NULL

Vejapjovė tarnaus ilgai bei patikimai, jei tinkamai ją prižiūrėsite

Jei turite jums priklausantį sodą ar kiemą, tai jau pirmaisiais pavasario mėnesiais galite stebėti, kaip nedrąsiai kalasi žalia žolė. Ir jau po gerų kelių savaičių galima pradėti galvoti apie pirmąjį metų žolės pjovimą. Na, o vėliau šį veiksmą tenka kartoti kone kiekvieną savaitę iki pat šalnų. Taigi, išvada aiški – jei norite džiaugtis gražiu ir tvarkingu kiemu arba sodo, tokiu atveju, teks įsigyti ir vejapjovė. Kaip žinia, tai – vienas i tų pirkinių, kuris įsigyjamas tikrai ne vieneriems metams. Nors vėjai pjauti skirti įrenginiai vertinami kaip ne patys pigiausi pirkiniai, belieka tik pastebėti, kad tai yra iš tiesų puiki investicija, nes jei tik tinkamai prižiūrėsite, tai bet kokio tipo vejapjovė jums tarnaus bent keliolika metų. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti įrenginį, kad jis iš tiesų tarnautų taip ilgai? Turime jums keletą patarimų. Jų laikytis tikrai nebus sudėtinga, o rezultatas – maloniai nustebins.

Kaip galąsti pjovimo ašmenis?

Kiekvienas tokios paskirties įrenginys turi ir pjovimo ašmenis, kurie atsakingi už tai, kaip pavyks nupjauti žolė. Tačiau ne paslaptis tai, kad efektyviai, greitai, lygiai nupjauti veją ir ypač estetišką vaizdą išgauti galima tik tuo atveju, jei ašmenys bus aštrūs, t.y., tinkamai pagaląsti. Taigi, šis veiksmas turėtų būti atliekamas reguliariai, nes ilgai ašmenys nebetampa tokie aštrūs, kokie buvo. vis dėlto, tai dar tikrai nereiškia, jog tai ir yra tas veiksmas, kurį turėtų atlikti pats vejapjovės savininkas. Nereikia pamiršti, kad vejapjovės ašmenų galandimas reikalauja ne tik atsakomybės, kad nesusižeistumėte, bet ir specifinių žinių, ir įgūdžių tam. Taigi, bus geriausia, jei pirmasis ašmenų galandimas bus patikėtas profesionalui, o jūs atidžiai stebėsite visą procesą. Ir pasisėmę žinių, kitą kartą šį veiksmą atliksite patys.

Įkraunamos baterijos – patalpoje

Taip jau susiklostė, kad gyvename tokioje šalyje, kur toks darbas kaip vejos pjovimas gali būti bent 5 mėnesius per metus tiesiog pamirštamas. Taigi, visą šį laikotarpį vejai pjauti skirti įrenginiai, taip pat tampa tiesiog nereikalingais. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad nėra visiškai svarbu, kur visą tą laikotarpį savo dienas leis vejapjovė. Labai svarbu, kad prietaisas būtų laikomas sausoje patalpoje. Svarbi yra ir temperatūra: jei prietaisas turi įkraunamas baterijas, jį geriausia laikyti patalpoje, kurioje ištisus metus yra pliusinė temperatūra.

Baką palikite tuščią

Didžioji dalis vejapjovių negalėtų tinkamai veikti, jei nebūtų naudojami degalai. Tačiau sezonui pasibaigus, ir artėjant žiemos periodui, taip pat nereikėtų pamiršti dar vienos svarbios taisyklės. Dauguma žmonių galvoja, kad palikti šiek tiek degalų prietaiso bakelyje nėra nieko blogo. Vis dėlto, šių įrenginių priežiūros ekspertai laikosi priešingos nuomonės, todėl bus geriausia, jei bakelis žiemai bus paliekamas tuščias, o artėjant pirmajam pjovimui – papildomas. Žinoma, svarbu ir tai, kokie degalai naudojami – rinkitės tik aukštos kokybės.

Neįprasti garsai negali būti ignoruojami

Labai dažnai pasitaiko situacijų, kuomet vejapjovė veikia puikia, žolę pjauna sklandžiai bei kokybiškai, tačiau pjovimą lydi neįprasti garsai. Vejos naudotojai matydami, kad rezultatas – vis tiek puikus, dažniausiai tuos garsus yra linkę ignoruoti. Vis dėlto, tai nėra pati geriausia idėja – jei girdimi neįprasti garsai, vadinasi, yra ir tam tikra problema. Ir jos ignoruoti tikrai nevertėtų, nes vėlia tai gali lemti sudėtingą gedimą, kurio remontas pareikalaus daug išlaidų bei laiko. Taigi, vos tik išgirdus neįprastus garsus ir baigus pjovimą iš karto reikėtų kreiptis į specialistus, kad būtų įvertinta situacija ir išspręsta problema.

Svarbu ir tai, kokia žolė pjaunama

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad norint užtikrinti ilgą vejapjovės tarnavimo laiką, labai svarbu ir tai, kokia žolė bus pjaunama. Kitais žodžiais tariant, norėdami, kad šis prietaisas veiktų sklandžiai ir ilgai, niekada nepjaukite šlapios žolės, kadangi ant jos esantys rasos lašeliai padidins tam tikrų vejapjovės dalių korozijos tikimybę. Taigi, prietaisas, o tiksliau – tam tikros jo dalys ims rūdyti, o tuomet jau gali būti reikalingas ir tų dalių keitimas.

Dauguma žmonių yra žmonių yra įsitikinę, kad vejapjovė – prietaisas, kuriuo nesinaudojama kasdien, tad neva ir jos priežiūra yra sudėtingas procesas. Kaip matyti, nieko panašaus – tereikia laikytis vos kelių paprastų taisyklių ir užtikrinsite vejapjovės ilgą bei patikimą tarnavimo laiką, sumažinsite remonto bei netikėtų išlaidų tikimybę. Na, ir, žinoma, galėsite džiaugtis sklandžiu ir maloniu pjovimu procesu bei maksimaliai estetišku rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE