Alksniupių moksleiviai keliavo į Kėdainius

Gegužės 10 dieną Alksniupių pagrindinės mokyklos 7 ir 9 klasių mokiniai praleido Kėdainiuose ir Skinderiškio dendrologiniame parke. Kelionės tikslas – susipažinti su žydų tikėjimu, išlikusiais pastatais, papročiais, maistu bei lietuvių pagalba žydams Antrojo pasaulinio karo metais.

Diena prasidėjo nuo Kėdainių senamiesčio. Vaikštinėdami gatvelėmis, mokiniai klausėsi apie miesto žmonių tikėjimą, papročius, apžiūrėjo sinagogas (vasaros ir žiemos), kurios, anot žydų, buvo pačios gražiausios Lietuvoje. Išgirdo pasakojimų apie žydų ir kitatikių santykius, požiūrį į lietuvius.

Senojoje rinkos aikštėje sužinojo apie Pasaulio Tautų Teisuolių sąrašą, kodėl jis ten ir kuo svarbus žydams.

Vėliau tikybos mokytoja I. Zabulienė tęsė kelionę į didžiąją Rinkos aikštę, kurioje puikuojasi paminklas Jonušui Radvilai. Pasigrožėję šalia aikštės esančiais pastatais, mokiniai aplankė ir Nevėžį bei per jį nutiestą tiltą, turintį įdomią istoriją.

Antroji kelionės dalis viliojo nė kiek ne mažiau, nes tokią gražią pavasario dieną grožėtis magnolijų žydėjimu, girdėti paukščių garsus ir skaityti poeziją gerokai lengviau nei klasėje.

Skinderiškio dendrologiniame parke, tęsdama pasakojimą apie Pasaulio Tautų Teisuolių medalius, lietuvių kalbos mokytoja Z. Kučienė pasakojo apie poetą K. Binkį ir jo šeimą, pagalbą gelbėjant žydus. Kadangi poetas neįsivaizduojamas be eilėraščių rinkinio „100 pavasarių“, mokiniai atvyko pasiruošę skaityti pasirinktus eilėraščius.

Po saulėtos poezijos valandėlės visų laukė pasakojimas apie žydų maistą ir macų (neraugintų miltų paplotėlių) ragavimas, įvairių rūšių pynučių plėšymas ir degustavimas.

Pusdienis pralėkė labai greitai, todėl liko dar nemažai norų pamatyti, sužinoti, kuriuos mokiniai planavo įgyvendinti su šeimos nariais.

Z. Kučienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE