NULL

Kompensacija už dantų protezavimą gali būti paveldima

Vis dar pasitaiko žmonių, kurie skambina į ligonių kasas ir teiraujasi, ar kompensacija už suteiktas dantų protezavimo paslaugas yra paveldima, jei ją turėjęs gauti asmuo miršta.

Pasak ligonių kasų specialistų, nuo 2021-ųjų keitėsi dantų protezavimo tvarka ir nebeliko dantų protezavimo laukimo eilių – šių paslaugų išlaidos apmokamos tiesiogiai paslaugas suteikusiai įstaigai.

Nelikus laukimo eilių, gyventojams nebereikia dantų protezuoti už savo pinigus ir laukti kompensacijos, nes dantų protezavimas tapo lengvai prieinamas – gydytojui odontologui nustačius dantų protezavimo paslaugų pagrįstumą, asmuo teisę į šias paslaugas įgyja iš karto.

Kai buvo ilgos laukiančiųjų eilės, šie asmenys turėjo teisę nelaukti, kol ateis jų eilė, ir patys sumokėti už jiems suteiktas dantų protezavimo paslaugas pasirinktoje gydymo įstaigoje, teikiančioje minėtas paslaugas, o vėliau kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl kompensacijos.

Tokia kompensacija už dantų protezavimą, jei asmuo mirė jos nesulaukęs, buvo ir yra paveldima. Tačiau yra svarbios kelios sąlygos: asmuo turėjo būti įrašytas į asmenų, laukiančių dantų protezavimo, eilę (ši eilė buvo sudaroma iki 2020 m. gruodžio 31 d.), jam turėjo būti protezuoti dantys ir už šias paslaugas jis turėjo būti sumokėjęs pats.

Paveldėtojai, norėdami gauti kompensaciją, turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą ir pateikti notaro patvirtintus paveldėjimo teisę įrodančius dokumentus bei paveldėjimo teisės į mirusiajam priklausančią kompensaciją liudijimą ar jo kopiją.

Kaip minėta, šiuo metu dantų protezavimo paslaugų išlaidos apmokamos paslaugas suteikusiai įstaigai. Jeigu gydymo įstaiga sutarties dėl minėtų paslaugų su teritorine ligonių kasa neturi, paslaugos nebus kompensuojamos ir už jas gyventojas turės sumokėti savo lėšomis.

Ligonių kasos primena, kad teisę į kompensuojamą dantų protezavimą turi vaikai; asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; žmonės, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Pagal VLK informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE