Pasak policijos atstovės spaudai G. Smagriūnienės, nusikaltimo aplinkybes narplioję Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančia prokurore sėkmingai susidorojo su precedento neturinčio įvykio tyrimu. Profesionalumą pademonstravo ne tik Šiaulių miesto ir rajono komisariato tyrėjai, bet ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistai.

„Pasitelkę droną jie atliko mastelinę ortomozaiką – buvo užfiksuotas įvykio vietos reljefas, joje esančios kliūtys, statiniai ir konstrukcijos. Atliktos balistinės užduotys, kurių metu buvo šaudoma iš tirti pateikto įtariamojo ginklo įvairiu atstumu į metalo lakštą. Nustatyta, kad eksperimento metu gauti ir realaus įvykio vietos apžiūros metu užfiksuotas pažeidimas yra analogiški. Taigi, siekiant nustatyti šio įvykio aplinkybes, buvo atliktas didžiulis darbas“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė I. Zgierskytė-Strumilaitė.

Šernus matė, o traukinio - nepastebėjo

Šiomis dienomis Šiaulių apylinkės teismas išnagrinėjo minėtą baudžiamąją bylą dėl svetimo turto sunaikinimo. Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolė Damulė sakė, kad kaltinamasis A. J. teisme kaltu neprisipažino. Jis apie 2020 metų rugsėjo 10-osios vakare vykusią medžioklę pasakojo, kad medžiojo kartu su medžioklės vadovu ir dar vienu medžiotoju tykojimo būdu. Visi buvo atskiruose bokšteliuose.

Nuo kaltinamojo bokštelio iki geležinkelio bėgių buvo apie 70 metrų. Temstant, apie 21 valandą, kaltinamasis tvirtino išgirdęs šernus iš kitos geležinkelio pusės, todėl išlipo iš bokštelio, nuėjo prie bėgių ir atsitūpęs staigiai pradėjo taikytis į per bėgius lipantį šerną.

Medžiotojas teigė paslydęs, timptelėjęs ranką ir iššovęs. Paskui jis su kitu medžiotoju apžiūrėjo vietą, tačiau šerno prie bėgių nerado.

Kaltinamasis nurodė, kad atkarpoje, kurioje vyko medžioklė, traukiniai nesignalizavo. Kai stovėjo prie bėgių, tuo metu traukinys nevažiavo, nes kitu atveju jis jį būtų „nutrenkęs“, o ir šernai tada nebūtų lipę ant bėgių.

Kulka pavojų kelia 5 kilometrų atstumu

Tačiau teisme liudyti sutikęs medžioklės žinovas nurodė, kad A. J. medžiodamas pažeidė medžioklės taisykles, kadangi buvo numatytas medžioklės būdas „tykojant“, o A. J. perėjo į kitą medžioklės būdą - „sėlinant“.

Be to, anot liudytojo, buvo šauta virš horizonto linijos, o tai daryti graižtviniu šautuvu yra draudžiama, nes kulka būna pavojinga net 5 kilometrų atstumu. Anot medžioklės žinovo, šauti galima tik į aiškiai matomą taikinį.

Kitas liudytojas nurodė, kad medžiotojas, žiūrėdamas per optiką, turėjo viską matyti, nes per optiką matoma ir į šonus, todėl asmuo turėjo matyti ir šerną, ir traukinį.

700 metrų ilgio traukinio nepastebėti neįmanoma

Šiaulių apylinkės teismas konstatavo, kad 33-ejų metų Šiaulių rajono gyventojas A. J. pažeidė medžiojimo taisykles, kurios numato, kad šaudamas medžiotojas privalo įsitikinti šūvio nepavojingumu kitiems asmenims bei žalos nepadarymu ūkinės veiklos objektams.

„Kaltinamasis, būdamas medžiotoju, šovė į šerną, kai buvo ką tik pravažiavęs traukinio sąstatas su 55 vagonais. Kaltinamasis numatė, kad dėl jo veikimo gali atsirasti padariniai ir nors jų nenorėjo, bet sąmoningai leido jiems atsirasti, nes medžiodamas ignoravo medžioklės taisykles“, – sakė bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius.

Anot teisėjo M. Galvičiaus, kaltinamojo A. J. parodymai, kad jis nepastebėjo jokio traukinio, kai tuo metu taikėsi į šerną, yra paneigti įrodymais. Traukinio sąstatas buvo sudarytas iš 55 cisterninių vagonų ir vieno lokomotyvo, kurių ilgis yra 695 metrai. Todėl nepamatyti tokio ilgio traukinio vagonų sąstato būnant ir medžiojant prie pat bėgių yra neįmanoma.

Vienerius metus turės pakentėti nemedžiojęs

Kaltinamasis buvo pripažintas kaltu ir jam skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimais ir baudžiamojo poveikio priemonėmis - vyras įpareigotas dirbti ar būti registruotas Užimtumo tarnyboje, neatlygintinai išdirbti 40 valandų per 4 mėnesius ir dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Be to, nuteistajam uždrausta laikyti ir nešioti ginklą bei vienerius metus medžioti. Iš vyro konfiskuotas graižtvinis šautuvas su optika.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Jonas MARCINKUS

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, gyvenanti 36-erių metų A. B. tris paras kentė buvusio...
Naktį iš gegužės 19-osios į gegužės 20-ąją apvogtas alubaris, esantis R
Ankstų gegužės 24-osios rytą apie 4 valandą Radviliškio rajono Gulbinų kaimo ganykloje rastas...
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę daugumoje mokyklų nuaidės paskutinis skambutis. Ši švent...
Vandalai automobilį panaudojo trumposioms žinutėms rašyti. Gegužės 25-osios vakarą pastebėta...
Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami prevencines priemones, skirtas teis...
Birželio 4-osios vakarą apie 19 valandą Radviliškyje, S. Daukanto gatvėje esančio namo kieme, ...
Birželio 4 dieną apie 14 valandą greitosios medicinos pagalbos ekipažas iš Radviliškio rajone,...
Birželio 4 dieną apie vidurdienį Radviliškio rajone, Daugėlaičių kaime, dėl greičio viršij...
Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevenci...
Per Jonines nesnaudė ir sukčiai. Į Radviliškio rajono policijos pareigūnus kreipėsi Radvilišk...
Joninių šventę, vykusią Grinkiškio miestelyje, prie Baisogalos gatvės esančiame pušyne, vien...
Joninių naktį vagys paparčio žiedo ieškojo Radviliškio rajone, Žironų kaime, esančioje negy...

Policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja 2013 m. bi...

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriaus...
Radviliškyje esančio daugiabučio rūsyje pensininkas pats sau persišovė galvą. Pasak policijos...
Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje yra klaidingai ...
Radviliškio rajono policijos komisariato salėje padėkomis paskatinti trys Viešosios policijos sk...
Liepos 8-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje esančioje Sodų...
Vėlų liepos 9-osios vakarą prieš vidurnaktį Radviliškio rajono Kairėnų kaime podukra taip su...
Balsavimas
  • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
  • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
  • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
  • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas