SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-06-08, Ketvirtadienis, 12:30:56 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Išmušė centrinio parko valanda

Išmušė centrinio parko valanda

  • Išmušė centrinio parko valanda

    Renginių aikštėje ketinama tiesti dekoratyviais piešiniais išmargintą asfalto dangą bei numatyti galimybę pastatyti nedidelę sezoninę kavinę. Iliustracija iš projektuotojų vizualizacijos

Juozas GINKUS

Rajono vadovai ruošiasi keisti miesto parko rūbą

Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, sporto aikštyną Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos kultūros namus, baigti remontuoti Lizdeikos gimnaziją ir miesto kultūros centrą, o čia jau tenka atsiprašyti savo skaitytojų, nes pamiršome aprašyti, kas gi laukia šiais metais vieno iš svarbiausių objektų – Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parko, kurį patys radviliškiečiai vadina tiesiog centriniu parku.

Paaiškėjo, kad žymių poslinkių yra ir šioje srityje: jei viskas eisis sklandžiai, šiemet bus pagaliau sutvarkytas techninis parko projektas, įrengti pėsčiųjų takai, išplėsta vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkytos vejos ir rampos riedutininkams. „O tada viskas priklausys nuo tęstinio finansavimo. Gauti šio projekto tolesniam įgyvendinimui pinigų – tai mūsų, kaip rajono vadovų, užduotis“, - „Radviliškio naujienoms“ sakė rajono meras Darius Brazys.

Svarbus visiems radviliškiečiams

Tikriausiai nėra nė vieno radviliškiečio, kuris nežino miesto laisvalaikio ir pramogų parko – daugelis ten eina pasivaikščioti, vedžioja šunis, dalyvauja įvairiuose renginiuose, ateina sportuoti ar tiesiog pasėdėti pavasarį ant suoliuko. Tas miesto parkas užaugino ne vieną miestelėnų kartą ir tikriausiai ne vieną dar užaugins.

Pasikalbėdavau su žmonėmis ir, regis, apie tą parką visi mąstėme vienodai – reikia jį tobulinti, tvarkyti pagal išgales, nes didžiajai miesto gyventojų daliai ši vieta ypač svarbi. Jie ne tik čia leidžia laisvalaikį, sportuoja, bet tiesiog gyvena“, - šypsodamasis apie parko tvarkymo projekto priešistorę šiandien prisimena buvęs rajono meras Antanas Čepononis.

Rajono valdžia keitėsi, o idėja apie laisvalaikio ir pramogų parko tvarkymą – ne. Pagal pirminę viziją, jame buvo numatytos aštuonios zonos: renginių aikštė, serpantinas, aktyvaus poilsio zona, treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelė, centrinis gėlynas, pasivaikščiojimų takas ir lietaus vandens surinkimo telkiniai.

Tiesa, pastarųjų greičiausiai teks atsisakyti, nes pagal projektą parke galima tik uždara vandens nuvedimo sistema, o stovintis vanduo galėtų sukelti nemažai problemų. Tuo tarpu dėl kitų sprendinių esame tikri ir stengsimės, kad tik viskas būtų įgyvendinta“, - teigė rajono meras D. Brazys.

Jo įsitikinimu, jei atnaujinus miesto laisvalaikio ir pramogų parką išaugs ir jo pridėtinė vertė – neabejotinai atsiras norinčiųjų šioje vietoje investuoti, o šalia sutvarkytos erdvės kils ir šalia gyvenančių žmonių būstų kainos.

Naujame parke numatyta daugybė naujovių

Parko techninio projekto rengėjai jau pristatė jį rajono vadovams. Kaip pavyko įgyvendinti viziją? Kokios gi bus pagrindinės miesto laisvalaikio ir pramogų parko naujovės?

Rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės teigimu, parko renginių zonoje numatyta keletas naujovių. „Šioje vietoje ketinama tiesti dekoratyviais piešiniais išmargintą asfalto dangą bei numatyti galimybę pastatyti nedidelę sezoninę kavinę, kuri bus priderinta prie esamo pastato architektūros ir aptarnaus parko bei čia vyksiančių renginių lankytojus“, - sakė ji.

Laisvalaikio ir pramogų parke iš magistralės pusės atsiras ir nauja erdvė – serpantinas, suteiksiantis savitą charakterį poilsio zonai. Vasarą jį bus galima naudoti kaip amfiteatrą lauko kinui, kameriniams koncertams ir kitiems pramoginiams renginiams. Tuo tarpu mokslo metais pedagogai šią vietą galės naudoti ir įvairioms pamokoms ar užklasinei veiklai. Žiemą serpantinas „tarnaus“ kaip kalvelė saugiam važinėjimui su rogutėmis, snieglentėmis ar slidėmis.

Visiškai nauja ne tik Radviliškio rajono, bet ir visos Lietuvos mastu bus sporto aikštelė. Ji išsiskirs ne tik originalia konstrukcija, bet ir paskirtimi bei išvaizda. Čia galės linksmintis riedlentininkai ir kitokio ekstremalaus sporto mėgėjai, bus galima rengti varžybas ir kvapą gniaužiančius pasirodymus“, - pasakojo administracijos direktorė.

Tas pats laukia ir aktyvaus poilsio zonoje, kurioje planuojama įrengti laipiojimo sieneles, imituojančias kopimą į kalnus.

Kol kas nesame iki galo patenkinti miesto parko techniniu projektu. Galbūt dėl to, kad itin įdėmiai ir reikliai į jį pažiūrėjome“, - sakė rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis. Jo teigimu, po pristatymo projektuotojams – IĮ „Ekostogas“ kraštovaizdžio architektei Dovilei Ivanauskienei ir Pauliui Joniui - pateikta daug pastabų ir pasiūlymų, pagal kuriuos visus sprendinius jie dar turi koreguoti. O jau vėliau projektas atsidurs finišo tiesiojoje.

Užduotys jau išdalytos, projektai - suplanuoti

Rajono vadovai sparčiai planuoja miesto laisvalaikio ir pramogų parko tvarkymo darbus. Kai tik bus patvirtintas miesto parko techninis projektas, į darbus privalės kibti Radviliškio miesto seniūnija. Jai šiais metais jau paskirtos užduotys: sutvarkyti pėsčiųjų takus ir rekultivuoti vejas, išplėsti vaikų žaidimų aikštelę ir įrengti rampas riedutininkams.

Šiems darbams atlikti šiais metais jau skirta preliminariai apie 250 tūkstančių litų. „Žinoma, kada parkas visiškai įgis galutinį vaizdą, sunku prognozuoti, nes viskas priklauso nuo finansavimo. Tačiau savo užduotis žinome, tad būtent dėl finansavimo miname kelius pas įvairių ministerijų atstovus. Neabejoju, kad būsime išgirsti“, - optimistiškai nusiteikęs rajono meras D. Brazys.

Tolimesniuose rajono vadovų planuose – laisvalaikio ir pramogų parko poilsio infrastruktūros įrengimas. „Smagu matyti, su kokiu užsidegimu dėl šio projekto sėkmės dirba savivaldybės darbuotojai, o atskirą ačiū noriu pasakyti Radviliškio miesto seniūnui Leonui Grigaliūnui, kuris tikrai įdėjo daug savo pastangų, kad sumanymas pavyktų. Kai dirba tokia vieninga komanda – privalo pasisekti“, - šypsosi administracijos direktorė J. Margaitienė.

Neketinama pamiršti ir kitų projektų. Per artimiausius penkerius metus dėmesys bus skiriamas ir kitiems ne mažiau nei parkas svarbiems projektams - miesto Aušros aikštės ir aplinkinių teritorijų rekonstrukcijai, Eibariškių mikrorajono parko rekreacinės infrastruktūros ir dviračių takų išvystymui, vaikų ir jaunimo žaidimų aikštelių įrengimui viešosiose miesto erdvėse bei Antaniškių parko kompleksiniam atnaujinimui.

Pramogų parke iš magistralės pusės atsiras ir nauja erdvė – serpantinas, suteiksiantis savitą charakterį poilsio zonai. Vasarą jį bus galima naudoti kaip amfiteatrą lauko kinui.

Aktyvaus poilsio zonoje planuojama įrengti laipiojimo sieneles, imituojančias kopimą į kalnus.

Žiemą serpantinas „tarnaus“ kaip kalvelė saugiam važinėjimui su rogutėmis, snieglentėmis ar slidėmis.

Visiškai nauja ne tik Radviliškio rajono, bet ir visos Lietuvos mastu bus sporto aikštelė, kurioje galės linksmintis riedlentininkai ir kitokio ekstremalaus sporto mėgėjai.

Iliustracijos iš projektuotojų vizualizacijos

„Kai dirba tokia vieninga komanda – privalo pasisekti“, - projekto sėkme tiki Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė.

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Dariaus Brazio, atvirų lietaus vandens surinkimo telkinių parke nupręsta atsisakyti, nes stovintis vanduo gali sukelti nemažai problemų.

Redakcijos archyvo nuotr.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas