SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2022-08-15, Pirmadienis, 09:09:58 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Įvairenybės Atraskite Druskininkus: ką pamatyti, kur pavalgyti, ką veikti?

Atraskite Druskininkus: ką pamatyti, kur pavalgyti, ką veikti?

Druskininkai – tai vienas gražiausių Lietuvos kurortų šalies pietuose, Dzūkijoje. Šis miestas – seniausias ir didžiausias visus metus veikiantis purvo ir klimatinis kurortas, kuriame gali atsipalaiduoti, gerai praleisti laiką ir atsiriboti nuo didžiųjų miestų šurmulio tiek dideli, tiek maži.

Druskininkuose yra trys šventyklos, aštuonios sanatorijos, išties daug poilsiui skirtų centrų, viešbučių, keli parkai. Tad, ką verta pamatyti, aplankyti, kur būtina pavalgyti bei kur pailsėti šiame mieste?

Ką veikti Druskininkuose: pramogos

Muzikinis fontanas mieste veikia kasdien nuo 10 val. ryto iki 23 val. vakaro. Norintiems išties įsimintino laiko, siūloma užsisakyti norimą melodiją, pagal kurią fontanas „šoks“. Melodiją užsisakyti galima numeriu 1670, žinutės laukelyje įrašius dainos kodą (kodus galite pamatyti akvapark.lt puslapyje).

Keltuvas tai nuostabi vieta tiems, kurie miestą nori pamatyti iš paukščio skrydžio. Suaugusieji nuo 18 metų keltuvu pirmyn – atgal gali keliauti už 6 eur. Tuo tarpu moksleiviai ir senjorai – už 5,5 eur. Vaikai iki 4 metų gali keliauti nemokamai. Lynų kelio ilgis – net 1161 m, o važiavimo laikas į vieną pusę trunka 7,5 min.

Viena populiariausių pramogoms skirtų vietų mieste – Druskininkų vandens parkas. Akvaparke rasite 20 pirčių, vandens pramogų erdvę, kurioje yra 6 nusileidimo kalneliai, 4 baseinai (didysis baseinas, jūros bangų baseinas, sraunioji upė ir sūkurinės vonios). Taip pat galėsite išbandyti vaikų erdvę, piceriją ir net naktinį klubą.

Lankytinos vietos Druskininkuose

Druskininkų gyventojai juokiasi, kad, čia, žodis „skubėti“ neegzistuoja. Į miestą vieni sugrįžta namo, o kiti atvyksta atrasti didmiestyje pasislėpusią tylą ir ramybę. Tad ką verta pamatyti Druskininkuose?

Grūto parkas. Atkūrus šalies nepriklausomybę, visi sovietmečio paminklai buvo perkelti į šį parką, kuriame dabar glūdi praeities vėjai. Čia galite pamatyti lauko ekspoziciją, kurios tikslas atskleisti sovietinės ideologijos neigiamą turinį, propagandą ir poveikį vertybių sistemai. Iki šiol nė vienas muziejus nebandė kaupti ir eksponuoti sovietinių reliktų, tad Grūto parkas – pirmasis.

Be lauko ekspozicijos, parke taip pat rasite muziejų. Čia sukaupta garso, kino ir nuotraukų dokumentinė medžiaga, kuri parodo sovietinę kultūrą, propagandą, pseudomokslą, ideologijos tikslus.

Mažiesiems lankytojams čia ypač patiks zooparkas, kuriame gyvena paukščiai ir kiti žvėreliai. Na, ir tai dar ne viskas, ką pamatysite Grūto parke. Čia yra ir Luna parkas, kuris jauniesiems turistams suteiks užsiėmimų kupiną laisvalaikį. Tai žaidimų aikštelė, kitaip tariant, sovietinių laikų lunaparkas, kuriame vaikams bus smagu pasisupti karuselėse ir kituose atrakcionuose.

Po visų įspūdžių užsukite į kavinę, kuri vienu metu gali priimti net 250 svečių. Ką verta paskanauti? Visi atvykėliai ypač giria patiekalus su grybais. Galbūt ne veltui tai – Dzūkijos pasididžiavimas.

Ar esate girdėję apie kitą unikalų reginį Druskininkuose – „Girios aidą“? Tai miško muziejus įkurtas 1971 m. Šiame muziejuje eksponuojamos Lietuvos gyvūnų ir paukščių iškamšos, fotografijos, tautodailininkų darbeliai.

Nepakartojama ir muziejaus aplinka. Aplink jį eksponuojamos retos medžių rūšys, kurios randamos tik būtent šioje vietoje. Taip pat čia pamatysite skulptūras, stogastulpius, suoliukus ir kitas dekoracijas iš medžio.

Grožio šaltinis. Tai – sūriausias ir giliausias mineralinio vandens gręžinys mieste, kurio gylis siekia virš 300 metrų. Čia įrengtas fontanas, kuriame vanduo gali išsiveržti net į 12 metrų aukštį. Išties įspūdingas reginys, kurį gali pamatyti retas.

Meilės sala. Skamba romantiškai, ar ne? Istorija byloja, kad Druskininkų jaunimas čia rinkdavosi pasilinksminti dar XX a. pr. Vidurnaktį merginos eidavo į kairįjį salos krantą, vaikinai – į dešinįjį, ir iš ten kiekvienas į upę leisdavo savo vainiką su degančia žvakute bei vardu. Salos gale, kur suteka upės srovės, valtyse jų laukdavo budintieji – stebėdavo susiporavusius vainikus ir garsiai skelbdavo laimingųjų vardus. Šią salą vasarą iš arti galima apžiūrėti Nemunu keliaujant laivu.

Atokiau nuo miesto centro, įsikūrusi Druskos studija. Čia unikalius darbus pristato menininkai Aušra ir Tauras. Kaip jau galima suprasti, visi darbai studijoje pagaminami iš druskos. Atvykę, galėsite pamatyti druskos skulptūras ir dalyvauti rengiamuose užsiėmimuose, kurių metu ir patys nulipdysite sūrius kūrinius.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Ar kada susimąstėte, kiek plastikinių maišelių per dieną sunaudojate: pakuojate produktus, o p...

Kokiomis aromato savybėmis pasižymi kava, subrandinta įvairiuose pasaulio regionuose?

1 mitas. Sunku atskirti kokybišką patalynę nuo nekokybiškos
Kiekvienas iš mūsų turi nors mažytę silpnybę, kurią slepia nuo aplinkinių akių ir šiukštu...
Pasitaiko atvejų, kai vartotojus neramina nedažnai pasitaikantis reiškinys – mėsos švytėjima...
Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime b...
Smagus savaitgalio pasisėdėjimas su draugais ir artimaisiais tikrai neįsivaizduojamas be kvapnių...

Nuo liepos mėnesio skalbimo priemonių rinkoje pokyčiai – didėjant miltelių koncentraci...

Radviliškietė Antanina Samaškienė jau kelias savaites negali atsistebėti jos sode pražydusia l...
Kaip dažnai jums nutinka tokia situacija kai atsikeliate savaitgalį ryte ir užsimanote kokio nors...

Virtuvė yra dažnai apibūdinama kaip namų širdis ir dažniausiai svarbiausias dalykas v...

Kalėdos – viena iš laukiamiausių švenčių visame pasaulyje. Kiekviena šalis turi savų kalė...

Šiais laikais, kai technologijos taip ištobulėjusios, nė vienas neįsivaizduojame...

Turizmo prekės – tai labai svarbios prekės, kuriomis reikėtų pasirūpinti iš ank...

Radviliškietė Vilija P. (redakcijai pavardė žinoma) į portalą www.radviliškionaujienos.lt kre...
Jaukus šiltas vakaras, būrys artimųjų, dainos, šokiai, laužo šviesa ir kvapnus dūmas virš t...

Vasaros laisvalaikis neatsiejamas nuo mėgavimosi ant grotelių keptu maistu. Šiuo būdu p...

Vasaros karštymetį išgyvensime lengviau, jei rinksimės organizmą vėsinantį maistą bei gėrim...

Artėja akimirka, kai merginos it karalaitės spinduliuos grožiu bei elegancija. Tiesa, jau pra...

Šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė dešrainių diena. Paprastai dešrainiai Lietuvoje ve...
Lietuvos rinkoje pasirodė atnaujintas „Peugeot 208“ automobilis, kuris šį pavasarį pasiekė ...
Nors rytais vis dažniau pažadina pliaupiantis lietus, dauguma žmonių dar gyvena mintimis apie pr...
Duona yra bene pagrindinis maisto produktas daugeliui žmonių visame pasaulyje, valgoma jau kelioli...
Dar visai neseniai kokosų pienas parduotuvių lentynose visiems atrodė egzotika – prabangos daly...
Balsavimas
  • Neprivalo, nes gynybai ir dabar skiriama pakankamai lėšų.
  • Privaloma didinti išlaidas, kad mūsų kariuomenė būtų dar stipresnė.
  • Pritariu didinimui, jeigu už padidintas išlaidas nebus perkami "auksiniai šaukštai".
  • Manau, kad išlaidas reikia mažinti, nes niekas mūsų nepuls.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas