SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-09-25, Pirmadienis, 15:36:48 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Konservatoriai pyškina „tuščiais“ skundais

Konservatoriai pyškina „tuščiais“ skundais

  • Konservatoriai pyškina „tuščiais“ skundais

    Konservatorę Jolantą Margaitienę supykdė tai, jog Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Luščiko vedamas posėdis vyko „tik“ pusantros valandos.  Konservatorius Darius Jurėnas Etikos komisijai skundą suraitė įkandin Jolantos Margaitienės. Įdomu tai, jog kai kurios abiejų skundų pastraipos sutampa beveik žodis žodin.  Redakcijos archyvo nuotr.

  • Konservatorę Jolantą Margaitienę supykdė tai, jog Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Luščiko vedamas posėdis vyko „tik“ pusantros valandos.  Konservatorius Darius Jurėnas Etikos komisijai skundą suraitė įkandin Jolantos Margaitienės. Įdomu tai, jog kai kurios abiejų skundų pastraipos sutampa beveik žodis žodin.   Redakcijos archyvo nuotr.

    „Esu paprastas žmogus, todėl jeigu kažkam kas nors nepatinka, tai galime susėsti ir pasikalbėti, o ne taškytis į visas puses nepagrįstais skundais ir veltui gaišinti daugybės užimtų žmonių laiką“, - sako Etikos komisijos „išteisintas“ socialdemokratas Saulius Luščikas. Redakcijos archyvo nuotr.

Panašu, kad pavasarį vykusius savivaldos rinkimus pralaimėję konservatoriai ir jų kandidatė į merus Jolanta Margaitienė vis dar negali susitaikyti su nesėkme, todėl užuot teikę konstruktyvius pasiūlymus, kaip pagerinti paprastų žmonių gyvenimą, jie paleido skundų seriją.

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai net keli konservatorių partijos atstovai apskundė socialdemokratą, rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininką Saulių Luščiką. Komiteto pirmininkas apkaltintas tuo, jog posėdį vedė per greitai, o jame sėdėję konservatoriai vieną akimirką pasijuto „lyg nusikaltę vaikai“, o kitą – „kaip robotai“.   

Suraitė skundą Etikos komisijai

Rugpjūčio 23 dieną posėdžiavusiai Radviliškio rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai teko nelengva užduotis – reikėjo nuspręsti, ar dėl to, kad keli posėdžio dalyviai pasijuto „robotais“, kaltas posėdžiui pirmininkavęs socialdemokratas S. Luščikas, ar pernelyg išjautrėjusi politikų fantazija.

Į Etikos prievaizdus pirmoji birželio 26 dieną kreipėsi buvusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, o po rinkimų likusi eiline rajono Tarybos nare, konservatorė J. Margaitienė. Moters Saulės titulą kažkada pelniusiai politikei neįtiko tai, kaip Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komitetą vedė jo pirmininkas S. Luščikas.

Užuot draugiškai išsiaiškinusi santykius tarpusavyje, J. Margaitienė suraitė skundą Etikos komisijai ir paprašė jos įvertinti, ar S. Luščikas nepažeidė politikų elgesio kodekso normų ir ar gali toliau eiti Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininko pareigas.

Posėdį vedė per sparčiu tempu

Įdomu, ką tokio baisaus per posėdį padarė S. Luščikas, kad politikė taip įsižeidė? Paaiškėjo, kad konservatorę supykdė tai, jog posėdis vyko „tik“ pusantros valandos. „Tai itin trumpas laikas pilnai įsigilinti į pristatomus klausimus, užduoti papildomus klausimus, nes Saulius Luščikas ribodamas laiką sparčiu tempu vedė posėdį“, - savo skunde dėstė viena iš konservatorių lyderių.

Negana to, politikė komiteto pirmininkui savo skunde žėrė priekaištus ir dėl to, kad posėdyje vienu metu ji pasijuto lyg nusikaltęs vaikas, kitą akimirką – tarsi robotas, ir įsižeidė, kai pati buvo  pavadinta nemandagia.

Praėjus vos kelioms dienoms įkandin J. Margaitienės Etikos komisijai skundą parašė ir kitas konservatorių atstovas rajono Taryboje – Darius Jurėnas. Skaitant politiko parašytą skundą kilo abejonių, ar tik šis rimtas vyras tarsi koks „perestukinas“ nebus kai kurių skundo gabalų nusiplagijavęs nuo savo kolegės J. Margaitienės, nes kai kurios skundo pastraipos beveik žodis žodin sutampa su keliomis dienomis anksčiau pateiktu jo bendrapartietės „kūriniu“.

Konservatoriai liko it musę kandę

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos nariams, tarp kurių – žinomi politikai, verslininkai, gerbiami visuomenės atstovai, teko mesti savo darbus ir imtis nagrinėti konservatorių skundus, ar jie „robotais“ pasijuto dėl komiteto pirmininko kaltės.

Rugpjūčio 23 dieną Etikos komisija nusprendė, kad S. Luščikas valstybės politikų elgesio kodekso normų nepažeidė, tad jis ir toliau liko eiti Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininko pareigas, o skundų salvę paleidę konservatoriai liko ir musę kandę.

Pasiūlė užsiimti visuomenei naudinga veikla

„Radviliškio naujienos“ po Etikos komisijos posėdžio trumpai pakalbino skundikų taikiniu tapusį S. Luščiką. Kaip jis vertina nepagrįstų skundų seriją?

„Esu paprastas žmogus, todėl jeigu kažkam kas nors nepatinka, tai galime susėsti ir pasikalbėti, o ne taškytis į visas puses nepagrįstais skundais ir veltui gaišinti daugybės užimtų žmonių laiką. Jeigu norisi padaryti kažką gero rajono žmonėms, tai užuot pilstę pamazgas skundų rašinėtojai verčiau surengtų talką nenušienautame savo lyderio sklype: ir vaizdas Radviliškyje pagražėtų, ir erkėms viena veisykla būtų mažiau, ir tikrai geras darbas būtų padarytas. O dabar taip išeina, kad kito žmogaus akyje jie mato ir krislą, o nepastebi rąsto savojoje“, - stebisi S. Luščikas.

Paklaustas, ar labai supyko dėl to, jog tapo nepagrįstų skundų taikiniu, S. Luščikas tik nusišypsojo. „O ko čia pykti? Tiesiog nesuprantu tokio žmonių elgesio, juk esam pažįstami ne vienerius metus. Man atrodo, kad patiems skundų rašinėtojams turėtų būti gėda dėl savo elgesio, o aš nieko blogo nepadariau ir niekam nenusikaltau“, - sako socialdemokratas.      

Pradėtas tyrimas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius

Beje, praėjus vos kelioms savaitėms po skundo parašymo J. Margaitienė pati tapo didžiulio skandalo, nuvilnijusio per visą Lietuvą, pagrindine veikėja.

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus sudomino tuometinei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei priskirtų tarnybinių telefonų „iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 12 Promax“ bei nešiojamojo kompiuterio „Dell“ ir planšetės „Apple iPad“ nurašymo bei sunaikinimo aplinkybės.

Nors remiantis Savivaldybės dokumentais, minėti daiktai buvo nepataisomai sudaužyti, sulaužyti ir skandinti, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai savo turimomis specialiomis priemonėmis netrukus išsiaiškino, kad kai kurie nurašyti ir „nepataisomai sulaužyti“ prietaisai po tariamo „sunaikinimo“ galimai ir toliau veikė.

Ieškodami šių „sunaikintų“ daiktų STT pareigūnai liepos viduryje padarė kratą vidaus reikalų ministrės patarėja tuo metu dirbusios J. Margaitienės darbo kabinete ministerijoje ir bute Vilniuje. „Radviliškio naujienų“ šaltinių teigimu, kai kurie iš tariamai neveikiančių ir „sunaikintų“ daiktų esą buvo rasti ir paimti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo ir turto pasisavinimo. Už dokumentų klastojimą ir turto pasisavinimą gresia laisvės atėmimas iki 3-ejų metų, o didžiausia galima bausmė už piktnaudžiavimą – laisvės atėmimas iki 7-erių metų.

Pati politikė, netrukus po kratos padarymo palikusi darbą Vidaus reikalų ministerijoje, STT pradėtą tyrimą pavadino politinių oponentų susidorojimu.

Zigmas JANAVIČIUS

„Esu paprastas žmogus, todėl jeigu kažkam kas nors nepatinka, tai galime susėsti ir pasikalbėti, o ne taškytis į visas puses nepagrįstais skundais ir veltui gaišinti daugybės užimtų žmonių laiką“, - sako Etikos komisijos „išteisintas“ socialdemokratas Saulius Luščikas. Redakcijos archyvo nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas