SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-03-29, Trečiadienis, 22:56:43 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Žmonės Ernestas Mončauskas: „Esu kovotojas, maksimalistas, visus darbus privedu iki galo“

Ernestas Mončauskas: „Esu kovotojas, maksimalistas, visus darbus privedu iki galo“

  • Ernestas Mončauskas: „Esu kovotojas, maksimalistas, visus darbus privedu iki galo“

    Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (sąrašo Nr.7) kandidatas į Radviliškio rajono savivaldybės merus Ernestas Mončauskas.

Kuo arčiau savivaldos rinkimai, tuo didesnio gyventojų palaikymo ir susidomėjimo sulaukia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į Radviliškio rajono merus Ernestas Mončauskas. Nors visame krašte turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nežinotų Radviliškio miesto seniūno Ernesto Mončausko, tačiau gyventojams rūpi ne tik darbinė būsimo mero veikla, bet ir jo asmeninis gyvenimas, charakterio savybės bei laisvalaikio pomėgiai... Juk nuo to, kaip politikas elgiasi asmeniniame gyvenime, didele dalimi priklauso ir jo visuomeninė veikla.

Ernestas Mončauskas neslepia, kad nėra pratęs kalbėti apie save ir nemėgsta lįsti į kameras. „Man labiau patinka, kai apie mane kalba mano darbai arba kiti žmonės, kuriuos teko sutikti. Bet suprantu, kad nusprendęs kandidatuoti į rajono merus negaliu turėti paslapčių“, - sako Ernestas ir pakviečia atviram pokalbiui.

Pedagoginiame kelyje – daug neužmirštamų akimirkų

„Gimiau prieš 39-erius metus Radviliškio mieste. Šeimoje esu vidurinis vaikas, turiu vyresnį brolį ir jaunesnę sesę. Iki šiol su savo šeima puikiai sutariame, esame atrama vienas kitam. Radviliškyje augau, mokiausi, daug laiko leidau karatė sporto salėje, turiu juodą diržą.

Esu įgijęs kūno kultūros ir sporto pedagogo aukštąjį išsilavinimą. Daugiau nei 10 metų dirbau Radviliškio rajono švietimo įstaigose kūno kultūros mokytoju-metodininku“, - savo biografijos faktus vardija radviliškietis.

Savo sukauptą sportinę ir dvasinę patirtį Ernestas Mončauskas stengėsi perteikti ir rajono jaunimui, dirbdamas mokytoju. „Per neformalųjį ugdymą su jaunimu užsiimdavome ne tik kovos menais, bet ir kitomis sporto šakomis. Esu vienas iš pradininkų mergaičių futbolo atsiradimo mūsų rajone. Pradėjęs dirbti vienoje mažiausių rajono mokyklų, Pašušvio pagrindinėje, subūriau mergaičių futbolo komandą, kuriai trejus metus Šiaulių apskrityje nebuvo lygių. Tuomet „Lady golo“ turnyre iš 300 dalyvavusių komandų Pašušvio mergaitės pateko į geriausių 10-tuką“, - džiugias akimirkas prisimena Ernestas Mončauskas.

Vyras neslepia, kad pedagogika jo gyvenime tikrai užima didelę dalį. „Bedirbant Pašušvio pagrindinėje mokykloje ji buvo uždaryta, todėl puikiai iš vidaus žinau, koks tai didelis praradimas visai bendruomenei, kokias emocijas atneša tokie drastiški mokyklų uždarymai“, - nusivylimo dėl valdžios sprendimo buvęs mokytojas neužmiršta iki šiol.

Jam teko dirbti ne tik Pašušvyje, bet ir Sidabravo gimnazijoje, Baisogalos mokykloje-darželyje, Palonuose, Grinkiškyje, Šaukote, Šiaulėnuose... Ir visur sutiko daugybę puikių žmonių.

Karatė kovos menai grūdino valią ir ugdė charakterį

Nuo vaikystės Ernestas Mončauskas sportavo karatė kovos menus, ir tai turėjo milžinišką įtaką jo charakteriui ir gyvenimo būdui. Ne paslaptis, kad šis sportas ugdo kantrybę, moko pagarbos vyresniems, padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Radviliškietis ne kartą yra tapęs Lietuvos karatė čempionu ir prizininku.

„Sporto klubą „Rytų kovotojas“ įkūriau daugiau nei prieš dešimtmetį. Vaikus ir jaunuolius pradėjau mokyti karatė ir Muay-thai kovos menų. Sporto klubas tapo labai populiarus tarp rajono bendruomenės, netrukus atidarėme filialą ir Baisogaloje, kuriam iki šiol vadovauja treneris Ričardas Mačiunskas, puikus mano kolega ir taip pat Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į savivaldybės tarybą. Sporto klubo auklėtiniai, apvažiavę didelę dalį Europos, iki šiol garsina Radviliškio rajoną ir Lietuvą tarptautinėse arenose“, - savo auklėtinių laimėjimais tarsi savais džiaugiasi karatė kovotojas ir treneris.

Dirbdamas seniūnu įsiklausė į gyventojų nuomonę

Ernestas Mončauskas neslepia, kad politika jį domino visada, rūpėjo, kodėl priimami vienokie ar kitokie sprendimai, kodėl ne visada sprendimai būna teisingi ir atnešantys naudą bendruomenei.

„Nuo 2017 metų dirbu Radviliškio miesto seniūnu. Pakeitęs profesiją įgijau viešojo valdymo magistro kvalifikacinį laipsnį. Darbas šiose pareigose visada man kuždėjo, kad turiu daugiau tartis su bendruomene, norėjosi pritraukti žmones arčiau savivaldos, pradėjau organizuoti gyventojų sueigas, įtraukti visuomenę į sprendimų priėmimą, nes manau, kad iniciatyvos, kurios gimsta iš pačių gyventojų, turi didesnę pridėtinę vertę mums visiems.

Tačiau dirbdamas miesto seniūnu neturiu galimybės formuoti politikos ar priimti sprendimus pasitaręs tik su savo komanda, nes miesto seniūnija yra Savivaldybės administracijos padalinys, kurio veikla turi būti derinama su Savivaldybės vadovais, o nuomonės dažnai nesutapo“, - kaip pribrendo sprendimas pasukti į politiką, atskleidžia Ernestas Mončauskas.

2019 metais jis dalyvavo rinkimuose ir buvo išrinktas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariu. „Netrukus buvau paskirtas Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, tačiau po kelių mėnesių nusprendžiau grįžti atgal į Radviliškio miesto seniūno pareigas, nes supratau, kad eidamas direktoriaus pavaduotojo pareigas turėsiu būti tik marionetė, o sprendimus priims kiti. Šis kelias – ne man“, – savo sprendimo motyvus paaiškina Ernestas Mončauskas.

Tėvai mokė būti sąžiningu, gerbti žmones ir laikytis žodžio

„Turiu begalę idėjų ir sumanymų ne tik miestui, bet ir visam rajonui, todėl nusprendžiau burti bendraminčius ir kurti naują politinę jėgą - taip atsirado Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio skyrius. Bendraminčiai pasitikėjo manimi ir iškėlė mano kandidatūrą dalyvauti Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimuose. Didžiuojuosi suburta komanda, jos noru ir siekiu dirbti rajonui žmonių labui, žinoma, jei tik gyventojai suteiks mums šią galimybę“, - viliasi pašnekovas.

Ernestas Mončauskas yra vedęs, žmona Lina - ilgametė valstybės tarnautoja, šiuo metu rajono Savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotoja, sukaupusi nemažą patirtį daugybėje vietos savivaldos sričių. Politikas turi du sūnus ir dukrą.

„Su šeima mėgstame slidinėti, būti gamtoje, ja rūpintis, stebėti gyvūnų elgseną įvairiais metų laikais. Meilę gamtai ir sportui stengiuosi perduoti ir savo vaikams, auklėti juos taip, kaip mane auklėjo tėvai, būti sąžiningu, gerbti žmones ir laikytis duoto žodžio.

Mano charakterio savybės, kurios verčia mane siekti maksimaliai geriausių rezultatų visose srityse, atvedė mane ir į šį momentą, kai prašau rajono gyventojų patikėti man Radviliškio rajono vairą. Gyvename labai sudėtingame geopolitiniame kontekste, todėl svarbu rajono vairą patikėti jaunam, energingam, iššūkių nebijančiam vadovui, kuris sugeba iš pirmo žvilgsnio kitiems atrodančius nerealius planus paversti realybe. Mūsų laukia dideli darbai, maksimaliai stengsiuosi mūsų kraštą išvesti iš sąstingio visose srityse, siekti tokių tolių, apie kuriuos kitų galvos net neišneša. Kviečiu patikėti manimi ir mano komanda, mes jus nustebinsime, bet tikrai nenuvilsime“, - užtikrintai sako Ernestas Mončauskas.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ PK sąskaitos. Užs. Nr. PKI-22/08.

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Su rizikos grupės šeimomis Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre dirba...
Fotografė ir filmų operatorė Kristina Sereikaitė – tikra radviliškietė, šiuo metu gyvenanti...
Garbaus amžiaus radviliškietis Jonas Česnulevičius nepaliauja stebinti - balandžio pradžioje j...
Aštuoni sūnus ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Daugėlaičių kaimo gyventojos...

Nėštumas, motinystė ir vaikų auginimas – temos, subūrusios draugėn penkias Radv...

Savęs menininku nelaikantis radviliškietis dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos ...
Bene populiariausias ir neabejotinai šmaikščiausias šalies hidrometeorologas Naglis Šulija tvir...
Mus pasiekė neįprastas pagalbos šauksmas. Į „Radviliškio naujienų“ redakciją kreipėsi 29...
Tarpukario laikais buvusių garsių ūkininkų Janušauskų sodyba stovi Paežerių kaime, netoli pa...
Rugpjūčio 10 dieną, eidamas šešiasdešimtuosius metus, mirė Eugenijus Kantauskas, Radviliškio...
Mieli Šeduvos gimnazijos mokytojai, nuoširdžiai sveikiname Jus rudens lapų nubarstytais takais s...
Linkėjimai ir nuoširdžiausia padėka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radvi...
Žinantis, ko nori, žingeidus ir šeimyniškas – būtent taip save apibūdina jaunatvišku entuzi...
Rajono gyventojai pastebėjo, kad Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis jau kurį...
Šeduviai Ramūnas ir Karolina Radzišauskai, auginantys penkerių metų sūnų, net nedvejodami pri...
Artėjančios šventės Jelenos ir Augustino Mitkų namuose bus kupinos skardaus vaikų juoko ir ši...

Didžiausios metų šventės visuomet asocijuojasi su virtuvėse besisukiojančiomis &scaro...

Jau beveik dveji metai, kaip du Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įgijo dviejų Radvilišk...
Kai nurimsta Kalėdinis šurmulys ir atkeliauja ilgai laukti Naujieji, daugelis pasiryžta metų pra...
Radviliškio Šeimos labdaros ir paramos fondas gerų žmonių dėka, supratimu, geranoriškumu ir a...
Petras Algirdas Venslovas gimė 1929 metais kovo 6 dieną Kaune. 1936 metais įstojo į Kauno miesto...
Šiaulių apskrities televizijos jau septintą kartą organizuotus metų moters rinkimus „Moteris ...
Penki namuose krykštaujantys vaikai ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Džiugoni...
„Yra laikas, skirtas darbuotis kartu su kolegomis, ir yra laikas, kada jų darbais gali gėrėtis ...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas