SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-06-25, Penktadienis, 04:52:50 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Lengvesnis būdas pavasarį javus apsaugoti nuo visų žalingiausių ligų

Lengvesnis būdas pavasarį javus apsaugoti nuo visų žalingiausių ligų

Javus auginantys ūkininkai pavasarį susiduria su keliomis augalų apsaugos problemomis, kurios išspręsti reikia ir agronominių žinių, ir gerų produktų, ir palankių orų sąlygų, kurios, deja, nuo žmogaus norų nepriklauso. Žemdirbiams tenka prie gamtos prisitaikyti.

Problemos, kurias tenka spręsti pavasarį:

  • Pavasarį, atėjus pirmojo javų purškimo metui, dažnai dar negalima tiksliai numatyti, kokios ligos pasėliuose plis. Todėl reikia tokio fungicido, kuris būtų efektyvus nuo kuo platesnio ligų spektro, - sako dažnas kviečių augintojas.

  • Keičiantis klimatui, vis dažniau pavasarį Lietuvoje užklumpa trumpesnės ar ilgesnės sausros. Jos gali padaryti didelės žalos pradėjusiems augti pasėliams ir sumenkinti būsimą derlių. Ūkininkai tikisi rasti tokių augalų apsaugos produktų, kurie ne tik būtų efektyvūs nuo ligų, bet ir padėtų augalams sausros metu.

  • Nenuspėjami pavasario orai kartais diktuoja visai kitokias pasėlių priežiūros sąlygas - žemos temperatūros, dažni lietūs. Ir tokiais atvejais javų augintojai privalo sugebėti rasti būdų pasėliuose tinkamu metu panaudoti fungicidus ir užtikrinti jų efektyvumą.

  • Ūkiams ne mažiau svarbus ir išlaidų bei būsimų pajamų santykis - kad augalų apsaugos produktai būtų ne tik efektyvūs, bet ir ekonomiškai apsimokėtų.

Ar įmanoma suderinti visus šiuos dalykus ir rasti lengvesnį bei efektyvesnį javų apsaugos nuo ligų būdą?

Viena pakuotė - platus ligų spektras

Taip, įmanoma, - užtikrina viena pirmaujančių pasaulio agrochemijos kompanijų BASF, šalies javų augintojams pristatydama šio sezono naujovę: fungicidų paką Balaya Flex Pack.

„Balaya Flex Pack sukūrėme, siekdami palengvinti javų augintojų darbą - kad jie vienoje pakuotėje gautų viską, ko reikia pirmajam javų purškimui nuo ligų“, - sako BASF agronomas vadybininkas Paulius Paulauskis, pridurdamas, kad tai - dar vienas produktas iš naujausios REVYSOL® grupės.

Šiame dviejų fungicidų - Balaya® ir Flexity® rinkinyje yra net trys veikliosios medžiagos: REVYSOL® + piraklostrobinas ir metrafenonas.

„Šį mišinį BASF specialistai kūrė, siekdami pirmajam javų purškimui pateikti produktus, kurie apimtų kuo platesnį ligų, plintančių pavasarį, spektrą. Kaip žinome, REVYSOL® veiklioji medžiaga išsiskiria savo efektyvumu nuo lapų septoriozės, taip pat dryžligės, įvairių rūdžių. Tuo tarpu Flexity pasižymi itin geru poveikiu prieš miltligę, stiebalūžę. Piraklostrobinas veikia nuo kviečių dryžligės, rūdžių. Trijų veikliųjų medžiagų mišinys, kurio sudėtyje yra REVYSOL®, apsaugo nuo viso spektro ligų. Ligos gali plisti itin svarbiose būsimam derliui javų augimo fazėse - bamblėjimo pradžioje ir vėlyvesniuose bamblėjimo tarpsniuose“, - pažymi P. Paulauskis.

Balaya Flex Pack sudarytas iš 10 l Balaya® ir 5 l Flexity® fungicidų. Toks pakas skirtas nupurkšti 20-čiai hektarų pasėlio, naudojant registruotą minėtų produktų normą: 0,5 l/ha Balaya® + 0,25 l/ha Flexity®.

Produktų pakus Lietuvos žemdirbiams BASF pateikia jau bene trečiąjį sezoną, o Balaya Flex Pack yra naujausias iš jų.

Būk nepriklausomas nuo oro sąlygų

Kadangi pirmą kartą javai nuo ligų purškiami gegužės pradžioje, labai aktualios to laikotarpio oro sąlygos. Ne visuomet jos būna idealios augalų apsaugos darbams kokybiškai atlikti. P. Paulauskis pastebi, kad dar vienas Balaya Flex Pack privalumas - nepriklausomumas nuo orų. Balaya Flex Pack galima naudoti net esant vėsiems orams, nes jie veikia nuo +5 °C. Ir tokiu vėsiu oru augalai gerai įsisavina veikliąsias medžiagas, ir jos būna efektyvios.

Pavasarį dėl permainingų orų idealiai tinkančių pasėlių purškimui dienų būna ne tiek daug, o fungicidus būtina panaudoti laiku. Balaya Flex Pack esanti veiklioji medžiaga REVYSOL® dėl pažangios produkto formos labai greitai įsiskverbia į lapus, todėl po purškimo užtenka vos 0,5-1,0 valandos be lietaus, kad gautume maksimalų veikliosios medžiagos įsisavinimą ir didelį efektyvumą net ir po lietaus.

Kita dažna pavasarinė situacija - ankstyvos sausros, neigiamai veikiančios pradėjusius intensyviai augti javus. Balaya Flex Pack dėl savo sudėtyje esančios piraklostrobino veikliosios medžiagos pagerina augalų prisitaikymą prie nepalankių augimo sąlygų, sumažina dėl jų patiriamą stresą, suteikia žalinimo efektą. Tai reiškia, kad panaudojus Balaya Flex Pack javai ne tik bus apsaugoti nuo ligų, bet ir turės didesnį žalių lapų plotą, geriau įsisavins azotą, efektyviau naudos esamą drėgmę ir atrodys žalesni, gražesni. Geresnė augalų energija garantuoja didesnį derlingumo potencialą.

Visos minėtos Balaya Flex Pack savybės javų augintojui užtikrina galimybę veikti praktiškai nepriklausomai nuo oro sąlygų ir suteikia galimybę efektyviau planuoti laiką.

Netyčia atliktas bandymas parodė akivaizdžius skirtumus

Pernai Pasvalio rajono Gintauto ir Viliaus Arlauskų ūkyje žieminių kviečių ‘Etana‘ pasėlyje buvo atliktas fungicidų bandymas, kuriame labai gerai išryškėjo produktų skirtumai.

Kaip pasakoja Kazimieras Poškus, BASF verslo plėtros vadybininkas, šis bandymas pasvaliečių ūkyje gavosi netyčia: viena kviečių lauko pusė buvo nupurkšta Balaya Flex Pack 0,5 l/ha + 0,25 l/ha, o kita lauko pusė nupurkšta senos kartos epoksikonazolo ir strobilurino produktu, 1 l/ha.

„Toje lauko dalyje, kurioje panaudota Balaya Flex Pack, jau vizualiai matėme didesnį žalinimo efektą, o atidžiau apžiūrėję augalus pastebėjome, kad jie daug sveikesni: buvo kur kas mažiau miltligės, septoriozės ir kviečių dryžligės pažeidimų. Produktai buvo panaudoti pirmajam purškimui, t.y. javų bamblėjimo tarpsnyje. O po daugiau kaip dviejų savaičių, išaugus vėliaviniams lapams, matėme, kad jie visiškai sveiki. Taip veikia REVYSOL® veiklioji medžiaga, kuri juda augalu iš apačios į viršų ir apsaugo naujai išaugusius lapus“, - apie praėjusių metų patirtį ūkininkų laukuose pasakoja BASF specialistas K. Poškus.

Ūkiams, ieškantiems ekonomiškesnio sprendimo

BASF agronomas Paulius Paulauskis akcentuoja dar vieną Balaya Flex Pack privalumą - šis produktų rinkinys labai turėtų patikti ūkininkams, kurie ieško ekonomiškesnio pasėlių apsaugos nuo žalingiausių ligų sprendimo.

„Kadangi pake yra naujos kartos veiklioji medžiagas REVYSOL®, daugeliui atrodo, kad produktai bus brangūs. Šio pako kaina tikrai turėtų maloniai nustebinti ir tuos ūkininkus, kurie tikisi nebrangaus sprendimo. Šis produktas bus ne tik efektyvus nuo visų pagrindinių ligų, bet ir ekonomiškas. REVYSOL® yra investicija, kuri visada atsiperka, o Balaya Flex Pack - išskirtinis kokybės ir kainos santykis“, - sako BASF specialistas.

Pasak jo, per dvejus metus buvo atlikta nemažai bandymų, kuriuose tirtas ir minėtos kombinacijos 0,5 l/ha Balaya® + 0,25 l/ha Flexity® poveikis kviečiams, taip pat šie produktai palyginti su kitais rinkoje esančiais panašios paskirties fungicidais. Bandymų rezultatai parodė, kad Balaya Flex Pack, netgi naudojant mažiausiomis registruotomis normomis, dažnais atvejais ne tik neatsiliko, bet ir pralenkė produktus, esančius aukštesniame kainų segmente.

Pavyzdžiui, BASF Baltijos bandymų centre Latvijoje žieminių kviečių pasėliuose panaudojus Balaya Flex Pack, gautas vidutiniškai 7,4 t/ha grūdų derlius, kai kontrolėje jis buvo 6,8 t/ha.

Danijoje atliktas bandymas parodė, kad Balaya Flex Pack naudojamas dviejų purškimų technologijoje kartu su fungicidų sprendimais antrajam purškimui davė nuo 1,69 iki 1,74 t/ha žieminių kviečių derliaus priedą.

Balaya Flex Pack pagrinde bus naudojamas žieminių ir vasarinių kviečių pasėliuose, taip pat šis produktas registruotas naudoti ir kitų rūšių javams: žieminiams ir vasariniams miežiams, kvietrugiams. Rekomenduojamas purškimo laikas - javų bamblėjimo pradžia - trečiojo bamblio tarpsnis (BBCH 30-33).

„Apsauga nuo plataus ligų spektro ir galimybė naudoti esant žemai temperatūrai, nes pirmojo purškimo metu orai dažnai yra nenuspėjami (REVYSOL® užtenka 5 oC šilumos), akivaizdus žalinimo efektas dėl sudėtyje esančio piraklostrobino, labai geras kainos ir kokybės santykis. Naujų produktų forma užtikrina greitą prasiskverbimą į augalo audinius, todėl nereikės perpurkšti užlijus lietui. Purškiant galima naudoti sumažintą vandens kiekį, ir tai taip pat prisideda prie tvarumo didinimo“, – naujo produkto privalumus vardijo Paulius Paulauskis ir patikino, kad tai pats ekonomiškiausias produktas. Išėmus iš rinkos v. m. epoksikonazolą, neliko daugelio populiarių fungicidų, kurie sudarė pigųjį segmentą – Balaya Flex Pack užpildys šią spragą.

Norėdami daugiau sužinoti apie BASF produktus, kreipkitės į mūsų agronomus. Jie visada jums padės atsakyti į rūpimus klausimus. Agronomų kontaktus rasite www.agro.basf.lt

Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami perskaitykite ženklinimą ir informaciją apie produktą. Nuskenuokite QR kodą ir klausykitės produkto pristatymo.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
  • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
  • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
  • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas