SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-01-30, Pirmadienis, 16:43:18 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Duris atvėrė „Imantų“ bendruomenės namai

Duris atvėrė „Imantų“ bendruomenės namai

 • Duris atvėrė „Imantų“ bendruomenės namai

  „Imantų“ bendruomenė nuo šiol veiklą vykdys renovuotame pastate. Editos Šiaulianskienės nuotraukos

2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio pastato, kuriame būtų galėjusi burtis ir vykdyti nuoseklią veiklą. Tik didelėmis bendruomenės žmonių pastangomis pagaliau iš dalies baigtas renovuoti šiaudų namas, visų imantiškių meiliai vadinamas šiaudinuke.

Džiugiai nuteikė bendruomenės namų aplinka

Kasmet liepos trečiąjį šeštadienį Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ sukviečia kraštiečius į tradicinį susitikimą. Šį kartą susitikimas buvo ypatingas – visi susirinko iš griuvėsių prikelto pastato – šiandien jau „Imantų“ bendruomenės namų – kieme. Iki renginio pradžios susirinkusieji dairėsi po bendruomenės namų aplinką, džiaugėsi dailiai nušienauta teritorija, besiskleidžiančiais jurginų žiedais ir kitoje kelio pusėje, buvusio šiukšlyno vietoje, įrengtais gėlynais, pėsčiųjų takeliu, vandens lelijų žiedais vandens telkinyje, vadinamame Imantėliu.

Šventėje netrūko garbių svečių

Į šventę susirinko didelis būrys – apie pusę tūkstančio vietos ir aplinkinių vietovių gyventojų bei svečių, kuriems svarbus tarpusavio bendradarbiavimas, kurie moka kartu nuoširdžiai pasidžiaugti ir įvertinti pastangas gražiau, kultūringiau gyventi, rūpintis savo krašto žmonėmis. Tarp svečių buvo „Imantų“ bendruomenės narė, Seimo narė Virginija Baltraitienė, ką tik paskirta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministre. Svečiavosi Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ atstovės Andželika Barčkienė ir Edita Šiaulianskienė, Baisogalos seniūnijos seniūno pavaduotoja Aldona Vaičiurgienė, kaimyninių bendruomenių vadovai Virginija Našlėnienė, Gitana Kemešienė, Artūras Radžiūnas, Baisogalos mokyklos-darželio direktorė Vita Poškienė, Grinkiškio kredito unijos vadovė Jolanta Mižutavičienė, „Sidabrinės gijos“ vadovė Ona Švedienė, įmonės „Auridana“ vadovas, Baisogalos seniūnaitis, „Imantų“ bendruomenės narys Aurimas Gaidžiūnas, ūkininkas Rimantas Budreckas, buvęs Baisogalos miestelio bendruomenės vadovas, Baisogalos garbės pilietis Algirdas Stikliūnas, Baisogalos garbės pilietė Irena Birutė Žmoginienė, dailininkė Inga Ginkevičiūtė, Jurijaus Andrašiūno, iš kurio buvo įsigytas bendruomenės namų pastatas, giminaičiai, Baisogalos klebonas Tomas Janavičius, kiti garbūs svečiai.

Pirmininkas apžvelgė nueitą kelią

Šventė prasidėjo tradiciniu parašiutininkų pasirodymu – jau treti metai, kai tradicinės šventės metu Šiaulių parašiutininkų klubo vyrai nusileidžia į bendruomenės teritoriją. Kaip visada, jie iš dangaus nusileido su trimis vėliavomis: Lietuvos, Europos Sąjungos ir „Imantų“ bendruomenės. Vėliavos buvo iškilmingai perduotos bendruomenės vyrams ir, aidint fanfaroms, iškeltos. Nuskambėjo Lietuvos ir Europos Sąjungos himnai, atliekami puikaus kolektyvo – Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestro (vadovas – maestro Vilimas Malinauskas). Šventės pradžioje „Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius trumpai apžvelgė bendruomenės nueitą kelią, nurodė svarbiausias veiklos sritis. Kaip teigė pirmininkas, bendruomenė pateikė 7 projektus, iš kurių finansavimą gavo šeši, o šių projektų piniginė išraiška – per 300 000 litų. Svarbiausias projektas – be abejo, pastato rekonstrukcija ir amatų kiemelio įkūrimas. Pirmininkas padėkojo bendruomenės žmonėms, kurie visuotinio susirinkimo metu nusprendė pastato negriauti, o jį rekonstruoti, išsaugant šiaudinio namo statybos technologijas, todėl šiandien turi unikalų namą – vienintelį tokį visame Radviliškio rajone.

R. Vaitkevičius papasakojo susirinkusiesiems apie tradicines bendruomenės šventes, paminėjo talkas „Darom“, į kurias visada gausiai renkamasi, bendruomenės narių išvykas. Anot pirmininko, kitos bendruomenės galėtų pavydėti „Imantams“ susiklausymo, žmonių geranoriškumo, pastangų puošti, tvarkyti savo teritoriją, atsiliepti į kvietimą padėti kas kuo gali. R. Vaitkevičius padėkojo visiems geros valios žmonėms, kurie kokiu nors būdu prisidėjo prie bendruomenės gerovės kūrimo. Padėkojo už „Imantų“ bendruomenės adresu išsakomus šiltus, gerus žodžius, kurie skatina ir toliau dirbti, nenuleisti rankų.

Kalbos pabaigoje R. Vaitkevičius paprašė tylos minute pagerbti tuos priestočio žmones, kurie išėjo Anapus per trejus su puse bendruomenės gyvavimo metų.

Sveikinimų buvo gausu

Susirinkusiųjų dėmesys buvo skirtas ne vien imantiškiams, tądien atidarantiems bendruomenės namų duris. Dėmesio susilaukė Virginija Baltraitienė, kurią visi kalbėjusieji sveikino tapus žemės ūkio ministre.

Taigi šventėje netrūko gražių žodžių, linkėjimų, nuostabių puokščių ir vertingų dovanų.

Liaudies meistrė Bronė Žundienė padovanojo bendruomenei keramikinį herbą.

V. Baltraitienė jaudindamasi kalbėjo, jog pati jaučiasi priestotiškė, nes čia gyveno jos tėvai, čia prabėgo jos vaikystė ir jaunystė, čia vasarodavo jos vaikai, iš čia patys gražiausi prisiminimai. Seimo narė pasidžiaugė, kad imantiškiai sėkmingai pasinaudojo ES parama ir dabar turi bendruomenės namus. Ji palinkėjo, kad pastatas vietos žmonėms būtų kaip namai, kad sujungtų juos ir varge, ir džiaugsme.

Bendruomenės namai sulaukė pirmųjų lankytojų

Po oficialių kalbų prasidėjo antroji šventės dalis. Juostelę perkirpo ir bendruomenės namų duris atvėrė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius. Baisogalos klebonas Tomas Janavičius pašventino pastatą. Pagrindinė jo kalbos mintis buvo tokia: kokiu saiku seikėsite, tokiu ir jums bus atseikėta. Metaforine kalba prabilęs į klausytojus, klebonas palietė opų klausimą: pirmiausia reikia ką nors duoti bendruomenei, kad galėtum ką nors iš jos gauti.

Į pastato pirmąjį aukštą sugužėję renginio dalyviai buvo pakviesti prie bendro stalo, kurį palaimino klebonas Tomas Janavičius. Pasistiprinę žmonės galėjo apžiūrėti parodėles. Savo rankų darbo gaminius eksponavo bendruomenės narės Zofija Grigaitienė, Jūratė Visockienė, Raimonda Laužikaitė ir svečias iš Pakiršinio kaimo Vacys Stulginskas. Veikė ir nuotraukų paroda. Buvo eksponuojamos nuotraukos iš bendruomenės gyvenimo ir Vidmanto Vingelio surinktos 20 amžiaus pradžios priestočio nuotraukos.

Norintieji galėjo savo įspūdžius išsakyti atsiliepimų knygoje.

Linksmybės baigėsi po vidurnakčio

Vėliau svečiai buvo pakviesti pasiklausyti koncerto. Jiems grojo Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestras (vadovas – maestro Vilimas Malinauskas). Keletą romansų padainavo Pociūnėlių kultūros namų moterų ansamblis „Smetoniškos panelės“ (vadovė – Genutė Vorienė). Didelę programą atliko Palonų daugiafunkcio centro folklorinis ansamblis „Atgaiva“ (vadovas – Arūnas Kotinskas). Koncerto pertraukos metu buvo apdovanoti neseniai vykusios bendruomenės sporto šventės rungčių nugalėtojai ir prizininkai.

Po puikaus koncerto vyresnio amžiaus klausytojai ėmė skirstytis, jų vietas šokių aikštelėje užėmė jaunimas, kuris linksminosi iki pirmos valandos nakties.

Šventės rimtimi rūpinosi policijos darbuotojai.

Vidurnaktį dangų nušvietė saliutai.

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ informacija

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ nariams už siekį gražinti aplinką ir kurti kaimo gerovę padėkojo ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministre tapusią Seimo narę Virginiją Baltraitienę pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

„Imantų“ bendruomenės namų atidarymo švente džiaugėsi ir kraštiečiai, ir svečiai.

Vėliavas tradiciškai imantiškiams perdavė Šiaulių parašiutininkų klubo nariai.

Juostelę perkirpo ir bendruomenės namų duris atvėrė Savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir bendruomenės „Imantai“ pirmininkas Rimantas Vaitkevičius.

 

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
 • už Kazimierą Račkauskį (Lietuvos socialdemokratų partija)
 • už Ernestą Mončauską (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)
 • už Jolantą Margaitienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)
 • už Justiną Pranį (Liberalų sąjūdis)
 • už Gediminą Lipnevičių (Lietuvos regionų partija)
 • už Vytautą Krikščiūną (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
 • už Zitą Žvikienę (Darbo partija)
 • nežinau, nesu apsisprendęs
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas