Kokios dėžės naudojamos pakuojant?

Kartonas – storas, standus vieno sluoksnio arba daugiasluoksnis popierius, naudojamas įvairių pakuočių, knygų viršelių, brėžinių gamyboje. Kartonas yra popierius, sveriantis daugiau nei 250 g/m². Be to, kartonas yra daugiasluoksnis, o popierius dažniausiai yra vieno sluoksnio. Kartonas yra viena iš populiariausių pakavimo medžiagų. Taip yra dėl mažų, ekologiškų, perdirbtų medžiagų gamybos sąnaudų. Kartonas yra veikiamas klimato veiksnių, todėl greitai suyra ir yra tinkamas antriniam naudojimui.

Įpakavimui dažniausiai naudojamas gofruotas kartonas

Dėl savo ypatingo dizaino kartono plokštė yra lengva, patvari ir lengvai valdoma, todėl ypač paplitusi pakavimo pramonėje. Gofruotasis kartonas dažniausiai gaminamas iš dviejų sluoksnių, trisluoksnio (E, B, C), penkių sluoksnių (BС, BE) ir septynių sluoksnių gofruoto kartono. Kartono tipo pasirinkimas priklauso nuo pakuotės paskirties.

Gofruotojo kartono rūšys, panaudojimo galimybė

Skirtingo storio kartonas žymimas skirtingomis raidėmis. Trijų sluoksnių kartonas turi tris pagrindines raides E, B ir C. Penkių sluoksnių kartono plokštės gali būti sudarytos iš E, B ir C. Pavyzdžiui, EE, EB, EC, BB ir kt. Vakaruose trijų sluoksnių kartonas gali būti vadinamas „viena sienele“, o penkių sluoksnių kartonas gali būti vadinamas „dvigubos sienelės“ kartonas.

  • Mikrogofrokartonas (mikrogofra) trijų sluoksnių gofruotas kartonas pažymėtas E raide. Šio gofruoto kartono storis yra 1,2–1,8 mm. Dėl mažo bangos aukščio ir žemo žingsnio tokio tipo paviršius yra lygus, tačiau sumažėja stiprumo charakteristikos. Dėl šių savybių jis naudojamas lengvoms konstrukcijoms, kurioms reikalinga komercinė išvaizda.
  • Trisluoksnis B tipo gofruotas kartonas, šio kartono storis gali siekti 3,2 mm. Šis B tipo gofruotasis kartonas naudojamas tose vietose, kur nereikia didelių amortizuojančių savybių (konditerijos gaminiai, kasdieniai chemikalai ir kt.).
  • Trisluoksnis C tipo gofruotas kartonas, šio kartono storis gali siekti 4,5 mm. Šis C tipo gofruotas kartonas yra vienas populiariausių gofruotojo kartono, naudojamų vartotojų kartono dėžėms gaminti.
  • Penkių sluoksnių gofruotas kartonas B+C, B+E. Šio tipo gofruotasis kartonas sudarytas iš trijų paprasto popieriaus lapų (dviejų viršutinių ir vieno viduje) ir dviejų gofruoto popieriaus sluoksnių. Pakuotė naudojama dideliems ir sunkiems produktams gabenti.

Gofruotojo kartono panaudojimo galimybės beveik neribotos

Iš gofruoto kartono, be paprastos įvairių formų pakuotės, gaminami reklaminiai stendai, meno instaliacijos, įvairios dekoracijos, drabužiai. Natūralaus kartono spalva yra ruda ir gofruotas kartonas gali būti baltas arba nudažytas norima spalva. Pakuotės kaina priklauso nuo pasirinktos kartono spalvos. Išorinis kartono sluoksnis (testliner abra kraftliner) lemia svarbias kartono savybes, tokias kaip atsparumas drėgmei, šalčiui ar galimą tiesioginį sąlytį su maistu.

Gofruoto kartono dėžutės

Dėžutė pagal formą, paskirtį ir gamybos medžiagas gali būti skirstoma į transportavimą (sandėliavimą) ir dekoravimą.

Transportavimo dėžutė:

Šios dėžės skirtos apsaugoti gaminį transportavimo metu. Kadangi yra daug skirtingų šių dėžių tipų, Europos gofruotojo kartono asociacija sukūrė pakavimo standartą, pavadintą FEFCO.

Dekoravimo dėžutės:

Dekoratyvines dėžutes dažniausiai naudoja įvairūs butikai, parduotuvės, rankdarbių ar papuošalų gamintojai, norėdami pritaikyti unikalią pakuotę pagal savo poreikius. Ši dėžutė taip pat labai populiari tarp saldainių gamintojų. Dekoravimo dėžutė gali būti vientisa arba dviejų dalių (su dangteliu). Dažniausiai šios dėžutės yra pagamintos iš permatomo plastiko, arba tiesiog iškirptos dėžutės, todėl galime matyti dėžutės turinį. Dėžutes taip pat galite papuošti papildomai surišti juostele, klijuoti lipdukus, klijuoti antspaudus. Visas dėžutes galite rasti „Megapakas“ internetinėje svetainėje. „Megapakas“ prekiauja visomis dėžutėmis, galite išsirinkti mėgstamiausią, net ir picai skirtą dėžutę. Tai įmonė, kuri suteikia aukščiausios rūšies dėžes ir dėžutes, turi ilgametę patirtį. Čia galite skaityti plačiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE