SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-02-04, Šeštadienis, 15:05:50 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Miežaičių kaimo vaikams – puiki penkių dienų stovykla

Miežaičių kaimo vaikams – puiki penkių dienų stovykla

 • Miežaičių kaimo vaikams – puiki penkių dienų stovykla

  Vaikų dienos vasaros stovykla – puiki galimybė atsiskleisti projekto dalyvių gerosioms savybėms, pajusti buvimo kartu džiaugsmą, skatina norą veikti, didina savo savivertę.

 • Vaikų dienos vasaros stovykla – puiki galimybė atsiskleisti projekto dalyvių gerosioms savybėms, pajusti buvimo kartu džiaugsmą, skatina norą veikti, didina savo savivertę.

Jau devintus metus asociacija „Miežaičių kaimo bendruomenė“ dalyvavo vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurse. Šiemet pateikėme paraišką vaikų dienos vasaros stovyklai „VASARA 2021“. Radviliškio rajono savivaldybė stovyklos vykdymui skyrė 310 eurų paramą.

Stovykla organizuota liepos 12–16 dienomis. Joje dalyvavo Miežaičių kaimo bendruomenės vaikai.

Pirmąją dieną vyko stovyklos atidarymas. Jame dalyvavo vaikai su tėveliais, bendruomenės tarybos nariai. Stovyklos atidarymo metu dalyviai susipažino su stovyklos programa, vadovais, aptarė saugaus kelio į stovyklą ir iš jos pasirinkimą, vyko stovyklos dalyvių krikštynos.

Po pietų stovyklautojai sulaukė svečių. Į stovyklą atvyko ir užsiėmimą vedė neuroedukatorė Rėda Grigaitienė. Vaikai kartu su stovyklos vadovais ieškojo atsakymų, kaip ir kokiais metodais galima padėti žmogui pakeisti požiūrį, elgesį, mąstymą. Mokėsi geriau suprasti save, įveikti baimes, gavo naujų idėjų ir patirčių.

Antroji stovyklautojų diena prasidėjo susitikimu su Radviliškio policijos komisariato bendruomenės pareigūne Jūrate Beržanskiene. Su vaikais diskutavo apie žalingų įpročių įtaką sveikatai, apie saugų internetą ir kaip nepakliūti į jo pinkles. Stovyklos viešnia vaikus mokė elgesio prie vandens taisyklių, pasakojo, kaip reikia saugiai važinėti dviračiu, paspirtukais, kaip reikia būti budriems. Po pietų vyko linksmosios estafetės, žaidimai, kvadrato varžybos.

Stovyklautojams daug gerų emocijų žadėjo ir trečioji stovyklos diena. Mus aplankė Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ atstovai Justina ir Andrius su savanorėmis Iveta ir Evelina. Stovyklautojai turėjo linksmą popietę: žaidė, dalyvavo estafetėse, statė bokštus, diskutavo su svečiais.

Po pietų, vaikų pageidavimu, buvo prisimintos visos Miežaičių kaimo bendruomenės organizuotos vasaros stovyklos, dalintasi prisiminimais, peržiūrėtos nuotraukos.

Ketvirtoji diena – stovyklautojų laukta išvykos diena. Aplankėme Krekenavos regioninį parką ir informacinį centrą, kuriame veikia nuolatinė ekspozicija, o jos pagrindinė tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius.

Parko teritorijoje vaikai išbandė klaidų labirintą, basų kojų „Pojūčių taką“, patys drąsiausių įveikė apžvalgos bokštą.

Pasigrožėję Nevėžio upės vingiais, pasukome į Pašilių stumbryną. Jame laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Gėrėjomės stumbrais nuo dengtos pakylos - apžvalgos aikštelės, atsikvėpėme pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėjome kaimenės gyvenimą.

Turėjome unikalią galimybę gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti, kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Praėjome pažintinį taką, kuriame susipažinime su Pašilių miško augalais ir gyvūnais. Kupini gerų emocijų grįžome namo.

Paskutinę vasaros stovyklos dieną lankėmės nuostabiuose paukščių ūkiuose. Stovyklautojai įveikė apie penkių kilometrų atstumą į Linkaičių kaimą, kuriame įsikūręs Erikos ir Žilvino paukščių ūkis.

Svetingas šeimininkas įdomiai papasakojo apie auginamus įvairių rūšių paukščius, kurių turi apie tris šimtus. Vaikai grožėjosi fazanais, povais, mandarininėmis antimis, didžiuliais žąsinais, gražuolėmis vištomis. Šeimininkai stovyklautojus pavaišino kiaušiniais ir labai skaniu kompotu, surengė kiaušinių atpažinimo viktoriną.

Miežaičių kaime gražų paukščių ūkį turi įkūręs Svajūnas Simaitis, kuris maloniai sutiko paukščius parodyti stovyklautojams. Grožėjomės įvairiaspalvėmis papūgomis, kanarėlėmis, nuostabiais balandžiais, kurių Svajūnas turi apie du šimtus. Vaikai galėjo apžiūrėti paukščių lizdus, kiaušinius, pasidžiaugti jau išperėtais balandžių jaunikliais.

Aplankę paukščių ūkius grįžome į stovyklą. Joje mūsų laukė skanūs šaltibarščiai su karštomis bulvėmis, kuriuos gamino mūsų geroji virėja Violeta Vencevičienė. Paskutinė stovyklos diena baigėsi linksmomis maudynėmis Miežaičių kaimo tvenkinyje.

Įgyvendintas vaikų dienos vasaros stovyklos tikslas – vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, tarpusavio pagalbos, atjautos ir rūpybos gebėjimų stiprinimas, organizuojant aktyvų ir turiningą laisvalaikį vasaros atostogų metu. Sėkmingai įgyvendinti iškelti uždaviniai: organizuotas vaikų užimtumas, atribojant juos nuo žalingos aplinkos poveikio, mokyta vaikus aktyviai bei prasmingai leisti laiką, įtraukiant juos į pažintinę edukacinę veiklą.

Dėkojame Radviliškio savivaldybės administracijai už skirtas lėšas vaikų dienos stovyklai, Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ atstovams, bendruomenės pareigūnei J. Beržanskienei, paukščių ūkių šeimininkams Erikai Norvaišaitei ir Žilvinui Sinušui, Svajūnui Simaičiui už prisidėjimą prie stovyklos veiklų. Ačiū bendruomenės nariams, kurie prie stovyklos organizavimo prisidėjo savo geranoriška veikla bei darbu.

Lina Dikavičienė, Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
 • už Kazimierą Račkauskį (Lietuvos socialdemokratų partija)
 • už Ernestą Mončauską (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)
 • už Jolantą Margaitienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
 • už Justiną Pranį (Liberalų sąjūdis)
 • už Gediminą Lipnevičių (Lietuvos regionų partija)
 • už Vytautą Krikščiūną (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
 • už Zitą Žvikienę (Darbo partija)
 • nežinau, nesu apsisprendęs
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas