Akušerijos – ginekologijos klinikos palata.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kviečia aplinkinių rajonų gyventojus atvykti diagnostikai ir gydymui

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė yra viena iš penkių didžiausių šalies gydymo įstaigų, pacientams teikianti kokybiškas, profesionalias bei modernias paslaugas. Kadangi tarp Panevėžio ir aplinkinių rajonų nedidelis atstumas bei geras susisiekimas, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas kviečia šių rajonų gyventojus, esant poreikiui, neužmiršti kaimynystėje esančios gydymo įstaigos. Ypač čia laukiamos jūsų rajonų gimdyvės.

Modernioje ligoninėje – aukšto lygio paslaugos

„Galime ir turime kuo pasigirti, – kalbėjo ligoninės vadovas. – Turime kvalifikuotus radiologus, magnetinį rezonansą, du kompiuterinius tomografus, angiografą. O Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas dr. Andrius Pranculis sėkmingai atliktomis sudėtingomis operacijomis garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.“

Per trejus pastaruosius metus ligoninė atnaujino savo aparatūrą, įdiegė naujų gydymo metodų, daug metų pelno palankios naujagimiams ligoninės statusą,

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje modernia medicinos aparatūra atliekamos klinikinės fiziologijos, kompiuterinės tomografijos, mamografijos, echoskopijos, videoendoskopijos, angiografijos. Matuojamas funkcijinės tėkmės greitis, atliekamos perstemplinės echoskopijos, transtorakalinės biopsijos kompiuterinės tomografijos ar ultragarso kontrolė. Pacientams taip pat vykdomi biocheminiai, imunologiniai, histologiniai, citologiniai, mikrobiologiniai, molekuliniai, alergologiniai tyrimai, vėžio žymenų nustatymas, kraujo ir jo pakaitalų transfuzijos, kaulų čiulpų punkcijos, ascito ir pleuros diagnostinės ir gydomosios punkcijos, įvairių organų biopsijos, ekstrinės ir planinės hemodializės, hemodiafiltracijos, peritoninės dializės. Endoskopinių manipuliacijų metu stabdomas kraujavimas, atliekamos polipektomijos, venų ligavimas, gydomosios cholangiopankreatografijos (ERCP).

Gydymo įstaiga garsi ir savo Skausmo klinika, kurios plataus spektro paslaugomis naudojasi ne tik Panevėžio miesto bei rajono gyventojai, bet ir atvyksta nemažai žmonių iš kitų rajonų.

Respublikinė Panevėžio ligoninė didžiuojasi aukštos klasifikacijos neurologais ir intervenciniais radiologais, atliekančiais daugiausiai intervencijų Lietuvoje, esant smegenų kraujotakos pakenkimams.

Pasiteisino ir paklausi tarp pacientų tapo neseniai pradėta taikyti nauja procedūra – robotizuota prostatos biopsija magnetinio rezonanso tomografo kontrolėje. Tokią specializuotą medicinos įrangą, robotinę ranką, turi tik trys Lietuvos gydymo įstaigos – Nacionalinis vėžio institutas, Klaipėdos ir Panevėžio respublikinės ligoninės.

Pakvietė į Likėnų reabilitacijos ligoninę

Vardindamas gydymo įstaigos privalumus direktorius A. Skorupskas atkreipė dėmesį, jog Respublikinei Panevėžio ligoninei priklauso ir Likėnų reabilitacijos ligoninė. Joje teikiamos II lygio medicininės reabilitacijos gydymo stacionarinės ir ambulatorinės paslaugos suaugusiems pacientams, sergantiems nervų sistemos ligomis ir judamojo atramos aparato pažeidimais.

„Šis nepelnytai nuvertintas filialas vėl atgauna savo prestižą. Likėnų mineralinis vanduo ir purvas, turintys geriausią mineralizaciją, – patys kokybiškiausi Lietuvoje. To neturi nei Druskininkų, nei Birštono kurortai. Iki metų pabaigos ketiname užbaigti pastatų renovaciją ir esame įsitikinę, jog ši reabilitacijos ligoninė vėl atgaus turėtą šlovę“, – mintimis dalijosi A. Skorupskas, ragindamas ukmergiškius reabilitacijai rinktis būtent Likėnus.

Sveikatos reforma – reali pagalba gyventojams

Pagrindinis Sveikatos reformos tikslas – teikti kokybiškas ir saugias sveikatos priežiūros paslaugas visiems Lietuvos gyventojams, nepaisant jų gyvenamosios vietos, socialinės ar ekonominės padėties. Specializuotos sveikatos priežiūros srityje yra iškeltas uždavinys koncentruoti stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų teikimą, išsaugant jų geografinį prieinamumą. Viena iš būtinųjų sąlygų, siekiant užtikrinti tvarų aukštos kokybės ir saugių aktyviojo gydymo stacionaro paslaugų teikimą, yra pakankamas įvairių profilių pacientų srautas, užtikrinantis tiek pakankamą specialistų klinikinę praktiką, tiek ir ligoninės ekonominį tvarumą.

„Mažėjant gimstamumui Lietuvoje, ypač sumažėjo gimdymų skaičius regionų stacionaruose. Kuo mažesnis skaičius paslaugų, tuo medicinos personalo įgūdžiai prastėja, paslaugų teikimas darosi mažiau saugus. Norint teikti saugias paslaugas, visą parą turi būti užtikrintas visų reikalingų specialistų prieinamumas – akušerių – ginekologų, akušerių, neonatologų, slaugytojų, anesteziologų reanimatologų“, – teigia VUL Akušerijos ginekologijos centro direktorė Diana Ramašauskaitė.

Klinikoje veikia trys skyriai – suburta stipri komanda

Respublikinė Panevėžio ligoninė kartu su kitomis šalies sveikatos priežiūros įstaigomis dalyvavo Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programoje „Nėščiųjų gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Šios programos lėšomis buvo renovuota ir nauja šiuolaikine medicinine įranga aprūpinta Akušerijos ginekologijos klinika.

„Asmens sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams tapo dar saugesnės ir aukštesnės kokybės, o naujagimiams palankios ligoninės vardą ligoninė išlaikė iki šiol“, – džiaugėsi A. Skorupskas ir pakvietė aplinkinių rajonų moteris, besilaukiančias kūdikių, vaikelio atėjimui rinktis šios ligoninės Akušerijos ginekologijos kliniką.

Jai vadovauja 14 metų Danijoje dirbęs gydytojas Darius Jaseliūnas, kuris įgytą patirtį dabar diegia Panevėžyje. Akušerijos ginekologijos klinikoje veikia trys skyriai: Akušerijos, Ginekologijos ir Naujagimių. Klinikoje nuolat dirba apie 100 medikų personalas.

Šiuo metu dalis klinikos renovuojama, atlikus šiuos darbus visos patalpos bus atnaujintos, modernizuotos.

Akušerijos skyriuje nėra skubos

Akušerijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Raimundas Petrauskas pasakojo, jog per metus sulaukiama per 1 000 gimdymų. Kaip ir visoje Lietuvoje jų kasmet šiek tiek mažėja. Panevėžio ligoninėje pernai registruota 60 gimdymų mažiau nei užpernai.

Atvykstančioms į Akušerijos skyrių gimdyvėms sudarytos puikios sąlygos, dirba kvalifikuotas personalas.

Per parą vidutiniškai skyriuje priimami 3-4 naujagimiai. Pasak vedėjo, būna dienų, kai atvyksta 5-6 gimdyvės, o kartais sulaukiama vos vienos. Ne daugiau kaip 18-20 proc. gimdymų užbaigiama cezario pjūvio operacija. Iš anksčiau operuotų moterų daugiau kaip pusė pagimdo pačios.

„Skyriuje nėra perteklinės skubos, kiekvienai pacientei skiriamas pakankamas dėmesys. Todėl esame pasirengę priimti daugiau gimdymų ir kviečiame aplinkinių rajonų gimdyves atvykti gimdyti į mūsų ligoninę. Klinikoje užtikriname jaukią aplinką, gimdyvės ir naujagimio saugumą. Dirba profesionalų komanda, besivadovaujanti pagarbaus požiūrio į pacientes vertybėmis“, – pasakojo gydytojas R. Petrauskas ir pasidžiaugė, kad klinikos komanda turi stiprų branduolį.

Gimdyvės palatose paprastai guli po vieną, turi atskirą tualetą, dušą, taip pat gali naudotis mokamomis padidinto komforto palatomis.

Pagimdžiusios mamos mokomos naujagimių priežiūros ir žindymo įgūdžių, skatinamas natūralus maitinimas.

Sveiki naujagimiai į namus išrašomi po dviejų arba trijų parų.

Koronaviruso pandemijos metu skyriuje veikė atskiras COVID-19 padalinys, kuriame buvo guldomos karščiuojančios ar gimdyvės su patvirtinta koronaviruso infekcija. Šiame atskirame bloke buvo įrengta atskira gimdykla, palatos.

Nėštumo patologijos poskyris gelbsti esant nekasdienėms situacijoms. Jame, esant patologijai: priešlaikiniam gimdymui, nėštumo toksikozėms, perinatalinei infekcijai, vaisiaus augimo sulėtėjimui, padidėjusiam ar sumažėjusiam vaisiaus vandenų kiekiui, daugiavaisiam nėštumui, užsitęsusiam nėštumui, kitai ekstagenitalinei patologijai, nėščiosioms teikiamos stacionarinės, dienos stacionaro bei ambulatorinės paslaugos. Panevėžietės dažniausiai renkasi dienos stacionaro paslaugas, po kurių išvyksta namo, o atvykstančios iš rajonų trumpam guldomos į stacionarą.

Besilaukiančioms moterims 11-14 bei 18-20 nėštumo savaitę ligoninėje bei Konsultacijų poliklinikoje atliekama echoskopija. Šiai procedūrai nėščiosios atvyksta ir iš kitų rajonų. Tereikia gauti prižiūrinčios akušerės siuntimą ir registracijai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje skambinti telefonais: (8 45) 50 71 09, (8 45) 50 72 62, (8 45) 50 71 24, 8 682 43 673, 8 313 35 684, 8 633 48 054. Mūsų ligoninės specialistai visada yra pasiruošę padėti Jums ir suteikti profesionalias konsultacijas bei geriausias rekomendacijas.

Skyriaus stiprybė – daugiadalykė komanda ir Palankios naujagimiams ligoninės statusas

Pasak Akušerijos skyriaus vedėjo R. Petrausko, Respublikinė Panevėžio ligoninė yra daugiaprofilinė, todėl esant sudėtingam gimdymui pagalbą ir konsultacijas teikia įvairių sričių specialistai. Kviečiami anesteziologai, intervenciniai radiologai, neurologai, angiochirurgai ir kitų sričių gydytojai, kurie nedelsiant prireikus yra šalia – toje pačioje ligoninėje.

Šie specialistai dirba visą parą, todėl ligoninė yra visada pasiruošusi spręsti ir iškilusias nekasdienes gimdymo situacijas. Gydytojų komanda žinias nuolat atnaujina šalies ir tarptautiniuose mokymuose.

„Į mūsų ligoninę jau seniai atvyksta gimdyvės iš įvairių šalies rajonų. Pastebime, kad pacientės pirmiausia renkasi saugią ir namų jaukumu dvelkiančią aplinką, o ne atstumą. Jaukumo, privatumo ir saugumo jausmą padeda sukurti galimybė gimdymo metu ir po gimdymo visai šeimai būti kartu individualiose palatose bei visą parą bet kuriuo metu gauti Naujagimių skyriaus gydytojų bei slaugytojų pagalbą ar patarimą. Taip pat įstaiga daug dėmesio skiria moterims po gimdymo. Respublikinė Panevėžio ligoninė yra įgyvendinusi visus principus ir reikalavimus Palankios naujagimiams ligoninės statusui gauti ir jau 20 metų turi šį svarbų ir įpareigojantį įvertinimą – pirmą kartą jis buvo gautas 2001 m. gruodžio 13 d. Apie šį pasiekimą pas mus atvykstančios gimdyvės žino ir ypač vertina, kuomet renkasi, kur gimdyti. Kad gautų šį statusą, Akušerijos skyriaus personalas dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo mokoma kaip tinkamai bendrauti su pacientėmis ir perduoti joms pagrindinį principą, kad kūdikių žindymas yra labai svarbus kūdikio ir mamos sveikatai. Taip pat viena iš sąlygų, kurią Akušerijos skyrius įgyvendino, motinai ir naujagimiui kartu palatoje būti visą parą. Statutas suteikia galimybę gimdyvių vyrams dalyvauti gimdyme ir kartu (atskiroje ar bendroje palatoje) apsigyventi ligoninėje. Palankios naujagimiams ligoninės statusas suteikiamas dvejiems metams, tad, norint jį vėl gauti, ligoninė vertinama iš naujo, personalas atnaujina žinias mokymuose“, – Akušerijos ginekologijos klinikos teikiamų paslaugų privalumus pristato R. Petrauskas.

Nėščiosioms, gyvenančioms regionuose, nevertėtų būkštauti dėl tolimesnių atstumų iki didžiųjų gydymo įstaigų, tame tarpe, ir iki Panevėžio. Vienas iš naujosios Sveikatos reformos tikslų – pacientų pavėžėjimo paslaugų pertvarka, kuria sėkmingai galėtų pasinaudoti ne tik nėščiosios, bet ir visi pacientai, kuriems būtina pasiekti artimiausią gydymo įstaigą.

Ypatingas dėmesys neišnešiotiems kūdikiams

Visai šalia įsikūręs Naujagimių skyrius, kuris sudarytas iš trijų poskyrių: naujagimių adaptacijos, patologijos ir intensyvios terapijos. Skyriaus vedėja, gydytoja neonatologė Irena Žilinskienė pasidžiaugė geromis sąlygomis: „Turime reikalingiausią įrangą, kuri būtina neišnešiotiems kūdikiams, visą parą dirba neonatologas, taikome naujausius gydymo metodus“.

Specialistai stebi naujagimių fiziologinę adaptaciją, diagnozuoja ir gydo susirgimus, teikia skubią specializuotą neonatologinę pagalbą.

Pasak skyriaus vedėjos, Naujagimių skyriuje gydomi kūdikiai nuo 34 savaičių, anksčiau gimusieji pervežami į tretinio lygio gydymo įstaigas (Vilniaus, Kauno perinatalinius centrus). Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl prasidėjusio gimdymo vaikelį tenka priimti, suteikti pirmąją pagalbą ir tik tuomet transportuoti. Pernai gydytas pats mažiausias neišnešiotukas svėrė vos 900 gramų.

Netrukus skyrius persikraustys į renovuotas, atnaujintas patalpas, todėl sąlygos bus dar geresnės.

Paslaugų kokybę užtikrina moderni įranga

Ginekologijos skyriuje veikia šiuolaikiškai įrengtos operacinės ir procedūrų kabinetas dienos chirurgijos paslaugoms atlikti. Sukomplektuota moderni medicinos įranga: kolposkopas gimdos kaklelio apžiūrai, ultragarsinis aparatas su išoriniais ir vidiniais tyrimų davikliais gėrybinėms ir piktybinėms ligoms diagnozuoti, histeroskopas gimdos ertmės ligų diagnozavimui ir operacijoms bei kiti prietaisai. Operacinėse atliekamos ginekologinės ir uroginekologinės operacijos skalpeliu, histeroskopu, laparoskopu.

Daugiau nei pusė visų operacijų vykdomos laparoskopu. Tai – minimali invazija, neatveriant pilvo ertmės, kurios metu atliekamos kiaušintakių, gimdos, gimdos šalinimo ir kitos operacijos.

Po nesudėtingų operacijų pacientės jau kitą dieną išvyksta namo.

Primename, kad pacientai dėl Privalomojo draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamų paslaugų gali kreiptis į bet kurią šalies gydymo įstaigą, su kuria teritorinė ligonių kasa (TLK) yra sudariusi sutartį.

Daugiau informacijos apie Panevėžio ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos paslaugas rasite: https://www.panevezioligonine.lt/akuserijos-ir-ginekologijos-klinika/

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE