SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-09-25, Sekmadienis, 14:02:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Kazimieras Račkauskis: „Mūsų rajonui reikalingos ryžtingos permainos“

Kazimieras Račkauskis: „Mūsų rajonui reikalingos ryžtingos permainos“

Radviliškio rajono socialdemokratai apsisprendė – ateinančių metų pavasarį vyksiančiuose rinkimuose į rajono merus iškėlė skyriaus pirmininko Kazimiero Račkauskio kandidatūrą. Ta proga - trumpas pokalbis su Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatu į rajono merus Kazimieru Račkauskiu.

- Kazimierai, tai ir vėl brisite į tą pačią upę? - klausiame kandidato.

- Nuo praėjusių savivaldos rinkimų upėmis nutekėjo jau nemažai vandens, tai situacija jau visai kita. Tiesą sakant, aš pats pernelyg į merus nesiveržiau, nes vos spėju suktis savame versle, o pastaraisiais mėnesiais dar dažnai važinėju į karo siaubiamą Ukrainą, kurios žmonėms vežu labdarą, tai kelios papildomos valandos paroje tikrai nepamaišytų. Jeigu ne partijos bičiulių palaikymas ir parama, tikrai nebūčiau sutikęs kandidatuoti į merus. Bet visi, kas mane pažįsta, žino, kad jeigu aš kažko imuosi, tai darau iš visų jėgų ir einu iki galo, todėl ir šįkart pasistengsiu nenuvilti mane palaikančių žmonių.

- Ar manote, kad būsite geresnis rajono vadovas už dabartinę valdžią?

- Aš ne manau, bet tai žinau, nes į rinkimus einu ne vienas, o su patikima ir veržlia komanda. Tarp mano bendraminčių – daug jaunų žmonių, kurie kupini ryžto ir idėjų padaryti rajono gyvenimą geresnį. Be to, mūsų gretose – ir didelę gyvenimo patirtį sukaupę bičiuliai, kurie yra pasiruošę pasidalinti savo išmintimi, todėl esame pasirengę dirbti nuo pat pirmos dienos, vos tik gausime rinkėjų mandatą. Turbūt daugeliui rajono žmonių jau nusibodo stebėti valdžios neįgalumą sprendžiant mokinių maitinimo problemas, o sužinojęs apie savivaldybės įgyvendinamų projektų „kosmines“ kainas dažnas iš nuostabos tik gūžteli pečiais. Visi supranta, kas vyksta, gal kai kurie su tokia padėtimi jau net susitaikė ir nuleido rankas, bet aš esu pasiruošęs viską pakeisti, tereikia tik nemeluoti žmonėms ir dirbti sąžiningai.

- Jeigu gyventojai patikės Jums mero pareigas, nuo ko pradėsite?

- Pirmiausia – būsiu atviras visiems žmonėms ir panaikinsiu prie įėjimo į savivaldybę atsiradusias užtvaras. Jeigu dirbame sąžiningai – žmonių bijoti nereikia ir jokie užraktai nereikalingi.

Rajono biudžetas auga, tačiau rajono keliai asfaltuojami pernelyg lėtai, todėl žmonės priversti gyventi dulkėse ir kratytis per duobes. Vienas iš pirmųjų mano darbų bus susitikimai su atsakingais asmenimis ir drauge ieškosime būdų, kaip iš esmės paspartinti rajono kelių asfaltavimą. Ir, žinoma, pirmiausia bus tvarkomi ne partijos bičiulių ar giminaičių keliukai, bet tie, kuriuose transporto eismas pats didžiausias.

Kita rajono problema, kuriai išspręsti tereikia tik noro ir politinės valios, – tai prastas susisiekimas tarp rajono miestelių ir Radviliškio. Manau, kad Radviliškio rajonas niekuo ne prastesnis už kitas šalies savivaldybes, kuriose viešasis transportas jau dabar yra nemokamas, o tuo pačiu reikės peržiūrėti ir maršrutus bei jų dažnumą, kad rajono žmonėms būtų patogu nuvažiuoti į rajono centrą, susitvarkyti reikalus ir grįžti į namus. Gėda, kad tai nebuvo padaryta iki šiol.

Daugiau dėmesio būtina skirti kokybiškam gyventojų poilsiui, o tam pasitarnautų atnaujintos viešosios erdvės, parkai, nauji dviračių takai, sutvarkyti paplūdimiai, daugiau žaidimų bei aktyviam poilsiui skirtų aikštelių, pasivaikščiojimo takų... Aš manau, kad buvo klaida, jog tvarkant Eibariškių parką tuo pačiu nebuvo išvalytas ir tvenkinys, kuriame vasarą dėl užterštumo net buvo uždrausta maudytis. Radviliškyje turime Antaniškių parką, kuris per dešimtmečius jau baigia pavirsti į džiungles. Didžiausias apsileidimas, kad jis šitiek metų nebuvo tvarkomas, tai puikiausia rajono valdžios neveiklumo iliustracija. Ir tokių pavyzdžių – pilna visame rajone.

Mano manymu, pernelyg mažai pastangų dedama ir tam, kad į rajoną būtų priviliota kuo daugiau naujas ir gerai apmokamas darbo vietas kuriančių investuotojų. Aš pats esu verslininkas, todėl su verslo atstovais man nebus sunku rasti bendrą kalbą. Per pastaruosius dešimtmečius didesnes investicijas mūsų rajone galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, todėl žmonės neturi darbo ir yra priversti išvažiuoti į užsienį ar kitus šalies miestus. Skaudžiausia, kad netenkame daug jaunų žmonių, kurie svetur sukuria šeimas, ten gimdo ir augina vaikus, o mūsų rajone tenka vieną po kitos uždarinėti mokyklas...

Darbų laukia daug. Manau, kad mūsų rajonas jau per ilgai gyvena stagnacijoje ir atėjo laikas permainoms. Esu įsitikinęs, kad rajono valdžia yra renkama ne tam, kad per įvairias šventes gyventojams dalintų už jų pačių sumokėtus mokesčius nupirktus padėkos raštus, bet pirmiausia tam, kad spręstų gyventojų problemas ir kurtų kuo patogesnę aplinką gyventi.

Aš į politiką pasukau iš privataus verslo, kur reikia greitų sprendimų, todėl ir dirbdamas rajono meru sieksiu greitų rezultatų, nes nesibaigiančiose diskusijose, pasitarimuose ir posėdžiuose galima paskandinti net pačias geriausias idėjas. Reikalingos ryžtingos permainos, kad atidirbus mero kadenciją matytųsi rezultatai ir nebūtų gėda žiūrėti žmonėms į akis.

- Bet Jūs gi jau visą kadenciją dirbate rajono Taryboje, tai kodėl neišsprendėte savo minimų problemų?

- Visą laiką rajono Taryboje buvau opozicijoje, todėl politinę darbotvarkę rajone diktavo valdančiajai daugumai atstovaujantys politikai, o valdantiesiems nepriklausančių politikų pasiūlymai buvo ignoruojami. Jeigu gyventojai patikės man rajono vairą, tik tada turėsiu realias galimybes savo sumanymus ir idėjas paversti konkrečiais darbais.

Kalbino Vaclovas Linkus

Politinė reklama.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
  • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
  • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
  • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas