Vis daugiau radviliškiečių užsikrečia aplinkos tvarkymo virusu

Pavasaris – švaros ir tvarkymosi metas. Pavasarį pasivaikščiojus po Radviliškio miesto ir kitų rajono miestelių ir gyvenviečių apylinkes, pasivažinėjus dviračiais nuošalesniais miško keliukais, į akis krenta besimėtančios nudėvėtos automobilių ir traktorių padangos, pakrūmėse išslapstytos išardytų mašinų detalės, pūpsantys maišai su stiklo tara. Net kalbėti nėra ką apie sulankstytų skardinių, plastikinių maišelių, vienkartinių kaukių, maisto pakuočių gausą.

Visa tai ne tik nepuošia, bet ir teršia gamtą, trukdo Žemei kvėpuoti, todėl širdis džiaugiasi, kai netikėtai sutinki, pamatai ar susipažįsti su žmonėmis, kurie laisva valia, nieko neverčiami, o tiesiog mylėdami gamtą ir supančią aplinką, ją tvarko.

Mokyti nešiukšlinti reikia nuo mažų dienų

Radviliškietės Sandros Mitrienės iniciatyvos dėka sutvarkytas miškelis prie kelio į Žironus.

„Mėgstu pasivaikščioti, dažnai tai darau viena, labai myliu ir gerbiu gamtą, todėl kaskart širdis užverda pamačius, kokie šiukšlių kalnai mėtosi miškeliuose, pakelėse. Niekas manęs nieko neprašo, pati sugalvoju tvarkyti ir tai darau jau ne pirmą kartą. Šiais metais bevaikštant į akis krito viename miškelyje suverstos kažkokios atliekos, ne smulkios, tikrai matosi, kad ne iš namų ūkio, o iš kažkokios įmonės, gal gamybinės. Aš visada galvoju pozityviai, todėl jokiems gamtos inspektoriams skambinti nenoriu, tad pasikviečiau į talką dukrą bei jos draugą ir ėmėmės darbo. Pririnkome tiek visokio gėrio, kad net išvežti sudėtinga, tad kreipiausi į savivaldybę, pažadėjo padėti“, – sakė ji.

Pasak S. Mitrienės, nešiukšlinimo kultūra turi būti diegiama nuo mažų dienų. „Jei mažą vaiką mokysi nemesti šiukšlės ant žemės, o nunešti ją iki šiukšlių dėžės, jei mokysi tinkamai rūšiuoti – turėsi rezultatą jam užaugus. Toks žmogus tikrai žinos, kad negalima šiukšlių mėtyti bet kur“, – sakė ji.

Savivaldybės administracija jau ne pirmą kartą sulaukia žinučių ir iš Alvydo Žemaičio, kuris važinėdamas dviračiu pastebi ne vietoje išmestas šiukšles, o socialinių tinklų dėka sužinota ir apie Deivido Gudžiūno bei jo draugų surengtą tvarkymosi akciją prie Bandymų ežeriuko.

„Ne visiems galime padėkoti viešai, nes ne apie visus žinome, bet kiekvienas, tai darantis, žino, kad ne dėl viešų padėkų dirba šį darbą. Dėkojame visiems, kurie prisideda prie lengvesnio mūsų visų Žemės kvėpavimo, kurių vardų neprisimename, kurių gerų darbų neužfiksavome, bet tikrai žinome, kad juos darėte. Ačiū visiems, kurie yra sąmoningi ir nešiukšlina bet kur ir bet kada, o visiems kitiems tebūna šis pavasaris sąmoningumo metas“, – gamtą tvarkantiems žmonėms dėkojama Radviliškio rajono savivaldybės išplatintame pranešime.

Parkų ir miškų švara priklauso nuo mūsų

Antaniškių parke Radviliškyje sutiktas iš užsienio į gimtą miestą grįžęs Robertas nedaugžodžiauja, bet labai konkrečiai paaiškina viso tvarkymosi reikalo esmę: „Išeinu pasivaikščioti, pabėgioti, bet juk nemalonu per šiukšles bėgti. Tai maišą pasiimu, surenku, o vėliau pro tą pačią vietą eiti jau ir pačiam smagiau, ir kitiems“, – sakė jis.

Beje, Antaniškių parką jau pradėjo valyti Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regiono padalinio darbuotojai, todėl parkas šviesėja, gražėja, išryškėja dideli ir seni medžiai, parke maloniau pasivaikščioti.

Ne vienas radviliškietis vis pagaili šiame parke buvusios vasaros estrados, bet laikai keičiasi, visuomenės poreikiai – taip pat, todėl tikimasi, kad galbūt ateityje atsiras šioje vietoje investuoti norintis verslininkas ir šiame gražiame miške bus įkurtas sveikatingumo kompleksas ar pažintiniai gamtos takai, skirti radviliškiečių poilsiui.

Šiuo metu vykdomas pakartotinis Antaniškių parko estrados pardavimo aukcionas, bet užsiregistravusių dalyvių ir vėl nėra, todėl objektas artimiausiu metu nebus parduotas.

Akcija „Darom 2021“ – gegužės 7–8 dienomis

Pilietinė aplinkosauginė akcija „Darom 2021“ šiais metais organizuojama gegužės 7–8 dienomis. Akcijos metu daugiausiai dėmesio bus skirta viešųjų erdvių švarinimui ir sąmoningumo didinimui. Atskiras tvarkytinų vietų sąrašas bus paskelbtas vėliau, jį bus galima rasti ir internete adresu www.mesdarom.lt.

Pastebėta, jog žmonės šią akciją suvokia ne kaip viešųjų erdvių tvarkymą, bet kaip privačių erdvių išsivalymą – atliekos perkeliamos iš vienos vietos į kitą, laukiant, kad jas kas nors išvežtų ir sutvarkytų. Šių metų kampanija „Darom iki galo“ kviečia tvarkytis sąmoningai nuo pirmojo iki paskutiniojo žingsnio.

Įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai bei visi gyventojai raginami aktyviai palaikyti švarą ir tvarką viešosiose miesto erdvėse, prisijungti prie šios iniciatyvos.

Šiais metais „Darom“ pradeda naują iniciatyvą – mobiliąją programėlę „Mes Darom“, kuri visus metus veiks kaip atliekų monitoringo sistema. Mobiliojoje programėlėje žmonės bus kviečiami žymėti šiukšlinas vietas, kurios atsiras interaktyviame žemėlapyje.

Daugiau informacijos apie akciją – www.mesdarom.lt.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE