Kraujuoja dantenos, ką daryti ir kokių priemonių imtis?

Dantenų kraujavimas yra vienas iš įspėjamųjų ženklų, galinčių numatyti daugybę įvairių dantenų ligų. Svarbu išsiaiškinti priežastį ir pasistengti sumažinti ar net pašalinti protrūkį.

Dažniausios dantenų kraujavimo priežastys:

  • Vitamino B12 trūkumas. Šio vitamino trūkumas gali sukelti daugybę nemalonių simptomų, vienas iš jų yra kraujavimas iš dantenų.
  • Netinkama burnos priežiūra. Netinkama dantų ir visa burnos priežiūra gali sukelti dantenų kraujavimą. Neapdoroti tarpdančiai gali kaupti maisto likučius ir ten gali pradėti daugintis daugybė bakterijų.
  • Per daug valymo. Jei dantis valysite per stipriai, dantenos gali pradėti kraujuoti. Taip dažnai nutinka perkant naują dantų šepetėlį ir (arba) kietą dantų šepetėlį. Norint to išvengti, paprastai rekomenduojama įsigyti minkštą šepetėlį ir valyti dantis sukamaisiais judesiais.
  • Hormonų pusiausvyra. Būsimos mamos dantenos gali kraujuoti. Tokiu atveju turėtumėte kreiptis į odontologą.
  • Intensyvūs vaistai. Jei tam tikrus vaistus vartojate ilgą laiką, jie gali sukelti dantenų kraujavimą.
  • Dantų akmenys. Tai viena dažniausių dantenų kraujavimo priežasčių. Daugelis žmonių mano, kad dantų akmenys gali sukelti tik kosmetines problemas, todėl neverta investuoti į jų valymą, tačiau ilgainiui dantų akmenys gali sukelti rimtesnes ir sunkiai gydomas burnos ertmės ligas.
  • Periodontitas. Tai liga, skatinanti dantų ėduonį. Iš burnos gali atsirasti nemalonus kvapas, o dantenos gali būti ryškiai raudonos. Liga vadinama tiesiog uždegimu. Kai uždegimas apima burną, gali pradėti kristi dantys.

Visos šios ir kitos sąlygos gali sukelti dantenų kraujavimą, dėl to nedelsiant kreipkitės į specialistus konsultacijai ir profesionaliai pagalbai.

Kaip gydyti dantenų kraujavimą?

Kaip sustabdyti kraujavimą ir užkirsti kelią kraujavimui? Žinoma, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kuris įvertins burnos būklę ir bandys išsiaiškinti kraujavimo priežastį.

Informacija, padedanti išvengti kraujavimo iš dantenų:

  • Svarbu nedelsiant pradėti hemostazę. Galite pabandyti panardinti vatos tamponą į šaltą vandenį ir tuoj pat kreiptis į savo odontologą;
  • Rekomenduojami reguliarūs vizitai pas odontologą apžiūrai ir konsultacijoms, taip pat burnos higienos procedūroms. Profesionalios burnos higienos tikslas – užkirsti kelią periodonto ligų atsiradimui, pašalinti kietąsias ir minkštąsias apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, suaktyvinti burnos ertmę;
  • Gera burnos higiena yra viena iš pagrindinių dantų ligų ir dantų ėduonies prevencijos priemonių. Apnašos ir jose esantys mikrobai gali sukelti kariesą, blogą burnos kvapą ir dantų akmenų susidarymą. Vienas geriausių būdų išvengti šių dantų ir dantenų ligų yra profesionali burnos higiena, po kurios seka kasdienė burnos priežiūra;
  • Profesionalioje burnos higienos procedūroje minkštas ir kietas apnašas (akmenis), minkštas pigmentines apnašas galima apčiuopti ultragarsiniais skaleriais, specialiais fluorido pastos lakais burnoje;
  • Būtina reguliariai lankytis pas odontologą ir laikytis jo patarimų bei rekomendacijų.

Paprastai rekomenduojamas ne per kietas dantų šepetėlis, nes dažnai jis pats savaime sukelia dantenų kraujavimą. Žinodami, kas sukelia dantenų kraujavimą, galite lengviau rasti būdų, kaip kovoti su liga. Daugeliu atvejų kraujavimas ne tik sumažėja, bet ir visiškai išnyksta.

Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti nemalonaus kraujavimo:

Reguliari ir profesionali dantų priežiūra yra būtina. Valykite dantis sukamaisiais judesiais, laikydami šepetėlį nedideliu kampu. Retas kuris lietuvis prisimena dantų siūlą. Rekomenduojame skirti daugiau dėmesio ir naudoti kiekvieną dieną, kol baigsite išsivalyti dantis. Atminkite, kad reikia valyti ne tik dantis, bet ir liežuvį bei žandikaulį, nes ant jų taip pat gali kauptis daug bakterijų. Vartokite kuo mažiau alkoholio. Jei rūkote – metimas padės atsikratyti šio nemalonaus įpročio.

Odontologijos specialistai, kurie turi ilgalaikę patirtį, skatina užsiregistruoti vizitui ir burnos higienai. Nelaukite, Šypsenos magijos odontologai pasiruošę jums padėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE