SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-09-25, Pirmadienis, 17:14:13 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Europos vertybės Lizdeikos gimnazijoje

Europos vertybės Lizdeikos gimnazijoje

Geriausias mokymasis šiuolaikiniam mokiniui – aktyvi veikla. Visi įsivaizduojame pamoką, kuri vyksta klasėje, apibrėžiant pamokos temą bei uždavinius, ir mokytojui vadovaujant ugdymo procesams, siekiame rezultatų. Pamokose ieškome efektyviausių būdų, kurie būtų tinkamiausi siekiant geriausių mokinių rezultatų. Pereinant į atnaujintą ugdymo turinį, nukreiptą į kompetencijų ugdymą, dar labiau kreipsime dėmesį į svarbiausias kompetencijas, reikalingas XXI amžiaus piliečiui. Atnaujinto ugdymo turinio projektas įrodo, kad visi suvokiame: žinios šiuolaikiniam mokiniui nėra esminis dalykas, kurį turi išmokti, bet svarbiausia yra kompetencijos, kurios suteiktų galimybę sėkmingai veikti.

Lietuvos mokyklos aktyviai dalyvauja Erasmus+ programoje, kuri ir suteikia XXI amžiaus mokiniui efektyviausiai mokytis ugdymo veiklose, tobulinti savo kompetencijas ir įgūdžius bei gilinti žinias įvairiose gyvenimo srityse, kurios siejamos su socialiniais, gamtos, humanitariniais ir technologiniais mokslais. Šis mokymosi procesas nestruktūrizuoja išmokimo proceso, bet jį daro veiksmingesnį, įtraukiant mokinius į nepatogias situacijas, sukuriant problemas, apgaubiant juos iššūkiais.

Lizdeikos gimnazija – aktyvi Erasmus+ programos dalyvė, nes įžvelgia veiksmingo mokymosi rezultatus, atkreipiant didelį dėmesį į kompetencijų ugdymą bei socialinių įgūdžių stiprinimą.

 

Šiais mokslo metais Lizdeikos gimnazija įgyvendina Erasmus+ programos projektą „Stipriname Europos vertybes“. Projekto tema gimė prieš keletą metų Europos Sąjungai susiduriant su nuolatiniais iššūkiais: euroskeptikų judėjimas, ksenofobijos protrūkiai, migracijos problemos, tolerancijos stoka ir kitos skaudžios patirtys, kurios erzina Europos bendruomenę.

Jaunimas – stipri jėga, kuri yra atsakinga už šios sąjungos ateitį. Todėl šešios mokyklos iš Bulgarijos, Italijos, Lietuvos, Olandijos, Rumunijos ir Turkijos nutarė bendradarbiauti, siekdamos paskatinti jaunimą aktyviai veikti sprendžiant Europos problemas. Erasmus+ projektas – pirmieji žingsniai, skatinantys jaunimą mąstyti, vertinti ir veikti pradedant nuo savo vietinės aplinkos ir drąsiai žengiant pirmyn.

Projekto darbo metodai: debatai ir viešasis kalbėjimas. Šie įgūdžiai skatina jaunimą mąstyti, argumentuoti savo pasirinkimus, tobulina jų kūrybiškumą, stiprina pasitikėjimą savimi. Galima teigti, mokymasis tarpkultūrinėje aplinkoje stiprina toleranciją ir mažina ksenofobijos apraiškas.

Paaugliai, susirinkę iš šešių Europos mokyklų, Lizdeikos gimnazijoje ieškojo būdų, kaip mažinti vartotojiškumą, kuris kelia didžiausią ekologijos problemą, kaip ugdyti visuomenę sąmoningai vartoti gamtos išteklius.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojai dalijosi patirtimi apie šios temos integraciją į mokomuosius dalykus, organizavo atviras pamokas, aptarė, pasidalijo patirtimi apie veiksmingus ugdymosi metodus.

Kadangi mokymai sutapo su Europos diena, gegužės 9-ąja, svečiai dalyvavo šios dienos šventėje, susitiko su miesto valdžia, pristatė savo projekto idėją.

Viešojo kalbėjimo įgūdžiams tobulinti projekto dalyviai susitiko su Lietuvos parlamentaru Vytautu Juozapaičiu, apsilankė Europos Parlamento biure ir susitiko su biuro vadove Daiva Jakaite.

Į mokymų veiklas įtrauktas ir Lietuvos kultūrinių ir istorinių žinių gilinimas. Projekto dalyviai aplankė Minaičių bunkerį ir išklausė paskaitą apie skaudžią Lietuvos okupacijos istoriją, sužinojo Kryžių kalno atsiradimo istoriją ir legendas, susipažino su Radviliškio miesto ir Lietuvos sostinės istorijomis.

Nors visą savaitę mokiniai nedalyvavo tradicinėse pamokose, tačiau iki pat vakaro dirbo įvairiose projekto veiklose. Akivaizdu, veiklos nebuvo planuojamos pagal mokyklų ugdymo programas, bet gerai įsigilinus į jas, sunku būtų paneigti, kad veiklos buvo labai nutolusios nuo ugdymo turinio.

Tikriausiai dauguma sutiktų, kad debatavimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžiai projekto veiklose yra efektyviau ugdomi nei tradicinio ugdymo veiklose, projekto dalyviai įgijo tarpkultūrinių žinių ir turėjo galimybę apmąstyti savo vartotojiškumo įpročius bei jų įtaką aplinkai.

Erasmus+ programos poveikis mokiniams, mokytojams, bendruomenėms ir mokykloms yra neįkainojamas ugdant kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus XXI amžiaus piliečiui. Tokių projektų įgyvendinimas mokyklose – puiki galimybė tobulinti ir plėsti savo ugdymo programas bei formuoti besimokančią bendruomenę.

Skirmantė Petraitienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazija

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...

Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė sto...

Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas