SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-12-06, Antradienis, 12:56:58 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Baisogaloje vėl atversta Pasididžiavimo knyga

Baisogaloje vėl atversta Pasididžiavimo knyga

  • Baisogaloje vėl atversta Pasididžiavimo knyga

    Pasididžiavimo knygoje už tėvą pasirašo V. Žeromskio duktė Birutė Žeromskaitė Panumienė. Šalia – į Pasididžiavimo knygą taip pat įrašyta Vilija Kaščionienė, Baisogalos kultūros namų vadovė.

475-ąjį gimtadienį šventusi Baisogala savus ir viešinčius miestelyje svečius stebimo mokėjimu linksmintis. Tris dienas netilo baisogališkių muzikos ir šokių kolektyvų koncertai, ūžė sporto renginiai, skambėjo Baisogala, pilna juoko ir džiugesio.

Į šventę atvykęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, sveikindamas baisogališkius su švente, linkėjo miesteliui dar ilgai gyvuoti. „Labai džiugu, kad miestelis vis gražėja, o miestelio dienos – visų laukiama šventė, kurioje yra puiki proga susitikti su draugais ir bičiuliais, giminėmis, kurie kažkada čia gyveno, augo, mokėsi ar dirbo, o šiandien atvyko pasidžiaugti kartu su visais, pabūti šventiniame šurmulyje“, – sakė jis. Baisogalos seniūnijai gimtadienio proga jis įteikė piniginę dovaną. Visus, švenčiančius Baisogalos gimtadienį, pasveikino ir LR Seimo narė Virginija Baltraitienė.

Į Pasididžiavimo knygą, tradiciškai kasmet papildomą, šiemet jau dešimtą kartą atverstą, šalia jau esančių 55 Baisogalos garbės piliečių pavardžių ir septynių Baisogalos garbės įstaigų įrašytos dvi naujos pavardės tų, kuriuos prisimins ir gerbs dar ne viena baisogališkių karta: šviesaus atminimo Vlado Žeromskio, Baisogalos krašto šviesuolio, muzikanto, poeto, visuomenininko, ir Vilijos Kaščionienės, Baisogalos kultūros namų vadovės, puoselėjančios senąsias ir kuriančios naujas Baisogalos švenčių tradicijas, nuolat besirūpinančios, kaip ir kuo nustebinti baisogališkius ir tarsi iš gilaus, neišsemiamo šaltinio nuolat traukiančios vis naujas idėjas. Knygoje už jau Anapilin išėjusį tėvą pasirašė duktė Birutė Žeromskaitė Panumienė. Vlado Žeromskio knygą ,,Vadinkite mane sėjėju“ pristatė autoriaus duktė Birutė ir knygos redaktorė Regina Vaitkevičienė. Įamžinti tėvo atminimą Birutę paskatino Radviliškio viešojoje bibliotekoje dirbanti redaktorė Gražina Dunauskienė. Į knygos puslapius sudėti V. Žeromskio atsiminimai apie tremties metus, šeimos nuotraukos, jo eilėraščiai.

Po renginio Baisogalos kultūros namuose visi svečiai susirinko Baisogalos miestelio centrinėje aikštėje į šventės atidarymo ceremoniją. Čia parašiutininkai, baikeriai ir jaunieji šauliai iškilmingai įvežė ir iškėlė Lietuvos, Europos Sąjungos ir Baisogalos seniūnijos vėliavas. Trijų dienų šventės pradžią paskelbė trys patrankos salvės: už Lietuvą, už Laisvę, už Baisogalą.

Vakare baisogališkius į koncertą pakvietė romansų vakaras „Nebegrįšiu laukų takeliu“, jame romansus dainavo ir klausančiųjų širdis graudino 21 kolektyvas iš Baisogalos, Radviliškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio ir Raseinių.

Tą pačią dieną Baisogaloje atidarytas sporto klubas „Auridana“, kuriai įrengti pagal įgyvendinamą vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ strategiją „Gyvenimo kokybės gerinimas Radviliškio rajono kaimo vietovėse“ Leader metodu, skirta apie 137 tūkstančius litų paramos. Baisogališkiai joje galės turiningai leisti laisvalaikį, sportuoti. Jų lauks treniruokliai, uždara teniso aikštelė, krepšinio ir futbolo aikštelės.

Šventėje baisogališkiams koncertavo Vilniaus jaunimo bigbendas ,,The Magic Time Orchestra“ (vad. Eugenijus Vedeckas), kamerinis ansamblis VšĮ ,,Vilniaus arsenalas“ (vad. R. Romoslauskas), grupė „Išjunk šviesą“, Baisogalos kultūros namų kolektyvai „Dainoriai“, „Daina-va“, ,,Žvangulis“, šoko vyresnių ir jaunųjų baisogališkių choreografiniai kolektyvai.

Birželio 14-ąją Baisogaloje prisiminti tie, kurie buvo ištremti iš savo gimtųjų namų ir niekada į juos nebegrįžo iš Sibiro platybių. Atsiminimų popietėje pristatyta knyga ,,Kai skausmu aidėjo širdys“ (sudarytojos – Irena Žmoginienė ir Regina Vaitkevičienė). Knygos sudarytojos padėkojo visiems prisiminimais pasidalijusiems, knygos išleidimą parėmusiems žmonėms.

Baisogalos dvare organizuotoje konferencijoje kalbėta apie Baisogalos dvaro įtaką regioninei kultūrai, gyvulininkystės mokslo plėtrą, apie dvarų heraldiką pasakojo Baisogalos garbės pilietis, Nacionalinės premijos laureatas Arvydas Každailis.

Trečioji šventės diena buvo skirta šeimoms, vaikams. Aplankyti ir dėmesiu apdalyti Baisogalos ligoninės ir globos namų ligoniai, jiems įteikti Dailės mokyklos Baisogalos klasės mokinių ir Baisogalos žmonių su negalia skyriaus padaryti darbeliai, daug dėmesio skirta saugaus eismo ir saugumo klausimams, į dangų paleista šeimos ateities svajonė. Visi norintieji galėjo apžiūrėti Krašto apsaugos savanorių demonstruotą ginkluotę, vaišinosi kareiviška koše, kurią virė šauliai ir Baisogalos bendruomenė.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Baisogališkius sveikina Darius Brazys, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...

Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio ...

Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Baisogalos mokyklos–darželio auklėtiniai kiekvienais metais sveikina savo mamas, skirdami joms p...
Neseniai iš Maskvoje vykusio tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Zvučit M...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje surengtas seminaras „Bibliotekos žaisloteka: realybė ir viz...
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė paro...
Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje suburtos geriausios ir daugiausiai skaitančios Radvili...
2014 m. birželio 10–12 dienomis Radviliškio miesto kultūros centras organizuoja nemokamą vaik...
1989 m. rugpjūčio 23 d. žmonės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sudarė ilgiausią
Radviliškio miesto kultūros centras Gegužės 2-31 d. Fotografo Rimanto Petriko personalinė par
Kalendorinė vasara prasidėjo dviem gražiomis šventėmis – birželio 1-oji, Tarptautinė vaikų...
Radviliškio viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje baigta eksponuoti Gitanos Evseičikaitės ...
Gegužės 31 dieną jubiliejinė – 50-oji – „Poezijos pavasario 2014“ paukštė „nutūpė...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 8 d. Kojinių mezgimo čempionatas ir folkloro šve...
Ir vėl pražydo ilgai lauktos putotos kvapniosios alyvos ir vėl į Raudondvario kaimo biblioteką ...
Šeduvoje įvyko respublikinis jaunimo ir suaugusiųjų vokalinių ansamblių festivalis-konkursas ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 14 d. 13.00 val. Gedulo ir vilties dienos renginys ...
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro kino salėje veikia tapytojos ...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 23–24 d. 22.00–2.00 val. Vasarvidžio nakties p...
475-ąjį gimtadienį šventusi Baisogala savus ir viešinčius miestelyje svečius stebimo mokėjim...
Radviliškio miesto kultūros centras Birželio 28 d. 13.00–23.00 val. Radviliškio miesto švent...
Radviliškio parapijos tikintieji dalyvavo tradicinėje Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių...
Balsavimas
  • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
  • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
  • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
  • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas