NULL

Patarimai, kaip palengvinti daugelį su PMS susijusių simptomų

Tikriausiai visos tai patyrusios moterys gali vienbalsiai pritarti bendrai neapykantai PMS (priešmenstruaciniam sindromui). Tai vienas iš tų niūrių šalutinių menstruacijų poveikių, kurio niekam nelinkėtumėte. PMS yra išties dažnas reiškinys, jį patiria daugiau nei 90 % menstruacijas turinčių žmonių. Plačiai manoma, kad jis atsiranda dėl smarkiai sumažėjusio estrogenų ir progesterono kiekio kelios dienos po ovuliacijos. Na, o patys PMS simptomai gali būti išties varginantys. Jie sukelia skausmą ir diskomfortą ir kiekvieną mėnesį paveikia daugelio moterų gyvenimo būdą. Simptomai paprastai atsiranda likus 5-11 dienų iki mėnesinių ir paprastai išnyksta, kai pradedate kraujuoti (nors mėnesinių metu gali varginti raumenų spazmai ir kiti nemalonūs simptomai). Dažniausiai pasitaikantys yra šie: galvos skausmai, nuotaikos svyravimai, dubens ar pilvo skausmas, pilvo pūtimas, ypatingas potraukis maistui (ypač saldumynams!), vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, nuovargis, nemiga, padidėjęs nerimas, aknė, jautresnės krūtys. Gera žinia ta, kad maistinga mityba, derinama su fiziniu aktyvumu ir tam tikrų įpročių koregavimu, gali palengvinti daugelį su PMS susijusių simptomų.

Maisto produktai skausmo malšinimui

Žuvis

Omega 3 riebalų rūgštys – tai geriausi dalykai, kuriuos galite vartoti mėnesinių metu. Jų yra žuvyse, pavyzdžiui, lašišoje ir tunuose. Kuo daugiau jų valgysite, tuo labiau sumažės uždegimas ir menstruacijų skausmai.

Brokoliai

Žalumynus derėtų valgyti visada, ne tik prieš ar per mėnesines. Tačiau mėnesinių metu brokoliai yra itin svarbūs. Jie gali sumažinti pilvo pūtimą, taip pagerindami bendrą savijautą.

Moliūgų sėklos

Moliūgų sėklose yra daug magnio, o tai reiškia, kad jos iš tiesų gali padėti sumažinti nuotaikų svyravimus. Žinoma, nebūtina apsiriboti jų valgymu šiuo mėnesio laikotarpiu. Bet kuriuo metu, kai jaučiate nerimą ar nuotaika niūri, ją pagerinti gali padėti maisto produktai, kuriuose yra daug magnio. Kiti pavyzdžiai – žemės riešutai, rudieji ryžiai, migdolai ir avokadai.

Universalus supermaistas

Maca šaknis priklauso ridikėlių šeimai ir dažniausiai randama miltelių pavidalu. Dėl savo unikalių sudedamųjų dalių ji laikoma vienu iš natūralių pasaulio supermaisto produktų. Ji randama aukštai virš jūros lygio esančiuose Peru regionuose, Andų kalnuose ir yra įprastas Peru virtuvės ingredientas, suteikiantis patiekalams žemišką skonį. Be kulinarinio naudojimo, šakniavaisis taip pat gali būti itin naudingas sveikatai. Žymūs augalo privalumai: teigiamas poveikis hormonų pusiausvyrai, padidėjęs energijos lygis ir kitos sveikatai naudingos savybės. Peruvian maca milteliai gausūs šių maistinių medžiagų:

– B grupės vitaminų – B12, kaip ir kiti B grupės vitaminai, reikalingi raudoniesiems kraujo kūneliams gaminti. Tai labai svarbu kraujo atsistatymui mėnesinių metu, ypač jei mėnesinės gausios.

– Vitamino E – neretai vartojamas dismenorėjai (mėnesinių ciklo sutrikimui) gydyti. Vitamino E vartojimas savaitę prieš menstruacijų ciklą ir po jo gali padėti sumažinti raumenų spazmus, nerimą ir kitus PMS simptomus. Vitamino E papildai taip pat gali padėti sureguliuoti menstruacijų ciklą.

– Kalcio – gali sumažinti PMS simptomus, įskaitant nuotaikos svyravimus, pagerinti nuotaiką ir sumažinti nerimą. Be to, buvo nustatyta, kad jis taip pat padeda mažinti vandens kaupimąsi bei pilvo pūtimą. Manoma, jog kalcio ir serotonino (laimės hormono) sintezės yra susijusios.

– Magnio – neretai vadinamas „gamtos raminamuoju vaistu“. Magnis malšina fizinius PMS simptomus, nes atpalaiduoja gimdos lygiuosius raumenis ir mažina prostaglandinų, sukeliančių mėnesinių skausmą, kiekį.

– Kalio – padeda susitraukti visiems raumenims, įskaitant gimdos raumenis, todėl kraujuojant organizmui reikia daugiau kalio. Jei kalio kiekis yra mažas, gali pasireikšti gausios, nereguliarios ar skausmingos mėnesinės.

– Mangano – mangano ir kalcio vartojimas kartu gali padėti pagerinti priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus.

5 svarbiausios Peru šakniavaisio savybės

Mėnesinių skausmai

Gali padėti malšinti menstruacijų skausmus ir šalutinį menopauzės poveikį. Moterys gali ją vartoti mėšlungiui, kūno skausmams, nerimui, nuotaikų svyravimams ir karščio pylimams malšinti.

Seksualinė sveikata

Vartojama tiek vyrų, tiek moterų seksualinei funkcijai gerinti. Ji didina lytinį potraukį ir ištvermę. Ji taip pat vartojama vaisingumui didinti ir hormonams subalansuoti.

Energija ir nuotaika

Padeda žmonėms jaustis budresniems, energingesniems ir išlaikyti gerą nuotaiką visą dieną. Dėl to žmonės patiria mažiau nerimo, sumažėja depresijos rizika. Skirtingai nei kofeinas, šio augalo sukeltas energijos pliūpsnis nesibaigia staigiu nuovargiu.

Odos sveikata

Gali būti vartojama odos problemoms gerinti. Kai kurie žmonės ją naudoja bėrimams ir dėmėms naikinti. Be to, teigiama, kad ji mažina odos jautrumą, todėl puikiai atlaiko ekstremalias temperatūras.

Bendra sveikata

Įvairiais būdais gerina bendrą sveikatą. Ji aprūpina organizmą geležimi ir atstato raudonuosius kraujo kūnelius, todėl padeda išvengti anemijos ir kitų širdies ir kraujagyslių ligų. Jos maistingosios medžiagos taip pat padeda išlaikyti stiprius kaulus ir sveikus dantis. Turint omenyje šio supermaisto naudą, tikrai nėra priežasties, dėl kurios reikėtų jos neįtraukti į savo kasdienę mitybą! Jei vis dar ieškote kur pirkti peruvian maca, leiskite jums padėti – dailyspoon.lt

Nereguliarios mėnesinės

Net 1 iš 4 moterų turi nereguliarias mėnesines. Pagrindinės to priežastys dažniausiai yra hormonų pusiausvyros sutrikimai, antsvoris arba per mažas svoris, didelis stresas ir sėslus gyvenimo būdas. Nereguliarus menstruacijų ciklas gali sukelti svorio augimą, nuotaikų svyravimus, pilvo pūtimą, krūtų jautrumą. Veiksmingiausias būdas kovoti su nereguliariomis mėnesinėmis – pagerinti gyvenimo būdo kokybę, atsisakyti žalingų įpročių, maistingai maitintis ir padidinti savo fizinį aktyvumą. Be to, yra ir keletas supermaisto produktų, galinčių padėti sureguliuoti ciklą.

Emmenagogai – tai vaistažolės, kurios skatina kraujo tekėjimą dubens srityje ir gimdoje; kai kurios gali netgi skatinti mėnesines. Moters mėnesinių ciklas paprastai trunka 28 dienas, tačiau visų moterų organizmai yra skirtingi ir turi skirtingus mėnesinių ciklus. Normaliu laikomas 4-5 dienų menstruacijų ciklo vėlavimas, bet ne daugiau. Taigi, teisingai parinktas maistas gali padėti sukelti menstruacijas, kad jos atsirastų numatytu laiku.

Supermaistas nereguliarioms mėnesinėms

Imbieras

Imbieras yra gerai žinomas emmenagogas. Reguliarus imbiero įtraukimas į mitybą gali sumažinti nereguliarių mėnesinių tikimybę. Imbierą įtraukti į mitybą galite labai paprastai – valgyti tarkuotą kartu su šaukšteliu medaus ar gerti imbiero arbatą.

Ciberžolė

Ji taip pat yra emmengagogas, galintis stimuliuoti kraujotaką gimdoje ir dubens srityje. Ciberžolė taip pat pasižymi ir antispazminiu poveikiu organizmui, kuris plečia gimdą ir sukelia mėnesines.

Burokėliai

Burokėliai, be kita ko, yra geležies, kalcio ir folio rūgšties šaltinis. Ši daržovė gali sumažinti vandens kaupimąsi ir pilvo pūtimą, kurį moterys dažnai patiria mėnesinių metu.

Taigi, jei jus vargina sunkūs PMS simptomai ar priešingai – nereguliarios mėnesinės, pasistenkite įtraukti šiuos supermaisto produktus į savo kasdienę mitybą. DailySpoon rasite ir pavienių supermaisto produktų, tokių kaip burokėliai ir maca milteliai, ir supermaisto mišinių. Šalia mitybos pokyčių, derėtų atidžiau pažvelgti ir į kitus gyvenimo būdui įtaką darančius veiksnius bei įpročius – fizinį aktyvumą, patiriamą stresą, žalingus įpročius, kadangi jie taip pat daro didelę įtaką jūsų ciklui. Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį, kad net jei šių maisto produktų vartojimas gali padėti numalšinti varginančius PMS simptomus ar padėti sukelti mėnesines, jie nėra priemonė sveikatos sutrikimams gydyti, tad visgi rekomenduojame profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE