NULL

Briketai – gamtos šiluma jūsų namams

Briketai – kietojo kuro rūšis, kuri dėl savo gerųjų savybių ir efektyvumo namų šildymui jau spėjo užsitarnauti gerą vardą. Žinoma, vien pasakyti, kad briketai puikiai tinka efektyviam bei, palyginus, nebrangiam namų šildymui, būtų maža, todėl labai trumpai aptarsime esminius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti apie šią biokuro rūšį.

Kas yra briketai?

Briketai yra kietojo biuro rūšis, gaminama iš įvairių medžių pjuvenų, saulėgrąžų lukštų, šiaudų ir kitų organinės kilmės medžiagų. Gerai išdžiovintos pjuvenos at kita gamybos medžiaga yra supresuojama, nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, įskaitant klijus. Kokybiški briketai įprastai yra žymimi raidžių deriniais, kur derinys „RUF“, pavyzdžiui, nurodo, kad briketas yra plytų formos bei mažesnių išmatavimų, raidžių deriniu „NESTRO“ yra žymimi cilindro formos briketai ir pan.

Ar visi briketai vienodi?

Galima būtų manyti, kad visi medžio briketai yra vienodi, bet taip nėra. Žinoma, visi briketai yra skirti tai pačiai funkcijai atlikti, tačiau jų savybės, priklausomai nuo to, ar jie pagaminti iš saulėgrąžų lukštų, ąžuolo, uosio, beržo ar kitų lapuočių bei spygliuočių pjuvenų, ar iš šiaudų ar kitų gamtinės kilmės medžiagų, skiriasi. Gamybos medžiaga nulemia tai, kad skiriasi briketų šilumingumas, kaloringumas, peleningumas bei drėgnis.

Kodėl verta rinktis briketus namų šildymui?

Pagrindinė priežastis, dėl kurios verta rinktis briketus savo namų šildymui, yra jų didelis šiluminingumas, t. y., degdami briketai išskiria ženkliai daugiau šilumos nei, pavyzdžiui, malkos. Šis biokuras degimo metu taip pat išskiria minimalų sieros kiekį bei palieka labai mažai pelenų. Degdami lapuočių briketai, saulėgrąžų lukštų ir kiti briketai taip pat išskiria mažiau degimo produktų, kurie kemša kaminus, todėl kaminų valymas tikrai nevargins.

Briketus verta rinktis ir dėl jų „draugiškumo“ žmonių sveikatai bei aplinkai: šis biokuras degimo proceso metu į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Ekologiškas biokuras yra naudingas ne tik namų šildymui. Pelenai, likę sudegus briketams, taip pat gali būti panaudojami kaip efektyvi trąša.

Lyginant su malkomis, itin populiariu ir daugybę metų naudojamu biokuru, briketai dega pastebimai ilgiau, o tai reiškia, kad norint, jog namuose būtų šilta, Jums nereiks taip dažnai eiti pakrauti krosnių ar kietojo kuro katilų.

Ar briketai tinka tik krosnims ir kietojo kuro katilams kūrenti?

Briketai puikiai tinka ne tik kietojo kuro katilams bei krosnims kūrenti. Jais taip pat galima kūrenti ir židinius bei krosneles. Na, o pasirinkus beržo pjuvenų briketus, juos galėsite panaudoti ir maisto ruošimui griliuose, šašlykinėse ir kitose lauko kepsninėse.Turėkite omenyje, kad dėl didelio kaitrumo briketais derėtų kūrenti kitaip nei malkomis, t. y., briketų negalima krauti iki kietojo kuro katilo ar krosnies viršaus ir būtina stebėti temperatūros svyravimus katile.

Kokie reikalavimai keliami briketų sandėliavimui?

Briketus sandėliuoti nėra sudėtinga. Kompaktiškai supakuotas biokuro pakuotes galima lengvai sukrauti vieną ant kitos. Jos užims mažiau vietos, o ir sandėliavimo vieta atrodys tikrai tvarkingai. Visų rūšių briketai nėra atsparūs drėgmės poveikiui, todėl jų sandėliavimui būtina pasirinkti sausas, vėdinamas bei uždaras patalpas, kuriose nesikaupia drėgmė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE