SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2023-03-29, Trečiadienis, 23:29:55 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Įvairenybės 8 dažniausiai pasitaikančios santechnikos problemos – kaip jas įveikti?

8 dažniausiai pasitaikančios santechnikos problemos – kaip jas įveikti?

Santechnikos problemos neretai gąsdina gyventojus. Atrodo, jog tai rimtas iššūkis, kuriam išspręsti būtinas meistras. Tačiau yra daugybė paprastesnių problemų, kurias įveikti gali kiekvienas.

Lėtai nutekantis kriauklės vanduo

Jei kriauklės vanduo lėtai nuteka, greičiausiai bus užsikimšusi kanalizacija. Užsikimšusį nutekamąjį vamzdį galite pabandyti sutvarkyti cheminiais nutekamųjų vandenų valikliais. Internete galima rasti saugių ir veiksmingų drenažo valiklių receptų iš visiškai natūralių ingredientų. Labiau patyrę asmenys gali bandyti išvalyti nutekamąjį vamzdį naudodami kanalizacijos valymo lyną.

Jei drenažo valikliai nepadeda, neturite plunžerio ar kanalizacijos valymo lyno, teks kreiptis į specialistus. Jie atliks profesionalų drenažo valymą, kol kanalizacija pilnai neužsikimšo.

Užsikimšęs vonios arba dušo nuotekų vamzdis

Vonios ir dušo kanalizacija dažniausiai užsikemša dėl plaukų. Kai plaukai su kondicionieriumi ar šampūnu sudaro gumulą, jie patenka į nutekamąjį vamzdį ir ten formuoja kamštį. Kad to išvengtumėte, patariama įsigyti plaukų gaudyklę latakui. Tai paprastas ir prieinamas sprendimas, kuris užkerta kelią nuotekų vamzdžio užsikimšimui dėl plaukų.

Vonios lataką turėtumėte valyti bent kartą per mėnesį. Jei laikysitės šios pareigos ir nedelsdami spręsite bet kokį lėto nutekėjimo klausimą, išvengsite brangaus remonto. Užsikimšus vamzdžiui, jį išvalyti galite tais pačiais metodais, kurie buvo aptarti lėtai nutekančio kriauklės vandens atveju.

Žemas vandens slėgis

Dėl žemo vandens slėgio sunku naudotis bet kuria namų vandentiekio sistema. Norėdami tai išspręsti, turite rasti pagrindinę problemos priežastį. Pirmiausia turėtumėte patikrinti karšto ir šalto vandens maišytuvų vandens slėgį.

Kalcis ir nuosėdos, susikaupusios aeratoriuje, yra dažniausia žemo vandens slėgio priežastis. Tačiau atminkite, kad ši santechnikos bėda gali būti ir sudėtingesnių problemų, pavyzdžiui, paslėpto vandens nutekėjimo namuose ar vamzdžių korozijos, simptomas.

Jei dušo slėgis atrodo žemas, pabandykite dušo galvutę išvalyti actu, kad pašalintumėte nuosėdas. Tiesiog nuvalykite visus nešvarumus ir muilą. Tuomet galite panaudoti acte pamirkytą dantų šepetėlį, kad nušveistumėte mineralines nuosėdas. Tą patį metodą galite naudoti bet kuriam santechnikos prietaisui.

Lašantys maišytuvai

Lašantys maišytuvai yra daugiau nei tiesiog erzinantys. Kiekvienas lašas sumuojasi, didindamas sąskaitas už vandenį. Lašančių maišytuvų problema dažniausiai susidaro dėl susidėvėjusios vidinės poveržlės.

Naudodami tinkamus įrankius galite patikrinti ir pakeisti reikiamas dalis. Tačiau jeigu aplink maišytuvą nuolat teka vanduo, tai gali būti gilesnės problemos požymis. Tuomet gali tekti kviestis santechniką dėl įvertinimo ir remonto. Be abejo, pasitaikys atvejų, kai maišytuvo net nebus verta remontuoti – labiau apsimokės įsigyti naują kokybišką prekę. Šiuo atveju jūsų dėmesį turėtų patraukti išskirtiniai gaminiai iš profesionalių prekių ženklų.

Užsikimšęs klozetas

Dažnam gyventojui tenka susidurti su užsikimšusio klozeto problema. Daugeliu atveju bėdą išspręsti galima su plunžeriu. Jei šiuo būdu užsikimšusio klozeto nepavyksta sutvarkyti, gali tekti išbandyti kanalizacijos valymo lyną. Jei nė vienas iš šių sprendimų nepadeda arba jei neturite tinkamų įrankių darbui atlikti, kreipkitės pagalbos į santechniką.

Vandens tekėjimas iš tualeto bakelio

Vandens nutekėjimas iš tualeto bakelio kelia daug daugiau rūpesčių nei užsikimšęs klozetas. Kuo dažniau klozetas veikia, tuo daugiau gėlo vandens sunaudojama ir tuo didesnės pasidaro sąskaitos už vandenį.

Šią problemą ne visada lengva aptikti. Dauguma žmonių išeina iš tualeto dar iki galo nenusileidus vandeniui, o iš kitų patalpų tekančio vandens galite negirdėti. Patikrinti, ar nuotėkio nėra, galima paprastu būdu. Tiesiog į viršutinį bakelį įpilkite šiek tiek maistinių dažų ir pažiūrėkite, ar spalva prasiskins kelią į klozetą.

Aptikę bėdą, neignoruokite. Pigiausias ir dažniausiai pasitaikantis remontas yra sklendės vožtuvo pakeitimas, kurį dauguma žmonių gali atlikti patys. Jei pakeitus sklendės vožtuvą arba naudojant tualeto remonto rinkinį problema neišsisprendžia, gali būti, kad kaltos nuosėdos.

Sugedęs vandens šildytuvas

Dauguma vandens šildytuvų tarnauja apie 10 metų. Tad jei boilerį įsigijote prieš dešimtmetį ir pastebite, kad sutriko jo veikimas, gali tekti pakeisti šią sistemą. Dažniausia vandens šildytuvo problema yra sugedusi kontrolinė lemputė, antra pagal dažnumą – nuosėdos.

Pastebėję, kad dujinis vandens šildytuvas neveikia, pirmiausia patikrinkite kontrolinę lemputę. Jeigu ją įjungti pavyksta, bet ji ir toliau užgesta, turbūt yra kita problema, kurią reikia pašalinti. Patariama visus, išskyrus kontrolinės lemputės uždegimą, patikrinimus ir remontą patikėti profesionalams.

Nesandarūs vamzdžiai

Nesandarūs vamzdžiai gali sukelti rimtą žalą jūsų turtui. Dažniausiai problema kyla dėl sugedusių vandentiekio jungčių arba dėl trūkusių vamzdžių. Vamzdžių užšalimo galite išvengti izoliuodami juos tam skirtomis medžiagomis iš ūkinių prekių parduotuvės. Kitas būdas – leisti šaltam vandeniui lašėti iš čiaupo, kurį aptarnauja atviri vamzdžiai. Įsitikinkite, kad dieną ir naktį termostate palaikote tą pačią temperatūrą.

Daugumą sujungimų galite laikinai sutvarkyti santechnikos juosta, mišiniais arba užpildais, kurių galima įsigyti ūkinių prekių parduotuvėje. Taip bent jau laikinai sustabdysite problemą. Tokio gedimo atveju rekomenduojama kviesti meistrą, kuris sutvarkys nuotėkį, pakeisdamas tą vamzdžio atkarpą ir jungiamąsias detales. Jei vamzdis trūko, nedelsdami skambinkite į skubios pagalbos santechnikos tarnybą.

Labai pravartu žinoti apie dažniausias santechnikos problemas. Tai ne tik leidžia suprasti bėdos priežastį, bet ir padeda greičiau atrasti sprendimo būdus. Nemažai gedimų galima sutvarkyti patiems, tačiau prireikus rimtesnės pagalbos, kreipkitės į specialistus.

Rekomenduojami video

Susijusios naujienos

Ar kada susimąstėte, kiek plastikinių maišelių per dieną sunaudojate: pakuojate produktus, o p...

Kokiomis aromato savybėmis pasižymi kava, subrandinta įvairiuose pasaulio regionuose?

1 mitas. Sunku atskirti kokybišką patalynę nuo nekokybiškos
Kiekvienas iš mūsų turi nors mažytę silpnybę, kurią slepia nuo aplinkinių akių ir šiukštu...
Pasitaiko atvejų, kai vartotojus neramina nedažnai pasitaikantis reiškinys – mėsos švytėjima...
Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime b...
Smagus savaitgalio pasisėdėjimas su draugais ir artimaisiais tikrai neįsivaizduojamas be kvapnių...

Nuo liepos mėnesio skalbimo priemonių rinkoje pokyčiai – didėjant miltelių koncentraci...

Radviliškietė Antanina Samaškienė jau kelias savaites negali atsistebėti jos sode pražydusia l...
Kaip dažnai jums nutinka tokia situacija kai atsikeliate savaitgalį ryte ir užsimanote kokio nors...

Virtuvė yra dažnai apibūdinama kaip namų širdis ir dažniausiai svarbiausias dalykas v...

Kalėdos – viena iš laukiamiausių švenčių visame pasaulyje. Kiekviena šalis turi savų kalė...

Šiais laikais, kai technologijos taip ištobulėjusios, nė vienas neįsivaizduojame...

Turizmo prekės – tai labai svarbios prekės, kuriomis reikėtų pasirūpinti iš ank...

Radviliškietė Vilija P. (redakcijai pavardė žinoma) į portalą www.radviliškion...

Jaukus šiltas vakaras, būrys artimųjų, dainos, šokiai, laužo šviesa ir kvapnus dūmas virš t...

Vasaros laisvalaikis neatsiejamas nuo mėgavimosi ant grotelių keptu maistu. Šiuo būdu p...

Vasaros karštymetį išgyvensime lengviau, jei rinksimės organizmą vėsinantį maistą bei gėrim...

Artėja akimirka, kai merginos it karalaitės spinduliuos grožiu bei elegancija. Tiesa, jau pra...

Šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė dešrainių diena. Paprastai dešrainiai Lietuvoje ve...
Lietuvos rinkoje pasirodė atnaujintas „Peugeot 208“ automobilis, kuris šį pavasarį pasiekė ...
Nors rytais vis dažniau pažadina pliaupiantis lietus, dauguma žmonių dar gyvena mintimis apie pr...

Duona yra bene pagrindinis maisto produktas daugeliui žmonių visame pasaulyje, valgoma jau keli...

Dar visai neseniai kokosų pienas parduotuvių lentynose visiems atrodė egzotika – prabangos daly...
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas