SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-01-30, Pirmadienis, 17:31:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Žmonės Gera sugrįžti, kai žinai, jog Tavęs laukia

Gera sugrįžti, kai žinai, jog Tavęs laukia

Mieli Šeduvos gimnazijos mokytojai, nuoširdžiai sveikiname Jus rudens lapų nubarstytais takais sugrįžus į mokyklą. Juk smagu grįžti, kai žinai, jog Tavęs laukia. O jei vis dar laukia net po 43-ejų metų, – dvigubas džiaugsmas.

Tą mes, Šeduvos vidurinės mokyklos XXVIII laidos abiturientai, puikiai supratome, kai šią vasarą susirinkome prie mokyklos, o tada užlipome laiptais į trečiąjį aukštą ir suėjome į savo jaukųjį prancūzų kalbos kabinetą. Kaip ir tada, 1971 metų gegužės 25 dieną, kai mūsų mylima auklėtoja Bronė Abromaitienė pakvietė mus į paskutiniąją pamoką, taip ir šį kartą klusniai susėdome (pagal nuotrauką) į savąsias vietas. Tik šį kartą buvome be Auklėtojos, bet jos mielą šypseną pakeitė mūsų klasės draugės muzikos mokytojos Stasės malonus balsas, kuris pasiūlė pradėti pamoką.

Reikėjo papasakoti, ką nuveikėm per tuos prabėgusius 43-ejus metus, prisiminti nuotykį, apie kurį lig šiol nežino bendraklasiai, ir atsakyti į mokytojos va bank (prisiminėm prancūzišką žodį) klausimus. Už tai kiekvienam buvo pažadėtas saldus prizas.

Nors kelių bendramokslių dėl svarbių priežasčių nebuvo pamokoje, visi prieš klasę atsakinėjom taip ilgai, jog prireikė net dviejų pamokų be pertraukos. Klausydamiesi vieni kitų supratome, kokie talentingi mokytojai mus mokė, todėl esam tokie komunikabilūs ir tiek daug nuveikę gerų darbų: visi, baigę vidurinę, mokėmės toliau, dirbom ir dabar kai kurie dar dirbam, visi sukūrėm šeimas, auginom vaikus, o dabar padedam auginti anūkus.

Vadinasi, puikiai išmokome Jūsų, mieli Mokytojai, pamoką, jog reikia mokytis visą gyvenimą. Tą ir darome, todėl iš mūsų - buvusios XIA klasės - „išėjo“ keletas inžinierių, mokytojų, medikų, įvairių žemės ūkio specialistų, bibliotekininkų, gėlininkų, muzikų, dailininkų ir net verslininkų. Daug šiltų žodžių pasakėme apie mus mokiusius mokytojus, prisiminėm jų pavardes ir net vardus. Ypač daug gero ir gražaus kalbėjome apie mūsų mylimą auklėtoją, tikėdamiesi, jog ji iš aukštybių mus girdi ir didžiuojasi mumis.

Baigdami pamoką sudainavome mūsų klasės dainą ir pajuokavome, kaip lemtingai išsipildė jos eilutės: „Kad kiekvienas geras draugas toks ir liktų amžinai, būtinai suduok per petį, būtinai“. Kad nepamirštume šio susitikimo, išmokome mokytojos Stasės pasiūlytą ir naują dainą.

Po pamokos prasidėjo pasivaikščiojimas po mūsų gražiąją mokyklą. Ypač smagu buvo prisiminti visus pokštus tiems, kurie čia mokėsi nuo pirmos iki vienuoliktos klasės. Vaikščiodami didžiavomės, kokioje ypatingoje mokykloje mums teko mokytis. Juk šiais koridoriais kažkada vaikščiojo ir dabartinis Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šaunieji gimnazijos mokytojai, didžiuokitės, jog ne vieną garsų ir žymų žmogų išugdėte Lietuvai. Atsisveikindami su mokykla dar kartą mintyse padėkojome visai mokyklos bendruomenei, kuri taip rūpestingai puošia ir prižiūri mokyklą bei jos aplinką. Žinoma, sustojome ant laiptų ir bendrai nuotraukai – į tas pačias vietas, kaip ir per paskutiniojo skambučio šventę.

Vėliau, aplankę Auklėtojos kapą ir uždegę atminimo žvakutes, susirinkome į kavinę. Nors akį traukė ant stalo sukrauti skanėstai, o nosį kuteno kepsnių kvapai, visi neskubėjo švęsti, nes vis dar norėjosi kalbėtis apie mokykloje praleistus metus, vartyti atsivežtus nuotraukų albumus, pasakoti apie dabartines savo šeimas. Kai susėdome bendrai dainai, daugelis išsitraukėm išsaugotas dainų ir atminimų knygeles. Garsiai skaitėme vienuoliktoje klasėje rašytus atminimus, stebėjomės, kokie buvome tada talentingi ir nuoširdūs.

Dainavome iš knygelių daug to meto dainų: lietuviškų, rusiškų ir net prancūziškų (tokių auklėtoja buvo išmokiusi ne vieną). Mūsų šilto bendravimo ir juoko visą vakarą klausėsi nutilusios Šeduvos miestelio gatvės, nuo karščio pavargusios, bet kupliai žaliuojančios liepos ir po jomis žydinčios gėlės. Ačiū visiems, kurie taip gražiai prižiūri gimtąjį mūsų vaikystės ir jaunystės miestą. Ne vienas miestas galėtų iš jūsų pasimokyti, kaip kurti jaukią aplinką.

Nors buvo labai šilta, jauku ir gera, bet pirmą nakties atėjo laikas skirtis su pažadu, jog po poros metų ir vėl susitiksim. Vienų laukė kelionė į Kauną, kitų - į Klaipėdą, Jurbarką, Alytų, Akmenę, Šiaulius, o Vydmantui reikėjo po kelių dienų išskristi net į Airiją.

Atsisveikindami visi nuoširdžiai dėkojom mūsų bendraklasei Angelei Kliorytei-Buivytienei, be kurios šis susitikimas tikrai nebūtų įvykęs. Tai ji surado mus visus, skambino ne po vieną kartą, tarėsi su mokykla dėl susitikimo (juk vasara) ir nakvynės bendrabutyje, gavo net mūsų klasės dienyną. Ačiū jai ir visiems, kurie padėjo mums susitikti.

Mieli Šeduvos gimnazijos mokiniai, visada atminkite, jog jus moko ir jūsų mokykloje dirba patys geriausi mokytojai. Tegul jų klasių langai jums visą gyvenimą šviečia kaip Laimės žiburys, prie kurio norėsis dar ir dar kartą sugrįžti. Visiems sėkmingų mokslo metų!

Šeduvos vidurinės mokyklos XXVIII laidos XIA klasės abiturientų vardu Zita Giedrikaitė-Cijūnėlienė

Pakartota paskutiniojo skambučio nuotrauka.

Ant tų pačių mokyklos laiptų, tik prieš daugelį metų.

Ir vėl toje pačioje klasėje po 43 metų.

Paskutiniojo skambučio šventė. 

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Su rizikos grupės šeimomis Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre dirba...
Fotografė ir filmų operatorė Kristina Sereikaitė – tikra radviliškietė, šiuo metu gyvenanti...
Garbaus amžiaus radviliškietis Jonas Česnulevičius nepaliauja stebinti - balandžio pradžioje j...
Aštuoni sūnus ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Daugėlaičių kaimo gyventojos...

Nėštumas, motinystė ir vaikų auginimas – temos, subūrusios draugėn penkias Radv...

Savęs menininku nelaikantis radviliškietis dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos ...
Bene populiariausias ir neabejotinai šmaikščiausias šalies hidrometeorologas Naglis Šulija tvir...
Mus pasiekė neįprastas pagalbos šauksmas. Į „Radviliškio naujienų“ redakciją kreipėsi 29...
Tarpukario laikais buvusių garsių ūkininkų Janušauskų sodyba stovi Paežerių kaime, netoli pa...
Rugpjūčio 10 dieną, eidamas šešiasdešimtuosius metus, mirė Eugenijus Kantauskas, Radviliškio...
Mieli Šeduvos gimnazijos mokytojai, nuoširdžiai sveikiname Jus rudens lapų nubarstytais takais s...
Linkėjimai ir nuoširdžiausia padėka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radvi...
Žinantis, ko nori, žingeidus ir šeimyniškas – būtent taip save apibūdina jaunatvišku entuzi...
Rajono gyventojai pastebėjo, kad Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis jau kurį...
Šeduviai Ramūnas ir Karolina Radzišauskai, auginantys penkerių metų sūnų, net nedvejodami pri...
Artėjančios šventės Jelenos ir Augustino Mitkų namuose bus kupinos skardaus vaikų juoko ir ši...

Didžiausios metų šventės visuomet asocijuojasi su virtuvėse besisukiojančiomis &scaro...

Jau beveik dveji metai, kaip du Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įgijo dviejų Radvilišk...
Kai nurimsta Kalėdinis šurmulys ir atkeliauja ilgai laukti Naujieji, daugelis pasiryžta metų pra...
Radviliškio Šeimos labdaros ir paramos fondas gerų žmonių dėka, supratimu, geranoriškumu ir a...
Petras Algirdas Venslovas gimė 1929 metais kovo 6 dieną Kaune. 1936 metais įstojo į Kauno miesto...
Šiaulių apskrities televizijos jau septintą kartą organizuotus metų moters rinkimus „Moteris ...
Penki namuose krykštaujantys vaikai ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Džiugoni...
„Yra laikas, skirtas darbuotis kartu su kolegomis, ir yra laikas, kada jų darbais gali gėrėtis ...
Balsavimas
  • už Kazimierą Račkauskį (Lietuvos socialdemokratų partija)
  • už Ernestą Mončauską (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)
  • už Jolantą Margaitienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
  • už Justiną Pranį (Liberalų sąjūdis)
  • už Gediminą Lipnevičių (Lietuvos regionų partija)
  • už Vytautą Krikščiūną (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
  • už Zitą Žvikienę (Darbo partija)
  • nežinau, nesu apsisprendęs
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas