SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-01-21, Ketvirtadienis, 03:54:53 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Žemdirbių šventėje aptarti rajono žemės ūkio pasiekimai

Žemdirbių šventėje aptarti rajono žemės ūkio pasiekimai

 • Žemdirbių šventėje aptarti rajono žemės ūkio pasiekimai

  Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Šiaulėnų seniūnijos ūkininkei Rasai Daujotienei, „Auga Skėmiai“, „Auga Vėriškės“ vadovui Rimantui Pikūnui ir Aukštelkų seniūnijos ūkininkui Pauliui Ruškiui. L. Savickienės nuotr.

 • Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Šiaulėnų seniūnijos ūkininkei Rasai Daujotienei, „Auga Skėmiai“, „Auga Vėriškės“ vadovui Rimantui Pikūnui ir Aukštelkų seniūnijos ūkininkui Pauliui Ruškiui. L. Savickienės nuotr.

  Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis Padėkos ženklus už nuopelnus žemės ūkio srityje įteikė Jonui Grybauskui, Sidabravo žemės ūkio bendrovės vadovui, ir Alvydui Liugui, Grinkiškio seniūnijos ūkininkui. L. Savickienės nuotr.

 • Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Šiaulėnų seniūnijos ūkininkei Rasai Daujotienei, „Auga Skėmiai“, „Auga Vėriškės“ vadovui Rimantui Pikūnui ir Aukštelkų seniūnijos ūkininkui Pauliui Ruškiui. L. Savickienės nuotr.

  Šventėje įteikta nemažai apdovanojimų ir padėkų. L. Savickienės nuotr.

 • Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Šiaulėnų seniūnijos ūkininkei Rasai Daujotienei, „Auga Skėmiai“, „Auga Vėriškės“ vadovui Rimantui Pikūnui ir Aukštelkų seniūnijos ūkininkui Pauliui Ruškiui. L. Savickienės nuotr.

24-ojoje Radviliškio rajono žemdirbių šventėje apibendrinti rajono žemės ūkio pasiekimai. Šeduvos malūno konferencijų salėje susirinkę Radviliškio rajono ūkininkai pasidžiaugė pasiekimais, 2019 metų rezultatais, aptarė žemės ūkio politikos klausimus.

Linkėjo derlingų ir sėkmingų ateinančių metų

Nuoširdžius sveikinimus ir garbingus apdovanojimus žemdirbiams skyrė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Žemės ūkio ministerija, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Žemės ūkio rūmų vadovas Sigitas Dimaitis, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio skyriaus, pasėlių draudimo kompanijos atstovai.

Šventėje apsilankęs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis nuoširdžiai pasveikino žemdirbius tradicinės šventės proga. Seimo Pirmininkas nepalietė žemės ūkio politikos klausimų, bet rado laiko su daugeliu šventėje dalyvavusių ūkininkų pabendrauti individualiai, pasidomėjo jų nuotaikomis, kylančiais klausimais.

Rajono ūkininkus pasveikinęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pasidžiaugė šventine nuotaika ir palinkėjo ūkininkams gerų, derlingų ir sėkmingų ateinančių metų. „Čia matau susirinkusią didelę rajono ūkininkų bendruomenę, kuri yra labai stipri. Jūs – kaip šeima: vieningi, palaikantys vieni kitus, tokie ir išlikite“, – sakė A. Čepononis.

Pasiūlė skatinti ūkininkus draustis pasėlius

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius paminėjo, kad 2019 metai šalies žemės ūkiui yra jubiliejiniai – prieš trisdešimt metų, 1989 metų liepos 4 dieną, buvo priimtas Valstiečio ūkio įstatymas, kuris davė pradžią ūkininkavimui, pirmiesiems ūkininkams. Tuomet, Lietuvos Respublikai dar būnant Sovietų Sąjungoje, aštuoniems rajono ūkininkams buvo suteikta žemė. Pirmieji ūkininkauti Radviliškio rajone pradėjo Juozas Rupšys, Vytautas Krikščiūnas, Juozapas Jasiukaitis, Rimantas Jasiukaitis, Alvydas Steponavičius, Feliksas Norvaiša, Valdas Budinavičius ir Ignas Jasiūnas. Šiems aštuoniems ūkininkams iš viso buvo suteikta 179,62 ha žemės.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad dabar Radviliškio rajone ūkininkauja daugiau kaip 1727 ūkininkai. Puiki, derlinga žemė duoda darbo visiems, tik reikia norėti ją dirbti. Džiaugiuosi, kad rajono ūkininkai yra tie žmonės, į kuriuos bet kada galima kreiptis ieškant bendro sutarimo paramos, patarimo, pagalbos“, – sakė A. Juozapavičius.

Pasak jo, praėję ketveri metai buvo prasti žemės ūkiui dėl netinkamų gamtinių sąlygų. „Didelę grėsmę kelia tai, kad šiuo metu ir šalies, ir Lietuvos mastu žemės ūkis yra išbalansuotas, nėra tinkamas augalininkystės ir gyvulininkystės santykis, iki kritinės ribos sumažėjo gyvulininkystės apimtys, todėl alinamas dirvožemis, mažėja galimybių laukus tręšti organinėmis trąšomis“, – apie balansą žemės ūkio srityje kalbėjo A. Juozapavičius.

Pasak jo, Radviliškio rajono savivaldybės taryba galėtų taip pat svarstyti klausimą dėl skatinimo ūkininkams draustis pasėlius. „Galbūt taip būtų sutaupoma dalis biudžeto lėšų“, – sakė jis. Jis pasidžiaugė, kad ūkininkai yra atviri dialogui, ir nori, kad jų problemos būtų išgirstos.

Už nuopelnus įteiktos padėkos

Šventėje įteikta nemažai apdovanojimų ir padėkų. Žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Rasai Daujotienei, Šiaulėnų seniūnijos ūkininkei, Rimantui Pikūnui, „Auga Skėmiai“ ir „Auga Vėriškės“ vadovui, Pauliui Ruškiui, Aukštelkų seniūnijos ūkininkui.

Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas padėkos raštais už nuopelnus žemės ūkio srityje apdovanojo Renatą Mickų, Baisogalos seniūnijos ūkininką, Alfonsą Koryzną, Skėmių seniūnijos ūkininką, ir Mantą Jasiukaitį, Radviliškio seniūnijos ūkininką.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis Padėkos ženklus už nuopelnus žemės ūkio srityje įteikė Jonui Grybauskui, Sidabravo žemės ūkio bendrovės vadovui, ir Alvydui Liugui, Grinkiškio seniūnijos ūkininkui.

Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Sidabravo seniūnijos ūkininkui Viktorui Šiburkiui, Šaukoto seniūnijos ūkininkui Lukui Poškui, Sidabravo seniūnijos ūkininkui Antanui Damaševičiui ir Šiaulėnų seniūnijos ūkininkui Rimantui Stukui.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos apdovanojimas už šeimos tradicijų puoselėjimą įteiktas Virginijai ir Mečislovui Baltrūnams iš Grinkiškio seniūnijos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio skyriaus vadovas Alvydas Trilikauskas apdovanojo veterinarijos gydytoją Joną Mikšį, o pasėlių draudimo kompanijos vadovas Martynas Rusteika apdovanojo ŽŪB „Šušvė“ valdybos pirmininką Valentiną Račkauską.

Ateinančių metų paskutinį rudens penktadienį visus rajono ūkininkus pakvies 25-oji, jubiliejinė Radviliškio rajono žemdirbių šventė.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis Padėkos ženklus už nuopelnus žemės ūkio srityje įteikė Jonui Grybauskui, Sidabravo žemės ūkio bendrovės vadovui, ir Alvydui Liugui, Grinkiškio seniūnijos ūkininkui. L. Savickienės nuotr.
Šventėje įteikta nemažai apdovanojimų ir padėkų. L. Savickienės nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
 • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
 • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
 • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas