NULL

Vyrų ir moterų imuninės sistemos skirtingos

Visai neseniai mokslininkai nustatė, kad kai kurios vyrų imuninės sistemos ląstelės veikia kitaip nei moterų, o kai kurios netgi tiesiogiai sąveikauja su vyriškaisiais lytiniais hormonais. Dėl šių pastebėjimų galima iš dalies paaiškinti, kodėl kai kurios ligos vyrus paveikia labiau negu moteris.

Kai kurios ligos dažniau paveikia vyrus nei moteris, ir atvirkščiai. Iki šiol to priežastys buvo nežinomos.

ScienceDaily.com duomenimis, Australijos Melburno universiteto tyrėjai galimai pasistūmėjo žingsniu arčiau šio reiškinio paaiškinimo. Jie atrado ženklių vyrų ir moterų reguliacinių „T“ ląstelių skirtumų ir aptiko vietinio imuninės sistemos audinio ląstelių, kurios sąveikauja būtent su vyriškaisiais lytiniais hormonais.

Imunitetą stiprinančios maistinės medžiagos

Gerai žinoma, kad mūsų imuninė sistema veikia skirtingai ir priklauso nuo to, kas ir kokio amžiaus mes esame bei kokia mūsų sveikatos būklė. Visiška naujiena mokslui buvo tai, kad esama ženklių abiejų lyčių imuniteto skirtumų, ir tai gali būti ateityje naudinga žinia gydant ligas, skirtingai veikiančias vyrus ir moteris.

Taip pat patvirtinta, kad, nepriklausomai nuo lyties, tinkamai mūsų imuninės sistemos veiklai užtikrinti būtinos tam tikros maistinės medžiagos. Laikotarpiu, kai imuninės sistemos veiklą apsunkina tamsa, šaltis, stresas ar kiti nepalankūs veiksniai, gali būti naudinga vartoti maisto papildus ir jais papildyti mitybą būtinosiomis medžiagomis.

 Vitamino D papildai žiemą

Vitaminai D, C ir selenas yra vieni iš daugybės tinkamą imuninės sistemos veiklą užtikrinančių medžiagų. Žiemą gauti pakankamai vitamino D gali būti sunku, kadangi saulė nepakyla taip aukštai virš horizonto kaip vasarą, o su maistu gaunamo vitamino D kiekis nė iš tolo neprilygsta tam, kurį įsisaviname su vasaros saulės spinduliais.

Vitaminas D – riebaluose tirpus vitaminas. Dėl šios priežasties preparato „D-Pearls“ sudėtyje yra biologiškai aktyvaus vitamino D3, ištirpinto šalto spaudimo alyvuogių aliejuje, – kad mūsų organizmas geriau įsisavintų šį vitaminą per žarnyną. Šios nedidelės minkštos želatinos kapsulės gaminamos Danijoje, griežtai prižiūrint vaistų kontrolieriams.

Kaip optimaliai pagerinti suvartojimą

Vis dėlto kur kas didesnis iššūkis – su maistu suvartoti pakankamai seleno, kadangi mūsų platumų dirvožemyje jo yra nedaug. Taigi tokiame dirvožemyje užaugintuose javuose seleno būna mažiau negu užaugintuose kitose pasaulio vietose.

Natūralus seleno papildas, pavyzdžiui, patentuotos seleno mielės „SelenoPrecise“, yra puikiai biologiškai įsisavinamos ir šią jų savybę galima įrodyti dokumentais. Jei pasirinksite seleno papildą „Bio-Selenium + Zinc“, jo sudėtyje rasite ir cinko – dar vieno imuninės sistemos veiklai reikalingo mineralo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE