SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-09-25, Pirmadienis, 15:44:15 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Ligoninės ir progimnazijos vadovams čirška sėdynės

Ligoninės ir progimnazijos vadovams čirška sėdynės

  • Ligoninės ir progimnazijos vadovams čirška sėdynės

    Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas pripažino, kad rugpjūčio 23 dieną sulaukė pasiūlymo atsistatydinti. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorės R. Dagienės elgesiu Savivaldybės vadovams skundėsi ir mokiniai, ir vaikų tėvai, ir patys pedagogai.

Radviliškio ligoninės direktoriui Vaidui Smalinskui ir Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorei Rasai Dagienei - neramios dienos, nes rajono Savivaldybės vadovai pasiūlė pagalvoti, ar jie gali toliau eiti savo pareigas. Anot Savivaldybės pranešimo, toks pasiūlymas įstaigų vadovams pateiktas, kadangi nuolat gaunama skundų dėl jų veiklos.

Auditoriai nustatė skandalingų faktų

Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas labai dažnai sulaukia pacientų skundų dėl jų aptarnavimo ir priežiūros gydymo įstaigoje.

Dėl ligoninės veiklos viešumoje beveik netyla skandalai: ir dėl pacientų pririšimo prie lovos, ir dėl niežų protrūkio, ir dėl elgesio su pacientais, o socialiniuose tinkluose daugybė gyventojų reikalauja atstatydinti vadovą iš pareigų.

Neseniai rajono mero Kazimiero Račkauskio potvarkiu šioje gydymo įstaigoje buvo atliktas auditas, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kaip naudojama ligoninės turima medicinos įranga. Auditoriai nustatė skandalingų faktų. Paaiškėjo, kad pacientams iki audito atlikimo dienos nebuvo teikiamos Geriatrijos dienos stacionaro paslaugos, nors šis skyrius ligoninėje buvo įkurtas pasinaudojus Europos Sąjungos lėšomis ir jau galėjo veikti nuo šių metų vasario pradžios. Negana to, šiame skyriuje net buvo įdarbintas gydytojas. Auditoriai ligoninės vadovui išsakė ir daugiau pastabų.

Be to, Radviliškio ligoninėje iki šiol nepradeda veikti ir kompiuterinis tomografas, įsigytas už Savivaldybės biudžeto lėšas, nors šis prietaisas įstaigoje privalėjo būti jau nuo sausio 1 dienos.

Skundžiasi ir vaikai, ir tėvai, ir pedagogai

Pasak savivaldybės pranešimo, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorės R. Dagienės elgesiu Savivaldybės vadovams skundėsi ir mokiniai, ir vaikų tėvai, ir patys pedagogai, kurie mokyklos vadovę kaltina didžiule arogancija ir perdėtu galios demonstravimu, dėl to švietimo įstaigoje susidaręs labai blogas mikroklimatas, dėl kurio nuolat keičiasi pedagogai, o neseniai mokyklą norėjo palikti net dvi mokinių klasės.

R. Dagienė labai priešinosi ir tam, kad vaikų maitinimą mokyklose iš privatininkų į savo rankas perimtų pačios mokyklos. Nors daugybė tėvų ir vaikų viešojoje erdvėje skundėsi dėl privatininkų tiekiamo maisto skonio ir kokybės, o didelė dalis moksleivių iš viso atsisakė maitintis mokykloje tiekiamu maistu, Vinco Kudirkos progimnazijos vadovė dar praėjusį rudenį rajono politikus įtikinėjo, jog nė viena švietimo įstaiga negauna jokių skundų dėl vaikų maitinimo.

Kalbėdama apie pasiūlymą vaikų maitinimą iš privatininkų perduoti pačioms mokykloms, vadovė tikino tame nematanti jokių pliusų, o vien tik minusus. Vis dėlto birželio 29 dieną posėdžiavę Radviliškio rajono savivaldybės tarybos politikai nusprendė mokinių maitinimą nuo šių metų lapkričio pradžios sugrąžinti į švietimo įstaigų vadovų rankas. Tikimasi, kad maisto kokybė ir skonis pagerės.

Už nugaros – įtakingi konservatoriai

Redakcijos žiniomis, R. Dagienės ir Seimo nario konservatoriaus Antano Čepononio šeimas sieja giminystės ryšiai, o konservatorius V. Smalinskas ligoninės direktoriumi tapo tuo metu, kai Radviliškio rajonui vadovavo A. Čepononio vadovaujamų konservatorių suburta valdžia.

Savivaldybės koridoriuose kalbama, esą R. Dagienė ir V. Smalinskas dėl įtakingų užtarėjų iki šiol galėjo jaustis tarsi priklausytų „neliečiamųjų“ klanui, todėl rajono vadovų bandymai juos išversti iš postų gali sulaukti aršaus užtarėjų pasipriešinimo. Jau dabar kai kurie su konservatoriais į vieną dūdą pučiantys rajono politikai skleidžia įvairius pramanus, siekdami apjuodinti rajono vadovus, siekiančius atstatydinti skundų sulaukiančius įstaigų viršininkus. Prognozuojama, kad puolimas tik stiprės.

Pasak rajono vadovų, jie privalo reaguoti į gyventojų skundus ir priimti reikalingus sprendimus. Rajono vadovų žodžiais, jie nori, kad Radviliškio ligoninės pacientai gautų pačias geriausias gydymosi sąlygas ir tinkamą slaugą bei priežiūrą, o švietimo įstaigose neturi tvyroti baimės atmosfera ir neturi būti dirbama stalininiais metodais.

Pripažino sulaukę pasiūlymų atsistatydinti

„Radviliškio naujienos“ pačių įstaigų vadovų – R. Dagienės ir V. Smalinsko – pasiteiravo, ar tiesa, kad rajono valdžia jiems pasiūlė atsistatydinti iš pareigų ir ką planuoja daryti?

V. Smalinskas pripažino, kad rugpjūčio 23 dieną netikėtai gavo tokį pasiūlymą. „Jei bus priimti sprendimai, apie tai galėsite sužinoti/būti informuoti nustatyta tvarka“, - atsakė ligoninės direktorius. Jis gyrėsi, kad ligoninės veikloje nėra jokių esminių pažeidimų ar veiklos trūkumų, o jo vadovaujama įstaiga esą auga ir stiprėja. 

Progimnazijos direktorė R. Dagienė atsakė, jog jai buvo pasiūlyta atsistatydinti iki rugsėjo 1 dienos. „Iki nurodyto termino sprendimo nepriimsiu“, - pareiškė mokymo įstaigos vadovė.

Zigmas JANAVIČIUS

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas