SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-06-08, Ketvirtadienis, 12:21:03 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Meras ėmėsi konkrečių žygių dėl mokinių maitinimo pokyčių

Meras ėmėsi konkrečių žygių dėl mokinių maitinimo pokyčių

 • Meras ėmėsi konkrečių žygių dėl mokinių maitinimo pokyčių

  Mažeikiuose apsilankęs rajono vadovas Kazimieras Račkauskis neslėpė, kad norėtų, jog jau šių metų rudenį, kai Radviliškio rajone baigsis sutartis su dabartiniais maisto tiekėjais, vaikų maitinimą galėtų perimti pačios švietimo įstaigos. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

 • Mažeikiuose apsilankęs rajono vadovas Kazimieras Račkauskis neslėpė, kad norėtų, jog jau šių metų rudenį, kai Radviliškio rajone baigsis sutartis su dabartiniais maisto tiekėjais, vaikų maitinimą galėtų perimti pačios švietimo įstaigos. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

  Apsilankę Mažeikių Gabijos gimnazijoje ir Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje, delegacijos nariai iš Radviliškio rajono apžiūrėjo virtuvių ir valgyklų patalpas, bendravo su personalu, mokytojais ir mokiniais. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

 • Mažeikiuose apsilankęs rajono vadovas Kazimieras Račkauskis neslėpė, kad norėtų, jog jau šių metų rudenį, kai Radviliškio rajone baigsis sutartis su dabartiniais maisto tiekėjais, vaikų maitinimą galėtų perimti pačios švietimo įstaigos. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

  Mažeikių ugdymo įstaigose mokinių maitinimą organizuoja pačios įstaigos: jos pačios su tiekėjais derina tiekiamus produktus, sudaro valgiaraštį. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, rajono švietimo bendruomenės atstovai apie mokinių maitinimo ypatumus ir galimybes diskutavo su Mažeikių rajono savivaldybės vadovais ir ugdymo įstaigų atstovais.

„Į Mažeikius vykome pasisemti patirties, kaip galima organizuoti kokybišką mokinių maitinimą savo jėgomis, nesamdant jokių įmonių. Niekam ne paslaptis, kad Radviliškio rajone mokiniai ir jų tėvai nėra labai patenkinti mokyklose patiekiamo maisto kokybe, vis pasitaiko įvairiausių nusiskundimų“, - sakė Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis, kuris norėtų, kad jau šį rudenį mokyklos pačios imtų ruošti maistą savo mokiniams.

Susitikti paskatino geri atsiliepimai

„Visi, kas turi mokyklinio amžiaus vaikų, susiduria su klausimu, ką vaikas valgo mokykloje, ar skanu, ar sveika, ar kokybiški produktai naudojami patiekalams. Viešoje erdvėje mačiau, kad Mažeikių Gabijos gimnazijoje mokinių maitinimo kokybė sulaukia gerų atsiliepimų, tad inicijavau susitikimą su Mažeikių savivaldybės vadovais ir suorganizavome patirties pasisėmimo vizitą į Mažeikių ugdymo įstaigas. Esu dėkingas Mažeikių rajono savivaldybės merei Rūtai Matulaitienei, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Apolinarui Stonkui ir mus priėmusių ugdymo įstaigų direktoriams Eduardui Vaičiuliui ir Rasai Uščinienei, kurie pasidalijo patirtimi šioje srityje“, – kalbėjo meras K. Račkauskis.

Ragino galvoti apie maitinimo pokyčius

Pasak mero, Mažeikių ugdymo įstaigose mokinių maitinimą organizuoja pačios įstaigos: jos pačios su tiekėjais derina tiekiamus produktus, sudaro valgiaraštį.

„Susipažinęs su kitokiu mokinių maitinimo modeliu ir pamatęs jo privalumus, manau, kad reikia rimtai galvoti apie mokinių maitinimo paslaugos organizavimo pokyčius Radviliškio rajono ugdymo įstaigose. Juk svarbiausia – kokybišką maistą valgantys mokiniai“, – kalbėjo meras.

Rajono vadovas neslėpė, kad norėtų, jog jau šių metų rudenį, kai Radviliškio rajone baigsis sutartis su dabartiniais maisto tiekėjais, vaikų maitinimą galėtų perimti pačios švietimo įstaigos.

„Šį klausimą kėliau per praėjusius rinkimus. Rajono gyventojai patikėjo manimi, todėl dabar mano eilė tesėti pažadus ir daryti tuos darbus, kurie buvo įrašyti į mano darbų programą“, - savo planais dalijosi meras K. Račkauskis.

Apžiūrėjo virtuvių ir valgyklų patalpas

Apsilankę Mažeikių Gabijos gimnazijoje ir Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje, delegacijos nariai iš Radviliškio rajono apžiūrėjo virtuvių ir valgyklų patalpas, bendravo su personalu, mokytojais ir mokiniais, o su mokyklų vadovais diskutavo apie maitinimo organizavimą, atsiskaitymo modelius, domėjosi maisto kokybės kontrole, virtuvės darbuotojų etatų sistema, virtuvių technologine įranga ir kitais klausimais.

Žinoma, domėtasi ir Mažeikių rajono švietimo sistema, naujausiomis švietimo tendencijomis, apžiūrėtos lankytų mokyklų erdvės.

Išspręstas mokytojų padėjėjų klausimas

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas pastebėjo, kad Mažeikių rajono ugdymo įstaigose išspręstas mokytojų padėjėjų klausimas, pavyzdžiui, vienoje pradinėje mokykloje, kurioje yra 11 klasių komplektų, dirba 7 mokytojo padėjėjai, kurių etatų išlaikymą finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė.

Mokytojo padėjėjai aktyviai padeda mokytojams ugdymo proceso metu, dirba su specialiųjų poreikių mokiniais.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas A. Stonkus pristatė, kad Mažeikių rajono savivaldybėje 2021 metais baigtas mokyklų tinklo optimizavimo procesas, likviduota 18 švietimo įstaigų, vadovaujantis Vyriausybės patvirtintomis švietimo įstaigų tinklo optimizavimo taisyklėmis. Taip užtikrinamos sąlygos viso rajono mokiniams gauti kokybišką ugdymo paslaugą.

A. Stonkus teigė, kad 30 procentų mokinių, baigusių pagrindinio ugdymo programą, tolesnėms studijoms pasirenka profesinio ugdymo įstaigą, todėl į trečią gimnazinę klasę ateina motyvuoti, mokytis suinteresuoti vaikai.

Parengta pagal „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Apsilankę Mažeikių Gabijos gimnazijoje ir Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje, delegacijos nariai iš Radviliškio rajono apžiūrėjo virtuvių ir valgyklų patalpas, bendravo su personalu, mokytojais ir mokiniais. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.
Mažeikių ugdymo įstaigose mokinių maitinimą organizuoja pačios įstaigos: jos pačios su tiekėjais derina tiekiamus produktus, sudaro valgiaraštį. Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas