Atkurkime Baltijos kelią internete

1989 m. rugpjūčio 23 d. žmonės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sudarė ilgiausią istorijoje gyvą piliečių grandinę. Daugiau nei du milijonai žmonių 600 km ilgio Baltijos keliu sujungė tris sostines ‒ Vilnių, Rygą ir Taliną.

Baltijos kelias buvo demonstracija už laisvę, minint Juodojo kaspino dieną, kai 1939-aisiais buvo pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, paruošęs dirvą Baltijos šalių sovietinei okupacijai. Tai buvo didžiausia taiki demonstracija istorijoje ir pradinis taškas kovoje už Baltijos šalių laisvę bei nepriklausomybę. Dokumentinis paveldas apie Baltijos kelią 2009 metais buvo įtrauktas į UNESCO registrą „Pasaulio atmintis“.

Šiandien galime atkurti Baltijos kelią internete!

Jeigu dalyvavote Baltijos kelyje, pasidalinkite savo nuotraukomis ir kitais prisiminimais apie Baltijos kelią ir Dainuojamąją revoliuciją. Tai galėtų būti nuotraukos, plakatai, skrajutės, iškarpos, lipdukai, laiškai, atvirukai, dokumentai, drabužiai ir kiti kasdieninio naudojimo daiktai, vaizdo bei garso įrašai. Mes kaupiame tik skaitmenines Jūsų prisimenamų dalykų versijas ‒ ne pačius daiktus.

Žinomi žmonės, kurie dalyvavo Baltijos kelyje, sutiko tapti projekto ambasadoriais: Vytautas Landsbergis (Lietuva), Sarmite Elerte (Latvija), Tunne Kelam (Estija).

Kviečiame visus prisidėti prie šių istorinių įvykių išsaugojimo ir skleidimo. Perduokime savo patirtį ateities kartoms ir išsaugokime ją pasauliui.

Laukiame Jūsų Radviliškio viešojoje bibliotekoje, Skaitytojų aptarnavimo ir Informacijos-kraštotyros skyriuose, kur darbuotojai užrašys Jūsų prisiminimus, nufotografuos atneštus daiktus, susijusius su Baltijos keliu, ir įkels juos į interneto tinklalapį www.europeana1989.eu.

Daiva Paulauskienė, Viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja,

Nijolė Stankuvienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE