SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-01-22, Trečiadienis, 12:21:02 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Žvalgomieji archeologiniai tyrimai Ilguočių kaimo kalvelėje

Žvalgomieji archeologiniai tyrimai Ilguočių kaimo kalvelėje

Lapkričio 24–26 dienomis Radviliškio rajono Ilguočių kaime vyko žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis atkreipė dėmesį į kapelius, esančius ant Ilguočių kaimo kalvelės. Archeologinių tyrimų tikslas – nustatyti Ilguočių kaimo kapinių kalvelės pobūdį iki joje įrengiant kapines bei nustatyti šios vietos panaudojimo operacijoje prieš bermontininkus galimybę, taip pat siekta patikrinti informaciją, kad ant kalvelės matosi tik dalis paminklo, o visas jis slypi po žeme.

Ilguočių kapinių viršuje, šalia akmeninio obelisko, iškasta ir ištirta 5x5 m dydžio perkasa. Rasti aštuonių žmonių kaulai, kryželis. Aptikti kapai, nesant archeologinės vertės, nebuvo judinti, tik užfiksuoti ir užkasti. Preliminarius antropologinius tyrimus vietoje atliko Vilniaus universiteto medicinos fakulteto bioarcheologė Rūta Brindzaitė.

Kartu buvo vykdomi kapinių paviršiaus žvalgymai metalo detektoriumi, buvo tikimasi aptikti Lietuvos kariuomenės mūšio su bermontininkais, vadinamųjų Radviliškio kautynių, pėdsakus.

Iškasus perkasą prie paminklo nustatyta, kad paminklas pastatytas ant pamatų, sudėtų iš akmenų, todėl versija, kad paminklas pastatytas nuo žemės paviršiaus, o ne ant kalvelės, nepasitvirtino. Liko neįminta mįslė, ką reiškia užrašas paminkle „1917/Karis/M“. Taip pat nebuvo rasta Radviliškio kautynių pėdsakų.

Archeologinius tyrimus vykdė archeologijos istorikas doc. dr. Gintautas Zabiela. Šie tyrimai vykdomi pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio paveldosaugos darbų programą. Į šią programą tai pat yra įtraukti ir Saulės mūšio menamos vietos tyrimai bei mūšio su bermontininkais vietos archeologiniai tyrimai.

Ilguočių kaimo senosios kapinės seniau nebuvo tyrinėtos, todėl dabartiniai atlikti tyrimai leis labiau susipažinti su Radviliškio rajono istorija.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas