SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-05-16, Pirmadienis, 08:05:38 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Kokie mero darbai įeis į rajono istoriją?

Kokie mero darbai įeis į rajono istoriją?

  • Kokie mero darbai įeis į rajono istoriją?

    Vienas iš mero nuveiktų darbų, kuris buvo įtrauktas į rajono vadovo veiklos ataskaitą, – tai dalyvavimas Pakiršinio dvare suorganizuotame respublikiniame Šaltibarščių gaminimo čempionate. Pastarasis mero „darbas“ iliustruotas nuotrauka, kurioje V. Simelis įamžintas su šaltibarščių lėkšte rankoje ir besidarbuojantis šaukštu. Kažin, ar tokių darbų iš rajono vadovo, kuris gauna 4303 eurų atlyginimą, tikėjosi meru jį išrinkę paprasti žmonės? Nuotr. iš Radviliškio rajono mero veiklos ataskaitos (Rimanto Benaičio nuotr.)

Šių metų gegužės 6 dieną sukako lygiai metai, kai priesaiką davė ir dirbti pradėjo Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis. Vieneri darbo metai – netrumpas laiko tarpas, per kurį buvo galima šį bei tą gero nuveikti rajono žmonių labui. Ar rajono vairą perėmus merui V. Simeliui pagerėjo paprastų žmonių gyvenimas? Kokie ryškiausi šio mero nuopelnai įeis į rajono istoriją ir taps vizitine jo kortele?

Neseniai vykusiame Radviliškio rajono tarybos posėdyje politikai be didelių diskusijų patvirtino mero V. Simelio 2021 metų veiklos ataskaitą, į kurią rajono vadovas surašė pačius svarbiausius savo nuveiktus darbus. Panagrinėjus šių darbų sąrašą apima svetima gėda, nes prie mero V. Simelio nuveiktų darbų sąrašo atsidūrė ir svetimi nuopelnai, ir, švelniai tariant, labai keisti įrašai.

Ilgas ir nuobodus savigyros dokumentas

Apskritai, mero ataskaitos – tai ilgas ir nuobodus savigyros dokumentas, todėl turbūt retas gyventojas randa noro ir laiko gilintis į jų turinį. Galbūt todėl ir pats rajono vadovas nepersistengė kurdamas savo veiklos ataskaitą, nes turbūt vis tiek niekas jos neskaitys...

Tačiau „Radviliškio naujienų“ žurnalistai rajono vadovo ataskaitą perskaitė nuo pradžios iki pabaigos, o kad rajono gyventojams patiems nereikėtų gaišti laiko ir skaityti 30 puslapių apimties dokumento, pateiksime trumpą mero darbų ataskaitos apžvalgą ir, mūsų nuomone, pačius „įdomiausius“ įrašus.

Mero ataskaita kaip visada pradedama krūva skaičių apie surengtus rajono Tarybos posėdžius ir priimtų sprendimų kiekius, nors Tarybos sprendimus priima ne vienas pats meras, bet 25 rajono Tarybos nariai balsų dauguma. Kadangi rajono merui nepavyko suburti sau palankios valdančiosios daugumos, būta ne vieno atvejo, kai balsuojant rajono Taryboje sprendimai buvo priimami pačiam merui balsuojant prieš arba susilaikant.

Kur kas įdomiau būtų buvę sužinoti, kiek Tarybos sprendimų projektų parengė ir svarstymui pateikė asmeniškai pats meras V. Simelis, tačiau veltui tokio skaičiaus ieškotumėte mero veiklos ataskaitoje, nes jo paprasčiausiai nėra.

Padėkas dalijo į kairę ir į dešinę

Savo darbų ataskaitoje meras nurodo, kad 2021 metais pasirašė net 201 mero potvarkį. Šis skaičius atrodo įspūdingai, bet paaiškėjo, jog daugiau kaip pusė potvarkių - net 112 - buvo išleisti dėl darbuotojų komandiruočių ir atostogų, o likę 89 potvarkiai susiję su organizaciniais klausimais.

Dar meras V. Simelis labai mėgo pasirašinėti ir į kairę bei į dešinę visiems dalyti savo padėkas. Iš viso per nepilnus mero darbo metus rajono vadovas padėkos raštus įteikė net 132 žmonėms. O padėkos dalytos įvairiausiomis progomis: vieni jas gavo už gerą ir sąžiningą darbą, aktyvią veiklą, kiti - valstybinių švenčių progomis, treti - švęsdami asmeninius jubiliejus. Negi gaila – juk popieriaus lapas daug nekainuoja, o ir padėką gavęs žmogus džiaugiasi ir merą mini geru žodžiu.

Rajono vadovas neapsiribojo vien padėkos raštais, bet teikė ir kitus savivaldybės lygio apdovanojimus: mero Padėkos ženklus, ženklelius „Už nuopelnus savivaldai“ ir ženklelius „Už nuopelnus švietimui“. Ir beveik visus juos su retomis išimtimis gavo pačios savivaldybės administracijos ar jai pavaldžių įstaigų vadovai ir darbuotojai.

V. Simelis prisipažino neprisidėjęs

V. Simelis savo darbų ataskaitoje nepasikuklino pasigirti tuo, jog 2021 metais Radviliškio rajono savivaldybei buvo įteiktas aštuntasis „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas už savivaldybės darbą viešųjų finansų valdymo srityje. Šiam apdovanojimui gauti už savivaldos finansinio savarankiškumo pavyzdį pandemijos akivaizdoje Radviliškio rajono savivaldybę pateikė Finansų ministerija, kuri įvertino savivaldybės veiklą 2020 metais, kai pats V. Simelis dar nė vienos dienos nedirbo meru. Negana to, meras į savo darbų ataskaitą įsidėjo ir savo nuotrauką iš „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonijos ir nė žodžiu neužsiminė, jog skirstant apdovanojimus savivaldybėms buvo vertinamas jų darbas ir veikla 2020 metais.

„Radviliškio naujienų“ žurnalistai V. Simelio pasiteiravo, koks buvo jo kaip mero indėlis pelnant šį „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą? Meras pripažino, jog tuomet atsiimdamas „Auksinę krivūlę“ viešai įvardijo, kieno ir kokie buvo nuopelnai. „Toks apdovanojimas Radviliškiui yra didelė garbė ir, ko gero, aš mažiausiai prie jo prisidėjau, kadangi esu ne jauniausias, bet naujausias meras Lietuvoje, kuriam dar nėra nė pusmečio, kai dirbu“, - atsiimdamas apdovanojimą tuomet pasisakė meras V. Simelis. Ir pridūrė, jog šią nominaciją iškovojo Radviliškio rajono taryba ir savivaldybės administracija.

Negana to, atsiėmęs garbingą apdovanojimą ir papozavęs fotografams meras V. Simelis jau kitą dieną apipylė tulžimi buvusį rajono vadovą Antaną Čepononį, kuris esą nesugebėjo tvarkytis su savivaldybės finansais.

Mero nuopelnų sąraše – svetimi darbai

Mero 2021 metų nuveiktų darbų sąrašą papildė ir atnaujintos Kaštonų aikštės Šeduvoje atidarymas. Savo darbų ataskaitoje rajono vadovas džiaugiasi, kad sutvarkyta aikštė pavasarį džiugins akį želdynais: čia pasodinti kaštonai, magnolijos, spygliuočių krūmynų kompozicijos, suformuoti gėlynai. Įrengtos akmeninės sienutės su metaliniu tinklu vėjo gūsiams sulaikyti pritaikytos kaip suoliukai sėdėjimui, tačiau ir vėl pamiršo paminėti, jog visi darbai buvo suplanuoti ir finansavimas jiems skirtas dar ankstesnio mero laikais.

V. Simelis nepasikuklino į savo veiklos ataskaitą įtraukti ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijoje atidarytą lauko klasę „Kubas“ bei Lizdeikos gimnazijoje duris atvėrusią STEAM (mokslo, technologijų, inžinerijos, menų, matematikos laboratoriją, nors žalia šviesa šiems projektams buvo uždegta dar tais laikais, kai dabartinis rajono vadovas sėdėjo Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjo kėdėje.

Rajono vadovo pasiteiravus, koks buvo jo kaip mero indėlis įgyvendinant šiuos projektus, V. Simelis pripažino, jog visas jo nuopelnas buvo tas, kad jis dalyvavo šių objektų atidarymuose. „Manote, kad neturėjau teisės dalyvauti?“ - žurnalistą sau būdingu stiliumi užsipuolė rajono vadovas, tarsi nesuprasdamas, jog žurnalistas jam klausimus uždavinėja ne dėl dalyvavimo renginiuose, bet dėl svetimų darbų nusisavinimo.

Nudirbtų darbų sąraše – ir pasigrožėjimas tulpėmis

Mero nudirbtų darbų ataskaitoje atsirado ir labai keistų įrašų. Kaip antai, vienas iš mero nuveiktų darbų buvo tas, jog gegužės mėnesį Burbiškio dvare jis gėrėjosi žydinčiomis tulpėmis. Ir šis „darbas“ buvo iliustruotas mero „abrozdėliu“, šalia kurio įkomponuota žydinčių tulpių nuotrauka.

Kadangi, redakcijos nuomone, gėrėtis žydinčiomis tulpėmis yra ne darbas, bet malonumas, todėl žurnalistas rajono vadovo pasiteiravo, kaip jis prisidėjo prie tulpių žydėjo Burbiškio dvare: gal jas sodino, gal ravėjo, o gal laistė?

Ir nors sulaukęs tokio klausimo V. Simelis nuskubėjo guostis savo gerbėjams į socialinį tinklą „Facebook“, tačiau žurnalistui prisipažino, jog atsakymo į šį klausimą neturi... Todėl taip ir liko neaišku, kodėl šis pasigrožėjimas tulpėmis atsidūrė mero nuveiktų darbų sąraše.

Klausėsi muzikos, srėbė šaltibarščius...

Mero nuopelnų suvestinėje yra ir daugiau panašių įrašų. Pavyzdžiui, meras nurodo, jog: „daugybė žmonių, susirinkę į Škaplierinės atlaidus, po jų susibūrė pasiklausyti puikios liaudiškos muzikos, pabendrauti, pabūti drauge“, tačiau ir šįkart nesivargino paaiškinti, kur čia rajono vadovo nuopelnas – ar jis organizavo šį renginį, ar grojo liaudišką muziką, ar tik pasiklausė ir pabuvo?

Dar keli darbai iš rajono vadovo ataskaitos – tai dalyvavimas Šeduvos miesto parke vykusiame „Mėlynajame šeimų piknike“, Butėnuose pasveikinti vokalinių ansamblių festivalio „Bobų vasara“ dalyviai ir dalyvavimas Pakiršinio dvare suorganizuotame respublikiniame Šaltibarščių gaminimo čempionate. Pastarasis mero „darbas“ iliustruotas nuotrauka, kurioje V. Simelis įamžintas su šaltibarščių lėkšte rankoje ir besidarbuojantis šaukštu.

Apskritai, visa mero veiklos ataskaita labiau primena jo asmeninį fotoalbumą, kuriame pavyko suskaičiuoti net šimtą nuotraukų, kuriose matosi pats meras: laikantis žvakelę, sodinantis medelį, minantis dviratį ar sėdintis ant kelmelio...

Kažin, ar tokių darbų iš rajono vadovo, kuris gauna 4303 eurų atlyginimą, tikėjosi meru jį išrinkę paprasti žmonės?

Jonas MARCINKUS

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
  • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
  • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
  • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas