SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-09-25, Pirmadienis, 17:01:12 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Krašto istoriją liudijanti vaikų stovykla „Komarynė“

Krašto istoriją liudijanti vaikų stovykla „Komarynė“

Birželio 26–liepos 1 dienomis pirmą kartą Baisogalos kultūros centre buvo organizuojama etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Komarynė“. Joje dalyvavo motyvuoti, gerai besimokantys 42 mokyklinio amžiaus vaikai. Labai džiugu, jog pirmą kartą organizuojamoje stovyklos programoje vaikai labai greitai įsipynė į didelį naujų draugų būrį, buvo labai iniciatyvūs veiklose ir su nekantrumu laukė vis kitų užsiėmimų. Stovyklos programą sudarė etninio, meninio-kultūrinio pobūdžio užsiėmimai, keramika, tautinių lėlyčių rišimo edukacijos, šokio, dainavimo, muzikos instrumentų, teatro, knygai skirto laiko užsiėmimai, ekskursija, inžineriniai užsiėmimai, pažintinės programos, patyriminio ugdymo veiklos, šaulių veiklos, šaudymo pratybos, kovų meno pradžiamokslis, išmaniųjų technologijų užsiėmimai, dailės terapijos ir kitos, kurių metu atsiskleidė talentai bei polinkis tam tikrai meninei sričiai.
Dienos stovyklos metu, sukaupę darbo patirtį su mažaisiais smalsuoliais, stovyklautojams užsiėmimus vedė Baisogalos kultūros centro meno vadovai: N. Bernadickienė, J. Kačiukevičienė, V. Malinauskas, renginių organizatorius M. Vaitkevičius, ūkvedys ir kovos menų treneris R. Mačiunskas, administratorė Šarūnė Baltrūnienė ir visi kiti kolektyvo darbuotojai, o grupes globojo ir linksmuolius sergėjo Baisogalos kultūros centro meno vadovės: Neringa Bernadickienė, Jūratė Kačiukevičienė ir administratorė Šarūnė Baltrūnienė. Tvarką prižiūrėjo kultūros centro valytojos ir visas kolektyvas. Kaip gi stovykla be svečių, edukatorių. Veiklas mažiesiems smalsuoliams organizavo Šiaulių išmaniosios mokyklos edukatorės, inžinerinius bandymus atliko su inžinerijos specialistais Donielomis iš Šiaulių. Taktinės šaulio abėcėlės bei šaudymo ypatumų vaikai mokėsi iš mūsų partnerių – Baisogalos šaulių ir Radviliškio „Juodvarnių“. Valanda su knyga tiesiog ištirpo kartu su Baisogalos bibliotekininkėmis V. Golciene ir A. Žižniauskiene. Kovos menų ir ištvermės vaikai „pasisėmė“ iš sporto klubo „Rytų kovotojas“ trenerio R. Mačiunsko. Pailsę nuo įspūdžių ir veiklų vaikai dalyvavo Dailės terapijos užsiėmime su dailės mokytojomis I. Ginkevičiūte, R. Brazdžioniene ir A. Kudžmaite. Šokio meno vingrybių mokė meno vadovė J. Kačiukevičienė, skambias dainas dainavo su meno vadove N. Bernadickiene. Teatro subtilybių mokė aktorius, renginių organizatorius M. Vaitkevičius. Liepos 1 d. buvo organizuojama išvyka į Didžiausią Baltijos šalyse pramogų ir teminį Dinozaurų parką Radailiuose, kur stovyklautojai ne tik grožėjosi įspūdinga didžiųjų riaumojančių dinozaurų kompanija, bet ir dalyvavo skaptavimo edukacijoje „Atrask dinozaurą“. Čia vaikai stengėsi įminti Dinozaurų parko paslaptis ir dinozaurų eros slėpinius, praplėtė istorinį akiratį apie pirmųjų dinozaurų atsiradimo erą, to laiko gyvybę,  žemyno istoriją, kultūrą, buitį, papročius, tikėjimą. Be linksmųjų pramogų vaikai aktyviai dalyvavo ir medžių karstyklėse, karuselėse ir begalėje kitų įdomių užsiėmimų.
Kiekviena stovyklos programos diena prasidėdavo 9.00 val. ryto ir baigdavosi 17.00 val. Užsiėmimai vyko 2 grupėse, kuriose buvo po 21 vaiką. Visi stovyklos programoje numatyti užsiėmimai bei renginiai vyko Baisogalos kultūros centre, aikštėje prie centro ir po Bložės ąžuolu.
Ekskursijos metu vaikai lankėsi Klaipėdos r. Radailiuose įsikūrusiame Dinozaurų parke. Prie visų linksmybių prisidėjo ir kultūros centro iniciatyvas palaikė bei stovyklą rėmė UAB „Gliukolvetas“ direktorius Jurgis Baublys. Stovyklos projektą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė.
Prie stovyklos sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo ir tėveliai. Nuoširdžiai džiaugiamės sėkmingai įvykdytu projektu bei galimybe pagyventi smalsiųjų mažylių kompanijoje. Nuoširdžiai dėkojame už pagalbą organizuojant šią stovyklą, rėmėjui už paramą, edukatoriams ir vadovėms už laiką su vaikais, o tėveliams už pasitikėjimą. 
Baisogalos kultūros centro informacija ir nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...

Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė sto...

Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas