SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-06-25, Penktadienis, 03:30:27 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Nuo gegužės mėnesio parduoti katinėlį ar šunelį nebebus taip paprasta

Nuo gegužės mėnesio parduoti katinėlį ar šunelį nebebus taip paprasta

Nuo gegužės 1 dienos įsigaliojantys Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimai numato dar vieną svarbią pareigą ketinantiems parduoti gyvūnus augintinius ar ūkinius gyvūnus, jie padės pažaboti nesąžiningus prekeivius gyvūnais ir nemaža dalimi prisidės prie nelegalaus veisimo stabdymo. Nuo ateinančio mėnesio tiek mažuosius augintinius – šunis, kates ir šeškus, tiek ūkinius gyvūnus norintys įsigyti asmenys skelbimuose galės surasti išsamesnės informacijos apie siūlančiojo parduoti statusą ir patį gyvūną.

Skelbimuose – privaloma informacija

„Stebėdami skelbimų portalus fiksavome, kad jie buvo vienas pagrindinių kanalų, kuriuose gyvūnai augintiniai būdavo realizuojami be dokumentų. Siekdami užkirsti tam kelią, dar 2019 metais iškėlėme iniciatyvą, kad prekybą gyvūnais būtina griežtinti. Šalyje nuvilnijus istorijoms apie netinkamomis sąlygomis laikomus augintinius nelegaliuose veislynuose, dar kartą pakartotinai ir primygtinai kvietėme skelbimų portalus talpinti tik tuos skelbimus, kuriuose yra reikiama informacija apie veisėją ir parduodamą augintinį. Pavyko rasti susitarimus su didžiausių portalų administracijomis, kurios suprasdamos problemos rimtumą geranoriškai sureagavo į mūsų prašymus numatyti skelbimuose privalomus duomenų laukus, kad būtų išvengiama piktnaudžiavimo atvejų. Dabar tam atsiranda ir teisinis įpareigojimas, kuris pasitarnaus tiek atsakingai ir sąžiningai dirbantiems veisėjams, tiek ir žmonėms, norintiems įsigyti gyvūnus per skelbimų svetaines“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Šalies Vyriausybės priimti Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimai numato keletą esminių pasikeitimų. Nuo šiol visiems gyvūnų pardavėjams (veisėjams, globėjams, prekiautojams) bus privaloma skelbimuose nurodyti: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos suteiktą veterinarinio patvirtinimo ar registracijos numerį, Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka paženklinto ir Ūkinių gyvūnų registre registruoto ūkinio gyvūno bandos ar individualų numerį, taip pat paženklinto ir Gyvūnų augintinių registre registruoto gyvūno augintinio (šuns, katės, šeško) mikroschemos numerį, gyvūno atvedimo datą (jeigu žinoma) arba amžių, gyvūno kilmės (atvedimo vietos) šalį.

Tiesa, dalis internetinę prekybą vykdančių skelbimų portalų jau kuris laikas yra sudarę galimybes skelbimus talpinantiems asmenims skelbti tokius duomenis, kiti dar turi šiek tiek laiko tam pasirengti.

Apsisprendusiems įsigyti gyvūną augintinį arba ūkinį gyvūną ši informacija yra labai svarbi ir reikalinga, nes dalis tokių pirkėjų kaskart susiduria su nesąžiningais gyvūnų veisėjais ar prekiautojais.

Už reikalavimų nevykdymą – baudos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams atliekant skelbimų portalų stebėseną užfiksuojama atvejų, kai skelbimuose gyvūnų kilmės šalis nurodoma trečioji šalis (pavyzdžiui, Baltarusija), o skelbimų turinys pateikiamas rusų ir anglų kalbomis. Gana dažnai juose nėra nurodomas veisėjo registracijos numeris arba pateikiamas klaidinantis mikroschemos numeris. Tokius atvejus užfiksavę inspektoriai prašo portalų administracijų nedelsiant blokuoti skelbimus.

Per pastaruosius mėnesius Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turėjo situacijų, kuomet buvo išaiškinta, kad skelbime nurodomi gyvūnų veisėjai neregistruoti Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, tad vykdė nelegalią ūkinę komercinę veiklą. Tai nustačius, tyrimo duomenys perduodami ir kitoms valstybės institucijoms, kurios vykdo finansinės drausmės kontrolę, pavyzdžiui, Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad specialistams ir toliau reguliariai peržiūrint socialiniuose tinkluose ir internetiniuose skelbimų portaluose patalpintus skelbimus su siūlymais įsigyti gyvūnų augintinių, gali būti atliekami ir kontroliniai pirkimai patikrinti kylančius įtarimus, taip pat suorganizuotos netikėtos patikros gyvūnų laikymo vietoje, inicijuojami tyrimai arba kreipiamasi į skelbimus administruojantį subjektą dėl nekorektiško skelbimo panaikinimo.

Įspėjama, kad neteisingos, klaidinančios informacijos apie siūlomą parduoti gyvūną suteikimas gali užtraukti nemalonumų, už tokius nusižengimus gali grėsti piniginės baudos.

Augintinių veisimu užsiimančių asmenų, gyvūnų globėjų ir visų prekiautojų prašoma laikytis nuo gegužės 1 dienos įsigaliosiančios naujos tvarkos, o pilietiškų asmenų, kurie pastebės galimų neteisėtos prekybos gyvūnais atvejų, prašoma informuoti bet kurį regioninį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padalinį, pranešti telefonu 8 800 40 403 arba užpildžius elektroninę pranešimo formą internete adresu https://vmvt.lt/skundu-formos.

Specialistų patarimai gyvūnų pirkėjams

Pirmiausia patariama įsivertinti savo ir šeimos gyvenimo būdą bei atsakomybes, kurias reikės prisiimti įsigijus šunį, katę ar kitą augintinį, nes tai įsipareigojimas ne vieniems metams. Taip pat labai svarbu apsispręsti, ar norima auginti kilmės dokumentus turintį, ar jų neturintį gyvūną augintinį.

Įsigyti gyvūną galima ir iš gyvūnų globėjų arba peržiūrėjus skelbimus apie dovanojamus gyvūnus.

Norintiems įsigyti gyvūną augintinį, patariama iš anksto pasidomėti veisėjais, prekiautojais, globėjais, įvertinti juose laikomų gyvūnų sąlygas, gyvūnų sveikatą, pasiteirauti dėl išduodamų dokumentų.

Visi gyvūnų augintinių veisėjai, globėjai ir prekiautojai savo veiklą turi būti užsiregistravę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje pagal augintinių laikymo vietą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje skelbiamas sąrašas registruotų ar patvirtintų veisėjų, globėjų, prekiautojų, tad informaciją apie šiuos subjektus galima lengvai pasitikrinti.

Šunų veisėjai savo veiklą taip pat registruoja Lietuvos kinologų draugijoje, Lietuvos gyvūnų augintojų centre, kačių veisėjai – Lietuvos felinologų draugijoje „Bubastė“, Tarptautinėje felinologų asociacijoje „Alpha Catum“ ir kitose.

Parduodami ar perduodami (dovanojami) augintiniai turi būti paženklinti poodine mikroschema ir registruoti Gyvūnų augintinių registre. Tai ir gyvūną perduodančio, ir jį perimančio asmens pareiga, nes perduotas gyvūnas taip pat turi būti perregistruotas Gyvūnų augintinių registre naujojo savininko vardu.

Naujam gyvūno savininkui turi būti pateikta visa informacija apie gyvūnui taikytas vakcinacijas nuo užkrečiamųjų ligų, gydymą, atliktas kitas veterinarines procedūras, individualius gyvūno poreikius ar fiziologinius ypatumus.

Vakcinacija nuo pasiutligės taikoma tik nuo 12 savaičių amžiaus, tačiau labai svarbu augintinius vakcinuoti ir nuo kitų užkrečiamųjų ligų, kurios gali būti jam pavojingos. Tad dėl kiekvieno individualaus atvejo rekomenduojama pasikonsultuoti su gyvūną gydančiu privačiu veterinarijos gydytoju.

Be to, įsigyjant augintinį, patariama sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodytos pardavėjo garantijos ir įsipareigojimai pirkėjui.

Parengta pagal VMVT informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas